Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
NERDCORE HIP HOP | GEEKSTA RAP
LUKASHIVA
[http://klobouk.fsv.cvut.cz/~shiva/nerd/nerdcore.jpg][http://klobouk.fsv.cvut.cz/~shiva/nerd/paladin.jpg]

Výraz "nerdcore hip hop" byl ražený v roce 2000 MC Frontalot. Nicméně, před umělci té doby jako pestrá jako Kool Keith, Deltron 3030, MC 900 Ft. Ježíš, a MF Doom začal daleko prozkoumat témata, mimo tradiční hip hop kultuře, včetně stereotypicky "hloupý" tématech, jako je prostor a science fiction. I když tyto podzemní umělců byly obecně mimo geek kultury a nejsou považovány za nerdcore, mohou být řekl, aby si vytvořila podmínky pro umělce jako Frontalot, kteří již uvedeny některé z nich jako vlivy.

Nerdcore měl jasné vlivy z geek kultury, jako geek rockers, jako by mohly být Giants, parodists jako "Divný Al" Yankovic (kteří vydala rap nazývá "Je to všechno o Pentiums" v roce 1999 a "White & hloupý" v roce 2006) , A další. I přes tyto vlivy, Nerdcore byl oddělen od ostatních typů hloupý hudbu díky neoficiální seznam kritérií, která se vyvinula mezi fanoušky a umělců. Vedle tvorby hip-hop hop o podivínský věci, Nerdcore je považován za "Opt-in" žánru. Pouze umělci kteří se cítí být "Nerdcore" by měla mít štítek připevněný na jejich hudbu.
[http://nerdcorerisingthemovie.com/images/stories/frontalot-and-band.gif] [http://nerdcorerisingthemovie.com/images/stories/mcchris.gif]
nerdcorehiphop.org - u zdroje | @ Wikipedia (en) | @ Last.fm (radio station) | Nerdcore Rising Movie
| O Nerdcore @ A2 (advojka.cz) |
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LUKASHIVA --- 0:00:58 25.5.2019
PAIKA: Ze to s civilizaci a duchaplnosti lidstva jde dohaje, s tim se tak nejak pocit. Ale ze v roce 2019 nekoho zcela neumyslne vytrolli popis v zahlavi z drevnich dob auto prekladu, u nejz sem predpokladal pred temi x lety, ze kazdej chape jako vtip, to je absurd ^ 2.

Take it eas .;)
PAIKA --- 14:40:24 17.5.2019
NOIK: tvl no jo, posledni prispevek 2013 xD, ok "nesledovat":D
NOIK --- 2:27:55 17.5.2019
PAIKA: pěkné oživení diskuze skoro po šesti letech:)
PAIKA --- 11:37:55 16.5.2019
tvl ten popis v zahlavi diskuze myslis vazne? kdyz uz to kopirujes z google translater, tak by to asi chtelo opravit do cestiny:)
LUKASHIVA --- 6:10:35 13.12.2013
btw pro ty kteří mají problém stíhat frázovanou, často notně zohýbanou angličtinu, je tu moc pěkně udělaná stránka s překvapivě širokým záběrem,

Bones – Windows95 Lyrics | Rap Genius
http://rapgenius.com/Bones-windows95-lyrics
LUKASHIVA --- 6:07:43 13.12.2013
DRYMAN: Díky za pochopení. Co se averze týče, v tomhle případě mne zatím ani nenapadlo o její smysluplnosti pochybovat. ;)

Ale popojedem. Tentokrát menší osvětou.
US scénu vlastně nijak nesleduju, zvlášť její hlavní proud. U rapu jsem vždycky cenil hlavně obsahovou stránku a americkej černej rap je pro mne tak kulturně vzdálenej, že ho nechytám.

Z hudební stránky mi však učaroval Jih a jeho Otec Zakladatel, DJ Screw. Položil základy specifickýho soundu, kterej ovlivnil producenty na dvě dekády, vydal přes 200 svejch mixtapu a pak se předávkoval kodeinovým sirupem. Ale jeho specifickej zvuk a zpusob mixu, nazvanej "Chopped and screwed" inspiruje producenty dodnes. http://youtu.be/sMTiDyuzxB8

Jedním z těch, v jejichž tvorbě rezonuje jeho odkaz, je můj další objev, producent SpaceGhostPurrp.
Jeho debutovy album Mysterious Phonk: Chronicles of SpaceGhostPurrp, pohybující se na hraně čistý mystifikace, považuju za jeden z nejzajímavějších počinů a jedno z mála hip hopových alb, který vážně stojí za poslech kvůli samotné hudbě.
http://youtu.be/IZ0XwMQpxes

A skrz SpaceGhosta jsem potkal pro mne zjevení, takovej diamant v hlušině undergroundový produkce.
Rapper říkající si BONES. Dvacetiletej bilej kluk s neuveritelnou flow, neotřelými beaty a originálním stylem, kterej mi svou neuchopitelností a originalitou vážně učaroval. O to víc, že jeho zpracování klipů (který si dělá sám) jsou v mejch očích (jakožto člověka co se videem živí), něco co se nevidí často. Co dokáže s VHS záznamem a jeho atmosférou, to je čistá magie. Posuďtě sami.
http://youtu.be/SFGfUOnsqEw

Některé umělce mám problém pochopit a tak mne neoslovují. Ale u tohodle kluka je nepochopitelnost součástí hry a dává víc než pů kila zlata na krku.
http://youtu.be/IxD0danBZI8
http://youtu.be/jTs__CtXF90
Kde že je Eminem? ;)

A posledním kouskem od něj se oslím můstkem vracíme z výletu po US underground scéně zpátky do vod geeksta rapu..Doufám že se vám prohlídka líbila a budeme se těšit na vaši další návštěvu:)
http://youtu.be/KdbV8xZKOTE


DRYMAN --- 7:21:20 4.12.2013
smazáno , nerdujte alternativně dál )) averze je zlá věc
LUKASHIVA --- 13:26:58 2.12.2013
DRYMAN: Offtopic a nuda...

kdyz pominu svou ciste osobni averzi k Hypno808, tak hlavne TOHLE JE KLUB O NERDCORE RAPU!!
Tak to prosim lidi respekujte a nezasirejte to tu postama na kazdej frazovanej projev. Jestli timhle trochu imbecilnim zpusobem, bez infa, vysvetleni, bum prask "hele hip-hop".
Nebranim tomu linkovat zajimavy veci, ale predpokladam ze lidi co tenhle klub sledujou zajimaji veci z alternativni sfery a ne tuctovy stredoproudy veci, ktery visej vsude.

JAROSLAVCH --- 18:18:11 28.8.2013
LUKASHIVA --- 16:10:44 31.10.2012
Kdyz jsme u toho alternative rapu, tak stoji za to zminit BONUSe.
Obcas spis nez rap je to slam poetry, ale textove hodne vysoko nad prumerem cesky produkce.
ochutnavka zde:
Bonus - Odysseus (Side9000 Dub)
http://soundcloud.com/side9000/bonus-odysseus-side9000-dub


jinak celej BONUS tady:
KOLEDA (Traband cover)
http://soundcloud.com/konec-civilizace/tracks