Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Život v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
RADU
pro ty, kteří život obětovali nebo ho plánují obětovat primárnímu sektoru, chtějí se podělit o dojmy nebo potřebují poradit. Ať už jde o konvenci či alternativní formy zemědělství.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KATUSA --- 11:47:15 16.6.2010
RADU: To jo, to je na spoustě míst reálná hrozba... u nás snad ne, je to hodně mimo všech zájmů... :)

http://www.pfcr.cz/pfcr/page.aspx?KategorieID=6
Ale doporučovala bych to všem, co tu možnost mají, spojit se a něco koupit... naší nadaci se stalo, že pozemky od SPF, kde hospodařila, se bez vědomí jejích správců prodaly nějakým podnikatelům, z nichž např. jeden tam, v Podkrkonoší, chce pěstovat kanadské topoly na otop, i postavit rovnou pilu... je to plevel bez přirozených nepřátel, prý to ani zvěř nežere jak je to hnusné, vyčerpává to ornou půdu, které už je tak dost málo - jen pro vidinu dobrého výdělku... no, snad mu to nevyjde :)
RADU --- 7:06:25 19.4.2010
KATUSA: pokud ovšem nepřijde nějaká stavba, která bude "ve státním zájmu"...pak se ničeho nedovoláte...

joo je to smutný koukat na to jak se zemědělství a příroda přehlížej...všichni si myslej že chleba co jedí se produkuje v továrně nebo co...bojim se že než si to laici uvědoměj, bude už možná pozdě..
KATUSA --- 21:38:32 18.4.2010
"Ministerstvo životního prostředí v nedávno publikované zprávě o stavu české přírody a krajiny upozornilo, že každý den zmizí na 15 hektarů zemědělské půdy, tedy plocha větší než tři Václavská náměstí.

Nejrychleji přitom mizí pole nebo louky v těsném okolí Prahy, a pak také u dalších velkých měst a podél dálnic. "Jde z velké části o velmi kvalitní půdy," konstatovalo ministerstvo.

Novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, která měla aspoň zpomalit neuvěřitelné tempo zabetonování české krajiny, ovšem poslanci po mnoho měsíců ignorovali, takže už ji do voleb neprojednají."

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=666066

:((( právě se s přáteli chystáme koupit společně kus země pro ekologické zemědělství, darujeme to jedné nadaci, co už nějaké pozemky ekologicky obhospodařuje. To mi přijde jako jedna z možností, co s tím dělat, jak zachránit aspoň něco do budoucna...:
??? --- 21:27:08 8.4.2010
Dobrý večer ve spolek!
Hledáme někoho kdo má zkušenost s zemědělskými dotacemi typu Opatření 1.3.2 Mladý začínající zemědělec, a podobně.
Hledáme někoho kdo se poradenstvím ohledně dotací na zemědělství přímo zabývá ale tuze oceníme i postřehy od někoho kdo si s něčím podobným má zkušenosti.
ANABEL_LEE --- 21:50:40 4.8.2009
BLOODY_COUNTESS: nakej chov ovci tedka vysel, zkus treba nakladatelstvi brazda, nebo jeste lepe zemedelskou knihovnu, tam budou mit i nejaky technicky doporuceni asi, nebo zahranicni literatura naka... jak rikam v ovcich moc zbehla nejsem jen co jsem pochytila ve skole :) taky by mozna bylo fajn mit dobre vztahy s chovatelem co od nej budes odbirat, jiste ma spoustu veci odzkousenych a muze poradit
KUATO --- 19:33:07 3.8.2009
ANABEL_LEE: hm, dobre.. my jsme to meli vzdycky pro sebe, nebo prodavali "pod rukou". ale vzdycky slo o kusy rocne, nikdy cele stada. neni to hup na kozu, hrome.
BLOODY_COUNTESS --- 18:21:20 3.8.2009
ANABEL_LEE: no ano, řikala sem si, že ve výčtu otázek mi ještě spousta věcí chybí :D
tak jedna z mála věcí, kterou vim je, že to bude Suffolk ;)
jinak - nějaká doporučená literatura? :) (na tabulky.. podestýlka, beran/ovce atd.)
ANABEL_LEE --- 17:26:01 3.8.2009
Domácí porážku upravuje veterinární zákon, konkrétně paragraf 21, podle kterého mohou být jatečná zvířata s výjimkou skotu včetně telat, koní, oslů a jejich kříženců a jelenovitých z farmového chovu, být poražena v hospodářství chovatele, jsou-li jejich maso a orgány určeny pouze pro spotřebu v domácnosti chovatele, to znamená, že splňují podmínky domácí porážky.
ANABEL_LEE --- 17:25:02 3.8.2009
V rámci domácí porážky je možné porážet ovce a kozy. Je však nutné počítat s určitými omezeními vyplývajícími z EU legislativy - nařízení o vyšetřování ovcí a koz na transmisivní encefalopatii – TSE. Je povinné nechat vyšetřit každou ovci a kozu starší než 18 měsíců na TSE, to znamená, že starší kusy musí být poraženy na jatkách. Dále pak je třeba počítat s tím, že od stáří 12 měsíců se musí likvidovat v asanačním podniku tzv. specifikovaný rizikový materiál, což je například lebka, páteř či slezina.

takze jako domaci porazka to jde, jenomze tady countess nechce delat domaci porazku, ona to chce prodavat