Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
KOMATSU
Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.

[http://komatsu.bloguje.cz/img/oo.jpg]

"Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

Ivan Kirijevský
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CHOMI --- 11:06:46 18.9.2009
AACHEN: Nenávidět je tak jednoduchý - a být křesťanem tak těžký:o)
AACHEN --- 10:57:28 18.9.2009
CHOMI: Jojo, dobrý doplnění. Bohužel pro mnoho lidí mohl právě sloužit jako další zdroj sebeospravedlńování a neochoty přiznat a vyznat chybu.
CHOMI --- 10:53:30 18.9.2009
AACHEN: On ten dokument je třeba chápat v souvislostech. Byl natočen ve chvíli, kdy všichni ukazovali na Srby, že špatní jsou jen oni - taže měl dokumentovat, že nejen oni.
Ale jinak máš samozřejmě pravdu.
AACHEN --- 10:49:17 18.9.2009
IQFREE: No určitě, ale my se máme tak nějak víc starat o ty svý trámy, než třísky druhejch.

Já bych si nebyl tak jistý kde to vraždění začalo..Přece nejsme děti, abysme na sebe pokřikovali: "on si začal!" a tim legitimizovali násilí. To je situace kdy Adam říká Bohu: Eva mi dala jíst! Já nic já muzikant! Z tohohle důvodu se mi např. nelíbí ten dokument co byl natočený o válce v Kosovu pro Ćeskou televizi a nakonec ho neodvysílali..Vykresluje situaci tak, že první si začali oni, čímž je tak nějak pochopitelné proč se pak kosovští albánci zabíjeli a znásilńovali.
IQFREE --- 9:58:02 18.9.2009
AACHEN: ano jistě, ale to nejsou jen mí souvěrci, ale všichni lidé, když už paušalizujeme. Osmani se chovali v Bulgarii nebo Kosovu jako zvěř. U Vídně také a já si myslím, že celý ten rasismus začal někde tehdy a tam. Nejen proto, že katoličtí kněží je představovali jako ďábly a nějak ideologicky proti nim naváděli lidi, ale proto, že Osmani prostě vraždili, znásilňovali, rabovali a to bez milosti. A dělali to dlouhá léta (až po porážku u Vídně roku 1683). Pak se jim jejich civilizace začal pomalu bořit a toho využila Evropa, která pomocí vědy nakonec vyhrála a toho vítězství se nyní dobrovolně zbavuje, protože jsme přece všichni špatní a vraždili jsme araby při první křížové výpravě...
CHOMI --- 9:00:31 18.9.2009
IQFREE: Tak s tímhle souhlasím:o)
JEZINKA --- 18:00:06 17.9.2009
IQFREE: toto je kvalitní antisemitský názor :)
AACHEN --- 17:48:19 17.9.2009
IQFREE: Je zdravý vědět a reflektovat, že moji souvěrci působili a působí spoustu špatnýho (stejně jako já sám), je to prevence abych tak snadno neodsuzoval jinověrce. Když to ale končí v bezpáteřnosti a v tom, že si nechávám srát na hlavu i za to za co to není nutný, je někde problém. Asi se zhruba shodujem..S muslimama ale zkušenosti nemám, tak nemůžu soudit.
IQFREE --- 15:09:09 17.9.2009
KOMATSU: tak potom s tebou výjimečně souhlasím a neříkám nic jiného. to uzurpátorství některých křesťanských spolku, skupin a jednotlivců se mi také příčí.
IQFREE --- 15:07:35 17.9.2009
AACHEN: nesnažím se hledat v jedinci zlo, naopak, právě že dobro a to, že je Žid nebo muslim, pokud to není zjevné z jeho oblečení a zjevu, se člověk dozví až později. to nakonec ale jen vymezí určité hranice, přes které není slušné bez svolení druhého přecházet. pak jsi za těmi hranicemi jako "host" a podle toho se máš i chovat.
Chci celou dobu jen říct, že se vyčítá např. mně osobně, že jsem nějaký a makový a argument je první křižácká výprava a nebo americká válka s Irákem. Co s tím mám ale společného? jedině snad to, že jsem bílej jako oni a taky jsem křesťan jako oni. OK. To holt už nezměním, na černo se nepřebarvím a muslimem se nestanu.

Ale kdo mi to vyčítá a kde? Jediní muslimové, kteří mi vyčítali křesťanskou minulost a údajné výboje jsou ti, kteří jsou paradoxně nasáčkovaní v Praze po hospodách, kde chlastaj jako dogy a mlsně čuměj na sexy nemuslimky.

Kdo je kde hostem? Kdo je kde doma? Sedím já v jejich kultuře nebo oni v moji? Přesvědčuji je já o špatnosti jejich kultury, náboženství apod? Ne, ne, ne.

Jsou to oni, kdo přijeli sem. Jako hosté. Často je ani nikdo nezval, prostě přijeli sami. OK. Jsou tu vítaní. Nejsou tu sice doma, protože se tu nenarodili a nevyrostli tu a dlouho dobu ještě bude trvat, než se tu jako doma začnou cítit, pokud vůbec. Tak jako by to bylo i obráceně.

Já ale, na rozdíl od nich nemám tolik drzosti, abych jako host v cizí kultuře, která je mi navíc docela otevřená svými příležitostmi, kritizoval nebo dokonce obviňoval nějaké místní lidi z toho, co dělali jejich předkové u Vídně, případně za to, co udělalo pár magorů v NY.
Proč? Asi proto, že jsem tak vychovaný a když jsem někde na návštěvě, tak je slušné nekritizovat a pokud se mi to tam nelíbí, tak jdu někam jinam.

Potom totiž přijdeš na to, že je to přesně obráceně. Z Čech se nikdo do Iráku nebo Arábie nesere, a kdyby si tam nedejbože chtěl postavit kostel, tak v lepším případě mu to jen zakážou, v horším ho zabijou. A takový KOMATSU by nad zprávou v novinách řekl - dobře mu tak, co tam dělá misie, hajzl, má sedět doma.
Stejně tak je drzostí i to neustále předhazování xenofobie, rasismu, antisemitismu paušálně na všechny, kdo se narodil v Evropě a je bílej. Ale to se prý nemá komentovat, páč si to zasloužíme. Páč prý v minulosti jsme byli ďáblové horší Ďábla...
říkám jen své zkušenosti. Žil jsem v Thajsku 2 měsíce s muslimama, jedl jsem jejich jídlo, učil jejich děti plavat, počítat, radil jsem jim, když byly jejich děti nemocné, co mají dělat. Ani jeden z nich mi nevyčítal nic z toho, co mi vyčítají ti kreténi, kteří se ožírají po barech a hospodách a strašně ten náš svět nenáviděj nebo hned viděj, co je špatně a hned raděj, co máme dělat. Já ale jejich rady nepotřebuji. Jestli jsou tak chytří, ať se vrátí do Iráku, Jemenu apod a tam si je aplikují.

Jsem xenofob? Nejsem. Xenofobní jsou někteří muslimové v Praze, co mě a nás nemaj rádi, ale jsme prostě menší zlo než jejich vlastní lidi v Iráku nebo v Jemenu. Místo aby si zametali před svým prahem, cití nějaké morální právo zametat na našem...