Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Adolf Hitler
ALISTAIR
Přestože je zmínka jména Hitler jedním z nejobvyklejších gest v rámci diskuzí na serveru, nebylo mu doposud věnováno auditko. V dnešní kultuře hraje roli Satana s jistotou a trvalostí o níž se Saddámovi nebo Bin Ládinovi může jen zdát. Je skutečně historickou osobností nebo spíš se stal již mýtem? Co pro nás dnes - již s jistým odstupem a znalostí propagandy nejen nacistické, ale i vítězné - znamená tento muž, který se coby politik jako jeden z mála držel programu, který voličům slíbil? Není tento "upřímný plnič slibů" nejlepším důkazem toho, že v demokracii je něco fundamentálně špatně?

Je možné, že byl Adolf Hitler v zásadě morální osobností, jejíž morálka se nicméně držela jiných principů, než jsou dnes přípustné? Proč je vlastně hodnocen negativně? Čeho fundamentálně odlišného se dopustil, co by ho vydělovalo z okruhu historických vládců a vůdců jako byli Nabukadnezar, Hannibal, Caesar, Vilém Dobyvatel, Čingischán nebo Napoleon? Řekněme si to jasně...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FEMUR --- 18:58:59 27.2.2012
asi objevuju ameriku ale
nataceno v praze,:) vcetne narodniho muzea a bejvalyho nar shromazdeni etc

FATHERLAND. If Hitler had won? - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=rLXvIAjX3bQ&feature=related
TALPENNY --- 9:54:56 24.2.2012
XCHAOS: Takže Hitler to chtěl vlastně podvědomě prohrát,aha
DIVER --- 9:26:29 24.2.2012
XCHAOS: jak je ctena libost. ovsem upozornuju, ze nezridka o osudech celych narodu ci civilizaci skutecne rozhoduji drobne udalosti v zivote jednotlivcu. proc asi skoncili mongolove jen u vidne? co by se stalo, kdyby byl nektery z atentatu na hitlera uspesny? atp.
XCHAOS --- 17:38:06 17.2.2012
DIVER: když už tyhle dohady, tak to nechce zabředat do stereotypů, tzn. "co by kdyby" na základě vojenského vítězství - ale zajímavější je samozřejmě "co by kdyby" na základě odlišného postupu při objevování jednotlivých technologií. parní počítače nebo jaderné parní lokomotivy, atakdál :-)
XCHAOS --- 17:33:44 17.2.2012
Gravity's Rainbow - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity%27s_Rainbow
XCHAOS --- 17:31:59 17.2.2012
ANTONIO_SERUTTI: z pozice Hitlera bylo pro národ žádoucí ji prohrát - protože Hitler byl koneckonců paranoidní intelektuál a smažka a vůbec zástupce střední třídy, která nenávidí sama sebe.

Klíčem k tomu, aby se aspoň nějak ubránil (vyhrát válku celosvětově proti průmyslové síle USA pochopitelně nešlo) a třeba se dostal do role, ve které později zemřel Stalin, by bývalo bylo investovat do vývoje protiletadlových, rádiem řízených raket Wasserfall místo do V2 (ale Hitler to odmítl jako "obranou zbraň" - on chtěl jen ty útočné!). V tom případě bylo možné odrazit vlny spojeneckých bombardérů jen s minimálními ztrátami na životech německého obyvatelstva. Tyto menší střely dokonce zřejmě měly mít (na rozdíl od těžkopádných a drahých V2, které před startem složitě tankovaly kapalný kyslík) hypergolické skladovatelné palivo, které se ve vojenských střelách používalo dalších 20-30 let (na ledacos se používá dodnes a objevili ho právě Němci za války). K pochopení míry iracionality Němců za války je dobré si předčíst např. knihu Duha Gravitace od Thomase Pynchona...

Ne náhodou britská tajná služba toto včas rozpoznala a zakázala jakékoliv další atentáty na Hitlera - s tím, že je nejlepším agentem, prospívajícím spojeneckému válečnému úsilí, kterého si v německém generálním štábu můžou přát. Hrdinou, který porazil Hitlera porazil byl - Hitler. A z toho vyplývá, milé děti, jednoznačné poučení: drogy škodí duševnímu zdraví :-) Neprospěly nacistům, neprospějí ani vám.
DIVER --- 18:25:07 26.1.2012
TALPENNY: cetl jsem a mam v knihovne. dokonce jsem kvuli tyhle knizce pred patnacti lety psal na cinsky velvyslanectvi a shanel i-ting. poslali mi spoustu komancskejch propagacnich brozurek :)
TALPENNY --- 17:10:43 26.1.2012
DIVER:
Muž z vysokého zámku - Philip K. Dick | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
http://www.kosmas.cz/knihy/129668/muz-z-vysokeho-zamku/
Taky slušný.
Jinak ideu antisemitismu nebylo proč opouštět,vnitřní nepřítel se vytvořil,finančně si pomohli taky a podle všeho to bylo koncipovaný tak že hlídači lágrů a všichni kdo o holocaustu něco věděli měli bejt po "vyřešení"promptně zlikvidováni,nejvyšším by se to ofc zřejmě vyhlo,mělo to zkrátka zůstat tajemstvím
IKARI: Británie,Austrálie,Kiwi,v Africe de Gaulle ale bylo by to dost zajímavý si myslim:)
DIVER --- 5:57:26 26.1.2012
ANTONIO_SERUTTI: s diplomacii a vice spojenci by IMHO "vyhrat" mohl. ale predevsim s jinymi cily a jinou ideou, nez ze vsemu a vsem budou vladnout nemci. pochopitelne by taky musel opustit antisemitismus. mohl pak evropu sjednotit proti bolsevikum treba (ekvivalent EU). a s USA vytvorit vojensky pakt (ekvivalent NATO). jenze to uz by to nebyl hitler ani rise.

kdyz se kdysi davno otec vratil vlakem z vyletu do moskvy, tak rikal: "hele, ja jsem nekolik dni cumel z okynka ven a cim dal vic jsem si rikal, ze si hitler mel taky udelat takovej vylet. pak by mu doslo, ze se tak obrovska zeme dobyt a ovladnout neda."

po par letech jsem takhle jel vlakem taky - jenom z kyjeva do prahy. a mel jsem naprosto stejny pocity :)

______________________________

koho tohle tema zajima vic (IKARI to asi nebude:), tomu doporucuju:

Co by bylo, kdyby? - Robert Cowley | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
http://www.kosmas.cz/knihy/125160/co-by-bylo-kdyby/

Co by bylo, kdyby?
Představy vojenských historiků o tom, co se mohlo stát

Co by se stalo, kdyby se Napoleon dokázal včas zastavit? Stal by se vládcem Evropy? Nebo kdyby se kvůli rozmaru počasí nemohlo uskutečnit vylodění v Normandii? Byl by Hitler přesto poražen? Nebo kdyby Řekové nezvítězili v bitvě u Salamíny? Jak by vypadala naše civilizace bez vkladu Řeků? Tím, co se nestalo, ale stát se mohlo, se zabývá nesmírně populární nový obor: kontrafaktuální historie. Tato kniha obsahuje příběhy o tom, jak se mohl v různých klíčových momentech změnit běh dějin. Její autoři patří k nejslavnějším světovým vojenským historikům.
15 historických čb. map, 10 čb. obrázků v textu.