Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
KOMATSU
Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.

[http://komatsu.bloguje.cz/img/oo.jpg]

"Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

Ivan Kirijevský
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CHOMI --- 8:35:17 20.9.2012
AACHEN: Kramář spíš chtěl, aby se České země osamostatnili a na trůn usedl někdo z romanovské dynastie, nechtěl společný stát s Ruskem.
DÜrich se dostával během válkyv rámci odboje čím dál tím více na vedlejší kolej, takže v zoufalství asi Rusům sliboval hory i s horákama a doly i s dolákama.
GOBERS --- 22:42:22 19.9.2012
KOMATSU: No... a víš že vlastně svým způsobem ano? ;)
KOMATSU --- 22:37:30 19.9.2012
GOBERS: Jidtě, třeba takový Ratzinger nebo Duka jsou vůbec nejlepšími argumenty pro hierarchické nepopulistické elitářství.
NOXNOCTIS --- 22:13:17 19.9.2012
ICXC: Jeden z mnoha možných modelů interpretace světa kolem nás a našeho vlastního vnitřního prožívání.

Takových modelů je docela hodně a jsou dost silně ovlivněny kulturnou a náboženstvím jež člověka obklopují.
ICXC --- 22:02:09 19.9.2012
co je prosím tě "křesťanský model"??
NOXNOCTIS --- 21:44:15 19.9.2012
ICXC: Když tu situaci sleduješ průzkumem hlubších vrstev lidského prožívání, tak tomu tak není. najdeš hodě vrstev spjatých s křesťanským modelem v jeho rozličých vývojových stádiích, než se dostaneš za to ke starším vrstvám.

ICXC --- 12:35:36 19.9.2012
NOXNOCTIS: 11 století pěstování křesťanské morálky? já myslím, že hodně drsně paušalizuješ, protože ta morálka se dobově měnila. Je rozdíl mezi společností za vlády např. Boleslava a vládou Karla IV, případně vlády například Rudolfa... A nezapomínejme také na ta divoká "revoluční" léta například husitství, velké exody, či nedávné ateistické experimenty.... Osobně si myslím, že lidé (většina) jsou utváření maximálně historií za posledních 100 let. Tzn. že dnešní mladý člověk už nemá žádné velké pouto například k první československé republice a už vůbec ne třeba k mocnářství. Takže, co utváří člověka a jeho víru či morálku? Klidně to může být něco naprosto nového, co tu je třeba jen 5, 10 let... Třeba to, jak to všechno mícháš dohromady, tvůj slovník, který obsahuje slova jako "gender", "náboženská realizace", "náboženská pluralita" atd. to je produkt až dnešní složité, informacemi přeplněné doby.
NOXNOCTIS --- 0:15:18 19.9.2012
GOBERS: No, asi to o mne dost vypovídá, ale já bych se po tmě neplížil do nějaké kobky, abych se tam houpal v rytnu a zpíval písničky. :-)

A vezmi v úvahu, že jsem produktem jedenácti set let pěstování křesťanské morálky na našem území. Co potom takový průměrný (rozuměj nevzdělaný a z té nejnižší příjmové skupiny, pokud nebyl dokonce otrok) křesťan třeba v Římě, kde se tak říkajíc pářila tužka s kamenem?
GOBERS --- 0:03:54 19.9.2012
NOXNOCTIS: No já ta přelíčení vesměs znám. A ano, veřejné mínění mělo křesťany za ty, co provozují místo bohoslužeb gang bang a kanibalismus, ale to se tak úplně neprotíná s realitou...
NOXNOCTIS --- 0:02:00 19.9.2012
GOBERS: Bohužel nejsou v mé knihovně, abych mohl citovat, ale jde o římské zápisy ze soudních přelíčení s křesťany. Když budu mít to štěstí a narazím na nějakou kradenou po netu se pohybující publikaci, tak to sem nalinkuji.