Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Život v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
RADU
pro ty, kteří život obětovali nebo ho plánují obětovat primárnímu sektoru, chtějí se podělit o dojmy nebo potřebují poradit. Ať už jde o konvenci či alternativní formy zemědělství.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARTIK --- 17:19:26 15.3.2012
prosím vás, rozumíte někdo tomu, jak funguje PGRLF?

Zatím jsem pochopil, že hlavní význam je poskytnout garanci úvěru na zemědělské investice = tedy chci půjčit od banky částku, kterou nemám šanci ničím ručit. Po schválení PGRLFem, který s vybranými bankami spolupracuje, se PGRLF za mně "zaručí" (alespoň částečně). Tenhle princip chápu.

Nechápu ale ty dotace úvěru. Našel jsem např. toto:

"Základní sazba podpory ve formě úrokové dotace činí v současné době u investičních program 4 procenta."

Jak si to mám představit v reálu? Mám třeba úvěr takový, že splácím 10 000 Kč měsíčně, což je za pět let 600 000 Kč. Jakou částkou mně může PGRLF podpořit?

WAMP_ELF --- 13:19:04 14.3.2012
Prodáme čistý burgunský králíčata 9-týdnů a velký světlý stříbrný matka burguňák otec taky 9-týdenní, očkované mormix, na dokrm nebo dochov, 300,-kč za králíče.
ANNA --- 11:49:50 16.2.2012
Ono jde taky o to, že pak obec, pod kterou spadáte, by měla poskytovat služby typu odvoz odpadu a údržbu komunikace (např. v zimě prohrnutí), takže nebývají z podobných nápadů zrovna nadšení.
Nevím, jaké jsou podmínky pro rekreační stavby, ale u staveb k trvalému obývání je požadavků jak nasr....

Tohle je docela problém, moc se nepočítá s tím, že by člověk s omezeným rozpočtem chtěl založit hospodářství, většina stavebních pozemků je malých (a drahých), nebo jde zas o zemědělskou půdu s velmi omezenými možnostmi obývání.
Možnost je hledat větší pozemky, které jsou v územním plánu alespoň částečně schváleny k zástavbě, nebo koupit stávající usedlost s pozemky - ty jsou ale většinou ve špatném stavu + mají velkou plochu (hospodářské budovy) - tzn. náklady na rekonstrukci jsou větší.

Taky záleží, jak chce člověk ty hektary využít, ale pokud tam chce něco pěstovat nebo chovat, tak se k tomu váže nutnost zřídit skladovací prostory apod..
WAMP_ELF --- 11:36:28 16.2.2012
mezi námi sedláky taky se tak radujete z toho jak se zima uklidnila?
ANNA --- 11:30:56 16.2.2012
Problém je, že stavět se dá jen na pozemcích k tomu určených, tj. stavebních.
Bez ohlášky je možné stavět jen něco, zkráceně stavby bez základů do 25 m2.
Jakmile jde o stavbu čehokoliv většího, je třeba to hlásit a k povolení je nutno splnit příslušné podmínky (viz. první věta).
Další možností je zažádat o změnu a převedení pozemku na pozemek stavební, což je ovšem běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem.
??? --- 18:57:32 15.2.2012
PETEKKA: Nad timhle jsem taky premejslel, pronajmout/koupit levnou (zemedelskou) pudu za pakatel a postavit si tam alternativni barak ze slamy a hliny - elektrina se da solarne, voda mozna ze studny. Platit x mega za echtovni barabiznu, ktera prezije me i moje deti se mi fakt nechce. Pripadne Mobilheim, otazka jak moc se ty plechovy konstrukce nazhavej v lete, jestli to neni nesnesitelny.
PETEKKA --- 15:32:00 15.2.2012
WAMP_ELF: maringotka byl výkřik do tmy:D neboj. možná jsem hledala blbě, ale nenašla jsem audítko, které by se tímto zaobíralo.ale na tom úřadě se pozeptám , díky
WAMP_ELF --- 14:48:37 15.2.2012
PETEKKA: rekreační objekt můžeš postavit myslím všude, zajdi na stavební úřad nebo se ptej na auditku kde se toule problematikou zabívají. Váže se s tím mnoho problémů, jako voda elektřina atd, všechno z tvojí kapsy..
Mimochodem tu maringotku myslíš vážně? Tu samozřejmě můžeš postavit všude.
PETEKKA --- 14:40:44 15.2.2012
ahoj

když vlastním x hektarů zemědělské půdy, je možné si na té půdě něco postavit? třeba slaměný dům nebo chatku nebo maringotku nebo tak něco, abych mohla pak pole obdělávat?

Děkuji, na netu jsem toho moc nenašla.
KUATO --- 11:06:24 13.12.2011
MAIKOR: jeste jsem se koukal na www.bricol.cz, kde teda maji vyber obrovsky, ale u ceny za obycejnou flasku se moc niz nedostanes :o(.