Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Život v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
RADU
pro ty, kteří život obětovali nebo ho plánují obětovat primárnímu sektoru, chtějí se podělit o dojmy nebo potřebují poradit. Ať už jde o konvenci či alternativní formy zemědělství.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RADU --- 7:06:25 19.4.2010
KATUSA: pokud ovšem nepřijde nějaká stavba, která bude "ve státním zájmu"...pak se ničeho nedovoláte...

joo je to smutný koukat na to jak se zemědělství a příroda přehlížej...všichni si myslej že chleba co jedí se produkuje v továrně nebo co...bojim se že než si to laici uvědoměj, bude už možná pozdě..
KATUSA --- 21:38:32 18.4.2010
"Ministerstvo životního prostředí v nedávno publikované zprávě o stavu české přírody a krajiny upozornilo, že každý den zmizí na 15 hektarů zemědělské půdy, tedy plocha větší než tři Václavská náměstí.

Nejrychleji přitom mizí pole nebo louky v těsném okolí Prahy, a pak také u dalších velkých měst a podél dálnic. "Jde z velké části o velmi kvalitní půdy," konstatovalo ministerstvo.

Novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, která měla aspoň zpomalit neuvěřitelné tempo zabetonování české krajiny, ovšem poslanci po mnoho měsíců ignorovali, takže už ji do voleb neprojednají."

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=666066

:((( právě se s přáteli chystáme koupit společně kus země pro ekologické zemědělství, darujeme to jedné nadaci, co už nějaké pozemky ekologicky obhospodařuje. To mi přijde jako jedna z možností, co s tím dělat, jak zachránit aspoň něco do budoucna...:
WAMP_ELF --- 21:27:08 8.4.2010
Dobrý večer ve spolek!
Hledáme někoho kdo má zkušenost s zemědělskými dotacemi typu Opatření 1.3.2 Mladý začínající zemědělec, a podobně.
Hledáme někoho kdo se poradenstvím ohledně dotací na zemědělství přímo zabývá ale tuze oceníme i postřehy od někoho kdo si s něčím podobným má zkušenosti.
ANABEL_LEE --- 21:50:40 4.8.2009
BLOODY_COUNTESS: nakej chov ovci tedka vysel, zkus treba nakladatelstvi brazda, nebo jeste lepe zemedelskou knihovnu, tam budou mit i nejaky technicky doporuceni asi, nebo zahranicni literatura naka... jak rikam v ovcich moc zbehla nejsem jen co jsem pochytila ve skole :) taky by mozna bylo fajn mit dobre vztahy s chovatelem co od nej budes odbirat, jiste ma spoustu veci odzkousenych a muze poradit
KUATO --- 19:33:07 3.8.2009
ANABEL_LEE: hm, dobre.. my jsme to meli vzdycky pro sebe, nebo prodavali "pod rukou". ale vzdycky slo o kusy rocne, nikdy cele stada. neni to hup na kozu, hrome.
BLOODY_COUNTESS --- 18:21:20 3.8.2009
ANABEL_LEE: no ano, řikala sem si, že ve výčtu otázek mi ještě spousta věcí chybí :D
tak jedna z mála věcí, kterou vim je, že to bude Suffolk ;)
jinak - nějaká doporučená literatura? :) (na tabulky.. podestýlka, beran/ovce atd.)
ANABEL_LEE --- 17:26:01 3.8.2009
Domácí porážku upravuje veterinární zákon, konkrétně paragraf 21, podle kterého mohou být jatečná zvířata s výjimkou skotu včetně telat, koní, oslů a jejich kříženců a jelenovitých z farmového chovu, být poražena v hospodářství chovatele, jsou-li jejich maso a orgány určeny pouze pro spotřebu v domácnosti chovatele, to znamená, že splňují podmínky domácí porážky.
ANABEL_LEE --- 17:25:02 3.8.2009
V rámci domácí porážky je možné porážet ovce a kozy. Je však nutné počítat s určitými omezeními vyplývajícími z EU legislativy - nařízení o vyšetřování ovcí a koz na transmisivní encefalopatii – TSE. Je povinné nechat vyšetřit každou ovci a kozu starší než 18 měsíců na TSE, to znamená, že starší kusy musí být poraženy na jatkách. Dále pak je třeba počítat s tím, že od stáří 12 měsíců se musí likvidovat v asanačním podniku tzv. specifikovaný rizikový materiál, což je například lebka, páteř či slezina.

takze jako domaci porazka to jde, jenomze tady countess nechce delat domaci porazku, ona to chce prodavat
ANABEL_LEE --- 17:23:15 3.8.2009
KUATO: doma muzes zabijet akorat prase a to v mnozstvi jeden kus pro ucely tzv. domaci porazky. u ovci a koz byla ovsem spongiformni encefalopatie nalezena jeste driv nez u krav, bacha na to .)
KUATO --- 17:11:41 3.8.2009
ja myslim, ze zabijet doma nemuzes akorat hovezi - kvuli (pseudo)nemoci silenych krav, jinak muzes vsechno.