Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
KOMATSU
Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.

[http://komatsu.bloguje.cz/img/oo.jpg]

"Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

Ivan Kirijevský
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
COCKROACH --- 17:33:18 28.6.2013
THE_SON_OF_MAN: Teologie neni v zapadnim pojeti veda ani nahodou. Doporucuji prvni cisla religionistickeho casopisu Religio, debatu mezi religionistikou a teologii. Je to sice akademicka disciplina, ale neni to veda, nesplnuje pozadavky. Podobne to ma filosofie. Ale to uz je taky off topic.
COCKROACH --- 17:24:45 28.6.2013
THE_SON_OF_MAN: jesteze ty jsi tak srozumitelny. o cloveku, ktery lidi s jinym nazorem oznacuje za fasisty si hned clovek udela celkem jasny obrazek.
MAXMANUS --- 17:23:46 28.6.2013
libero-fašistů :-D

"já hraju libero, vždycky libero, si pamatuj" :-D
COCKROACH --- 17:18:07 28.6.2013
THE_SON_OF_MAN: Ale ten paper nemel dokladovat ten konsensus pochopitelne, ten se tykal konkretniho vedeckeho nazoru... no vlastne nepochopitelne, kdyz jsi to nepochopil :)
COCKROACH --- 17:12:48 28.6.2013
ARMADILLO: Mno, michat teorie superstrun s nejakou karmickou esoterikou mi prijde jako docela dost ulet. btw o zadnem 25 rozmernem vesmiru jsem neslysel. Jen o bosonove teorii strun, ktera operuje s 26 rozmery...
COCKROACH --- 17:10:50 28.6.2013
THE_SON_OF_MAN: napsal jsi, cituji:

"Ad genova kombinace...viz vyse - opet, jedna se o nazor jednotlivcu, ktery muze byt pro nekoho zajimavy, ale to je tak maximalne vse. Tudiz nejedna se o zadny vedecky konsensus (jako napr. gravitacni zakon)."

Tak jsem napsal, ze nezavinenost homosexuality vedeckym konsensem je. neni treba nic kopirovat, kazdy si to muze precist...
GOBERS --- 17:07:34 28.6.2013
THE_SON_OF_MAN: Tak on i kdyby nakrásně třeba celý vědecký svět byl jednoho názoru, tak se vždycky najde jeden dva exempláři, kteří z toho či onoho důvodu budou mluvit něco jiného... a když Ti pak onen prvně zmíněný názor nejde do krámu, tak se můžeš bít v prsa a volat: ejhle, žádný konsensus!!!
MAXMANUS --- 17:05:30 28.6.2013
ARMADILLO: No to se neshodnem, podle mýho se český dívky vrhly do krás západního světa s raketovym pohonem v prdeli, s rodinou či hodnotama to nemá nic společnýho, protože jim stačí aby je pak nějákej debil nabouchal na diskotéce a jsou tradiční jak moravká klobása.
Co jsem měl možnost poznat, tak mi asi nejvíc vyhovujou američanky, ač každej správnej čecháček ví že jsou tlustý, zlý a zabíjej děti v letadlech, mě přišli hrozně nad věcí, rozumný a míra "kurevnosti" je na totálně jiný úrovni než u českejch holek. A to jenom co jsem poznal američanky u nás, či v irsku, Anglii, německu...
Je to trošku kádrování ale co :-)
GOBERS --- 17:04:42 28.6.2013
THE_SON_OF_MAN: Já myslím, že dost podobně jako karmické teorie...
COCKROACH --- 17:04:15 28.6.2013
THE_SON_OF_MAN: s vedeckym konsensem jsi zacal ty (o tom, ze v pripade vrozene homosexuality neni). Dal jsem ti tedy priklad jednoho takoveho konsensu. Chapu, ze se ti moc nelibi. To nejsou zadne blude, nezavinenost je neco, na cem se proste vetsina odborniku shodne. Vime (konsenzus) ze clovek za svou orientaci nemuze (ze se na tom vetsina vedcu shodne je proste fakt ,ktery nemuzes vyvratit).