Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KITIARA --- 16:27:58 30.3.2010
MR_FUNNYSHOES: nejsem žádný expert, ale skleněné láhve jsou v tomto případě 100% zrecyklované. Beton tam použitý nebyl, ale malta. Bohužel jak ta je ekologická nebo popřípadě kolik škodí prostředí nevím (ale i google mlčí takže v ní asi problem nebude). Co se týká bourání domu, tak to bude asi jako s každým jiným domem. Takže se suť odveze na skládku, ale myslím, že by šlo oddělit sklo od malty a znovu zrecyklovat (ale uznávám že by to byla dost šílená práce). S poškozenými láhvemi do kontejneru se sklem? :))))
MR_FUNNYSHOES --- 14:41:19 30.3.2010
KITIARA: Hm, tak to se mi teda nezdá moc ekologické využití skleněných flašek.
Důvody:
1. sklo je nejlépe recyklovatelné - více než 90% materiálu jde znovu použít pro další výrobu
2. množství betonu je docela veliké, řekl bych skoro 50/50
3. co při případné likvidaci domu
Nehledě na případné poškození skleněných lahví co pak s nima?
KITIARA --- 0:29:49 30.3.2010
YouTube - Beer Bottle House "Empty bottles. Full life" -ecoideasnet
http://www.youtube.com/watch?v=GIx6f1DrQIo&feature=player_embedded
DRUDRIGER2 --- 11:46:20 28.3.2010
zacina jaro a prace nikde takze.sme zednik a tesar, mame skusenosti s stavbama ruzneho druhu slameno-hlinene prace s kamenem, se drivim opracovani.stavite li a chcete pomoct odbornou a za levni peniz()tak si radsi pozvite nas a ne nejakou drahou firmu ktera sice ma certifikaci ze to umi,ale nas ktery mame skusenosti.mame stareho favorita cize doprava po cele CR mozna.podporujme lidi ktere prirodou zijou a ne firmy ktere na alternativnim bydleni vydelavaji.vice na nasich strankach komunitneho projektu dvp v sekci nabizime,nebo se u nas jen tak zastavte na pokec. http://dvp.s.cz
VSOUKOLOHLOR --- 12:00:05 25.3.2010
VSOUKOLOHLOR --- 10:57:13 25.3.2010
GIRK: Zkus se obrátit na http://www.biostatek.cz/KONTAKT/ Snad se dočkáš zasvěcené odpovědi.
GIRK --- 19:29:02 24.3.2010
Dobry vecer ve spolek... Zabyval se tu nekdo koupi jurty? Nemate nejake tipy u koho vyhodne koupit, na co dat pozor... atd? diky
SOUTHGOER --- 16:10:56 19.3.2010
Ekologické stavby, jak domy ovlivňují sociální vztahy
Celostní architektura

CELOSTNÍ ARCHITEKTURA

Přednášky přiblíží posluchačům témata celostního pohledu na prostředí a ekologickou architekturu. Jsou vhodné pro všechny, kteří uvažují o ekologické realizaci nových staveb. Program je doplněn promítáním s ukázkami realizovaných staveb a příkladů k tématům seminářů.

22. 3.

Ekologické stavby, celostní architektura, vnímavost k životnímu prostředí. Navrhování staveb celostním způsobem. Jak domy ovlivňují sociální vztahy. Význam duchovní péče o materiály a prostor. Přírodní stavební materiály a příklady konstrukcí. Úsporné domy a ekologické vytápění. Principy baubiologie - vědy o zdravých stavbách. Vliv a zmenšení elektrosmogu. Přizpůsobení staveb geopatogenním zónám. Ekologické a nízkoenergetické domy. Role přítomnosti proudu živé tvořivosti v projektování a plánování staveb.

Přednáší akad. arch. Oldřich Hozman

Přednášky se konají v pondělí od 19 hod. do 20.30 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám 1, Praha 1.

Cena vstupenky: 35,- Kč