Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
KOMATSU
Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.

[http://komatsu.bloguje.cz/img/oo.jpg]

"Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

Ivan Kirijevský
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 11:05:17 25.9.2015
Existuje nějaká kuchařka/web s tradičními (rusko/ukrajina) postními pokrmy psaná latinkou?
HAROLD --- 10:45:47 26.7.2015
Včera nás předešel do Království Nebeského jeromonach Pachomij, duchovní správce kostela Povýšení sv. Kříže v Táboře. Vy, kteří jste ho znali, víte, že to byla obrovská osobnost. Čest jeho památce...

[http://g.denik.cz/52/5c/ta_pravoslavn__galerie-980.jpg]
POLICKA --- 8:00:34 7.1.2015
Veselé Vánoce! ♥
SAMUELARACHNID --- 19:07:51 23.10.2014
ahoj, tak než začne flame, tady třeba z druhé strany...

† Pravoslavná církev v českých zemích a na Slovensku | Aktuality
http://www.pravoslavnacirkev.info/aktuality
SANTAL --- 18:46:52 23.10.2014
HARALD: Ne, já to prostě našla tady [ KALISNIK @ Věci Veřejné - Ten symbol nesmí být čistý, takže pošpiňme ho a pak se vůči němu vymezme ] - auditko se věnuje vnitropolitické situaci, ne cirkvím.
Anžto je to beze zdroje, jsem to prostě hodila sem, že se třeba něco dovím...
HARALD --- 18:40:37 23.10.2014
SANTAL: Je to nějaký pravidelný zdroj?

Používal jsem pro informace z pravoslaví facebook, ale byl jsem zabanován, když jsem požádal vladyku, aby v modlitbě za Ukrajinu prosil i za ruské vojáky a žoldnéře na území Ukrajiny, kteří v modlitbách nebyli zmíněni.
SANTAL --- 17:55:53 23.10.2014
V jiném auditku jsem našla tohle:

Olomoucko-brněnská eparchie pravoslavné církve
PROHLÁŠENÍ EPARCHIÁLNÍHO SPRÁVCE K NEZÁKONNÉMU POSTUPU MINISTERSTVA KULTURY
Důstojní otcové, drazí bratři a sestry,
ministerstvo kultury ke dni 21.10.2014 zaregistrovalo jako statutáře olomoucko-brněnské eparchie Jeho Vysokopřeosvícenost Simeona, bývalého arcibiskupa olomoucko-brněnského. Tímto krokem, který je v naprostém rozporu s legitimními rozhodnutími a opatřeními řádného vedení Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, jmenovitě Posvátného synodu, se ministerstvo kultury nepochybně dopustilo porušení ustanovení § 4 odst. 3 zákona č. 3/2002 Sb. o církvích a náboženských společnostech, neboť svým postupem hrubě zasáhlo do vnitřních záležitostí naší církve, což není v rozporu pouze s výše citovaným ustanovením zákona, ale také s Listinou základních práv a svobod. Je to v polistopadové historii bezprecedentní zásah státních orgánů do vnitřních záležitostí církve, který svědčí o tom, že tyto orgány, či jednotliví jejich představitelé, se ani po čtvrtstoletí od pádu totality nezbavili vrchnostenského přístupu k církvím a náboženským společnostem. Některé indicie nadto naznačují, že ministerstvo v této věci nerozhodovalo nezávisle, ale pod přímým tlakem zájmových skupin ovlivňujících státní orgán ve prospěch nezákonných a nekanonických požadavků bývalého olomoucko-brněnského biskupa, vladyky Simeona.
Legitimní vedení naší církve bezpochyby využije všech dostupných právních nástrojů, aby zvrátilo nezákonný postup ministerstva kultury, kterým byla již delší dobu těžce zkoušená církev znovu poškozena. Vzhledem k obecně obtížné vymahatelnosti práva v naší zemi to však bude pravděpodobně proces zdlouhavý, zejména pokud ministerstvo bude na svém nezákonném postupu trvat, a věc bude muset být řešena soudní cestou. Přesto věřím, že Hospodin Bůh neopustí svou církev ani nyní. Proto vás prosím o trpělivost a umírněnost. Pokusme se všichni méně myslet na svůj individuální prospěch, a více myslet na prospěch církve. To bude nakonec to nejpodstatnější, čím můžeme přispět církvi v nadcházejících dnech a týdnech.
prot. Petr Klokočka
eparchiální správce olom.-brněnské eparchie
SAMUELARACHNID --- 9:28:48 12.9.2014
HAROLD: Hej, Harolde jeden starec kdysi dávno řekl, že včely jdou na med a ty jdeš na hovna! je to ad hominem? dlabej na kontext! :D
HAROLD --- 20:20:55 6.9.2014
Putin je pod vlivem satana, tvrdí kyjevský patriarcha – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/...cni/evropa/347009-putin-je-pod-vlivem-satana-tvrdi-kyjevsky-patriarcha.html
??? --- 20:14:17 6.9.2014
HAROLD: jo aha, to mi nějak uniklo.