Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
KOMATSU
Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.

[http://komatsu.bloguje.cz/img/oo.jpg]

"Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

Ivan Kirijevský
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JEZINKA --- 11:25:19 17.6.2009
repast z mailu:
Sdružení* Damaskinos* Vás zve 22. 6. 2009 (pondělí) ve 20:00 do Klubu přátel
Řecka (Krakovská 22, Praha 1) na přednášku dirigenta Haiga Utidjiana "*Arménská
církevní hudba*". Haig Utidjian bude v rámci sdružení Damaskinos přednášet
dvakrát. Jeho první přednáška bude všeobecným úvodem do problematiky
arménské církevní hudby (teologie, liturgika, modalita, notace atd.).

Srdečně
Marios Christou
JEZINKA --- 22:21:07 15.6.2009
KOZMA: hardcore!!!!
KOMATSU --- 19:19:03 15.6.2009
KOZMA: Vskutku neortodoxní počin. :)
AACHEN --- 17:14:48 15.6.2009
KOZMA: a co na něj říkáš? mě přišel dost negativistickej. i když je fakt, že jsem koukal vlastně jen na texty od seraphima rose..takže tento přívlastek patří spíš jemu. nevím proč, ale jakmile někdo hartusí hlavně o herezích a co všechno je špatně, hned mě to otráví a znevěrohodňuje celý svědectví.
CHOMI --- 15:48:47 12.6.2009
Hezké pojednání o sv. Padesátnici (Letnicích)
http://www.ambon.or.cz/
CHOMI --- 8:56:45 26.5.2009
Tohle by vás mohlo zajímat:
Alexandr Něvský v Praze
Poprvé v historii novodobého Českého státu připutují ostatky svatého knížete Alexandra Něvského do Prahy a dalších míst České republiky. Přiveze je zvláštní komise vedená biskupem Alexandrem z Moskvy. Ostatky jsou uloženy v nádherné, umělecky a velmi draze vyzdobené schránce spolu s ikonou světce. Speciální letadlo s ostatky přistane ve středu 27. 5. dopoledne v Brně, kde budou vystaveny k uctění veřejnosti v místní pravoslavné katedrále svatého Václava na Špilberku do odpoledních hodin. Poté budou přivezeny do Prahy do chrámu Zvěstování přesvaté Bohorodice na Albertově, kde se budou téhož dne od 18°° hodin konat slavnostní bohoslužby.
Ve čtvrtek 28. 5., kdy pravoslavní křesťané slaví Nanebevstoupení Páně, budou ostatky vystaveny v katedrálním chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ul. 9a v Praze 2 od 9°° - do 14°° hodin. Téhož dne bude v tomto chrámu také vystavena divotvorná ikona přesvaté Bohorodice „Obměkčení kamenných srdcí“. Na tento den zároveň připadá III. výročí intronizace metropolity českých zemí a Slovenska vladyky Kryštofa.
Ostatky sv. Alexandra Něvského dále poputují do chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice Na Olšanech, kde budou k uctění od 14.30 hod. do uzavření chrámu. Další den 29. 5. budou ostatky převezeny do chrámu sv. Jiří Vítězného, který se nalézá na teritoriu Ruského velvyslanectví v Praze. A následující den budou k uctění v chrámu svatých Petra a Pavla v Karlových Varech od 9°° hodin do uzavření chrámu.
Svatý Alexandr Něvský se narodil 30. května 1219 v Pereslave-Zalesskom, jako syn velkého vladimírského knížete Jaroslava Vsevolodoviče. V roce 1236 se stal knížetem v Novgorode. Po vítězství nad Švédy na řece Něvě 15. července 1240 byl nazván Něvský. Svatý Alexandr Něvský je největším osobností Ruského národa, zároveň je také příkladem křesťanské zbožnosti, oddanosti Bohu a obětavé služby člověku. Velmi se podobá svatému českému knížeti Václavu.
Metropolitní rada Pravoslavné církve v českých zemích
CHOMI --- 15:21:36 21.5.2009
http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=3249
Článek věnovaný výročí úmrtí athénského arcibiskupa Damaskina, který se snažil azchránit řreské Židy za nacistické okupupace.
MORGAINE --- 15:41:36 3.5.2009
mala hudebni vlozka, jedna velice navykova pisen:

http://www.youtube.com/watch?v=npJYyFEXN4Q&feature=related
CHOMI --- 9:21:15 28.4.2009
AACHEN: Díval jsem se na to. Je tam i odkaz na Kristův výrok v Mt 13, 11 - 16. Ten to myslím trochu osvětluje: Bůh zavírá uši a oči toho, kdo není připraven či hoden slyšet Evangelium, protože má zlé srdce, protože v nitru nemiluje Boha. Tomu nasvědčují Kristova slova "Kdo má, tomu bude dáno ... a kdo nemá, tomu tomu bude odňato i to co má" (volně). Právě za tím následuje ona citace z Izaiáše a v zápětí poté Pán dodává "Nebo ztučnělo srdce lidu tohoto..."
V tomto případě tedy Bůh uzavírá těm, kteří toho nejsou hodni, cestu ke spáse - v listu Římanům je však ukázáno, že i těm, kteří vedeni jsouce takto oslepenými vůdci (a to jsou židé od Ukřižování až podnes) zachoval Bůh možnost spasení. A to nejspíš tehdy, pokud jejich srdce budou milovat Boha. Pak jim je ponechána možnost, aby jejich oči a uši byly někdy (v eschatonu?) otevřeny pro Evangelium.