Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Život v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
RADU
pro ty, kteří život obětovali nebo ho plánují obětovat primárnímu sektoru, chtějí se podělit o dojmy nebo potřebují poradit. Ať už jde o konvenci či alternativní formy zemědělství.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 10:31:08 9.3.2016
Student postavil biomilíř, se kterým může vytápět skleník celý rok - iDNES.cz
http://hobby.idnes.cz/...r-vytapi-sklenik-08c-/hobby-zahrada.aspx?c=A160307_110358_hobby-zahrada_bma
ANABEL_LEE --- 23:10:57 3.8.2015
???: ten Prakticky hospodar napsal jakysi Pavlu, nebo zkus ty kalendare, ale vetsinou jsou reklamni (uz tehdy - vyrobci hnojiv), a taky se asi musi rozlisit 20 ha lukarstvi a pastvinarstvi, zelinarstvi nebo klasickeho polareni. Jinou peci chtely brambory a jinou obili. Taky zalezelo, co k tomu meli za zvirectvo ;)
??? --- 23:08:24 3.8.2015
ANABEL_LEE: jasně - super dík moc, pokud to bude ofocené z dobové materiálu, tak to bude ještě zábavnější.
ANABEL_LEE --- 23:07:18 3.8.2015
???: Prakticky hospodar z roku 1924, pripadne nejake dobove zemedelske kalendare, kde se v kazdem mesici vypisuje, co je treba delat, ale musis si stanovit, v kterem mesici to budes popisovat, jine pemzum prace bylo treba o znich a jine v prosinci...
??? --- 20:52:28 2.8.2015
potřebuju dát dohromady seznam práce, která byla potřeba udělat na cca 20 ha statku v první půlce 20. století takový vzorový plán práce na týden pro statkářovu rodinu a čeleď.

Nějaký tip třeba na učebnici, nebo tak něco?
THERA13 --- 14:35:05 26.2.2015
VÝMĚNA SEMÍNEK!!!
Ráda bych vás pozvala na akci Výměna semínek! Tuhle sobotu 28.2.2015 od 15 hod v Paralelní Polis (Dělnická 43, Praha 7 - Maniny). Přijďte i pokud zatím nemáte svoje semínka, ale máte zájem nějaká získat, určitě se nějak dohodneme! Nebo pokud máte i jiné věci jako cibulky, odnože atd. Jde mi hlavně o to, potkat se osobně, sdílet nové zkušenosti, nápady.
VAMPY --- 23:07:42 30.3.2014
Taaaak koho uvidim na TechAgru??
KUATO --- 10:14:28 18.3.2014
AMBIENTIUM: souhlasim. v tomto je EU ponekud zkostnatela (v tom nadsenem prijimani "inovaci v zemedelstvi"), coz je jen dobre. k tomu zhrouceni vcelstev pravdepodobne znacne prizpiva nerozmanitost pastvy, ktere je mnoho americkych vcelstev vystaveno - jejich zpusob vcelareni je velmi odlisny od naseho. u nas je drtiva vetsina vcelaru malovcelari a sva vcelstva maji rozprostrene pomerne rovnomerne po krajine na stalych stanovistich a v prubehu roku maji tak vcely pristup k mnoha ruznym plodinam - a hlavne pylu. uzitek mame hlavne z prodeje medu. u americanu je vetsina vcelaru velkovcelari a zivi se opylovanim velkych monokulturnich ploch. cetl jsem, ze i jako zimni zakrm pouzivaji umele "pylove" nahrazky, takze toto v kombinaci s tebou zminovanymi postriky, varroazou a mozna dalsimi (zatim neznamymi) faktory muze k tomuto jevu vezt. treba u nas nevim o zadnem pripade tohoto.
AMBIENTIUM --- 7:51:04 18.3.2014
KUATO: V USA se chemie v zemědělství používá o hodně víc než tady. Problém zhroucení včelstev je pokud je mi známo řešen zejména tam. Ta souvislost tam být může. I nemusí. Ale inovace v tý chemii běží rychle a nasazují se sračky o kterých nikdo neví, jak budou ovlivňovat přírodní rovnováhu. Já ten článek četl tak, že třeba jednotlivě ty chemikálie možná neškodí, ale koktejl může nadělat paseku (různý chemikálie na různých polích).
I když je ten článek emoční, je určitě dobře debatu v týhle oblasti otvírat, pokládat dotazy a sledovat odpovědi. Druhá strana (chemický korporace) je rozhodně podezřelá a má drtivou převahu. Eko strana tohoto "sporu" klade otázky, na který zatím chemo strana odpovídá vágně nebo rovnou mlží, případně tvoří zfalšovaný vědecký studie, což je obzvlášť zavrženíhodný. Eko strana používá jako nefér zbraně jenom emočlánky a to klidně zvládnu, i když tam některý otázky stojí třeba blbě.
MAHUTA --- 21:12:05 17.3.2014
KUATO: jasně,každý se bavíme o něčem jiném, o včelach moc nevím,ani sem v této diskuzi o nich vlastně vubec nediskutoval,celou diskuzi směřuji k škodlivosti chemek co stříkaj zemědělci a ty se bavíš o včelách,vpodstatě vubec nemusíš reagovat na mě a napiš to za sebe. Z rtuti nebo arzenu jsou i homeopatika-vpořádku, ovšem i ta aurveda i homeopatika jsou směřována cíleně na jedince kterému to vten daný moment v té koncentraci pusobí za určitým cílem=uzdravení. To je zcela něco jiného než plošné vykonávání čehokoli,at už se jedná o postřiky. Např Randap se běžně da koupit v obchodech,lidi s tím stříkají kde co,ale je to jed-legální. Co si mysliš že je v postřikách za legální sračky? Konskej hnuj to určitě není.
Ale jestli se mužu vyjádřit ke včelám,tak u nas tady v Karpatech před 2 lety vyhynulo dost včelstev-proč to nevím,ale z postřiku to opravdu nebylo-tady se plošně nestříká.