Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Adolf Hitler
ALISTAIR
Přestože je zmínka jména Hitler jedním z nejobvyklejších gest v rámci diskuzí na serveru, nebylo mu doposud věnováno auditko. V dnešní kultuře hraje roli Satana s jistotou a trvalostí o níž se Saddámovi nebo Bin Ládinovi může jen zdát. Je skutečně historickou osobností nebo spíš se stal již mýtem? Co pro nás dnes - již s jistým odstupem a znalostí propagandy nejen nacistické, ale i vítězné - znamená tento muž, který se coby politik jako jeden z mála držel programu, který voličům slíbil? Není tento "upřímný plnič slibů" nejlepším důkazem toho, že v demokracii je něco fundamentálně špatně?

Je možné, že byl Adolf Hitler v zásadě morální osobností, jejíž morálka se nicméně držela jiných principů, než jsou dnes přípustné? Proč je vlastně hodnocen negativně? Čeho fundamentálně odlišného se dopustil, co by ho vydělovalo z okruhu historických vládců a vůdců jako byli Nabukadnezar, Hannibal, Caesar, Vilém Dobyvatel, Čingischán nebo Napoleon? Řekněme si to jasně...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DIVER --- 12:15:21 18.8.2010
DIVER --- 13:52:45 6.8.2010
L4MA --- 18:04:16 19.7.2010
???: teda nekery ale vylozene urazej vudce...
- Proč stojí německý voják při pozoru rozkročen?
Na počest vůdce, když ten ještě stával na štaflích!
??? --- 17:52:09 19.7.2010
PELENDUR --- 22:19:03 17.7.2010
ALISTAIR: lol zní to zajímavě - mein kampf mám na kompu už delší dobu a dlouho jsem se k tomu neodhodlal - ted to možná zkusím ;)
ARFEA --- 2:28:01 3.7.2010
Za některá mobilní vyzvánění hrozí v Česku až pět let vězení – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/205034-za-nektera-mobilni-vyzvaneni-hrozi-v-cesku-az-pet-let-vezeni.html
SOMHUSTY --- 15:00:15 28.6.2010
DRSH: k dik
ALISTAIR --- 14:29:21 24.6.2010
Jsem si nedávno přečetl Mein Kampf a musím říct, že Adolf měl v mnoha věcech názory shodné s mými. Ve chvíli, kdy ale podlehnul projekci kolektivního stínu (tj. Žid = Ďábelský Vetřelec), byl kvůli nedostatku sebereflexe ztracen.

Nicméně lákadlo rasové nebo národnostní paušalizace chápu, je to výrazný problém. Třeba já mám dost problém s tím, abych si nemyslel, že všichni Rakušáci jsou divní, pedofilní, neurotičtí, kryptonacističtí, narcističtí úchylové (viz linie Freud-Hitler-Haider-Schwarzenegger-Fritzl; a nejen to - i setkání s průměrným Rakušákem je většinou hluboce "lynchovská" zkušenost, všude pod povrchem bublá slizká perverze)

Jo, že nacismus je jen odrůda sionismu, to jsem tady už říkal, ne?

A že je to celé myšlenkový potomek ideologie judaismu a křesťanství, to je snad bez debaty (kultura netolerance, rasové či věroučné sebenadřazenosti, revanšismu apod.)

Co je na nacismu dobré, to jest solidní nepolovičatá vize a vůle k jejímu dosažení, určité nepopiratelné hrdinství tváří v tvář celému světu a konečné porážce, to je samozřejmě onen zbyteček germánského ducha, ovšem zkormouceného pod tíhou 1500 let vadné ideologie, bez níž by temné stránky nacismu nikdy nevznikly.

Dnešní svět uchovává jediného potomka nacistické ideologie a tím je stát Izrael. Díky svému ambivalentnímu vztahu k této ideologii si sám nejsem jist, jestli mám Izraeli držet palce nebo ne. Jisté je ale jedno: buďto jsem PRO nacistické Německo a Izrael a nebo PROTI oběma, nelze si vybrat jedno a popřít druhé, protože jsou totéž.

Pokud jde o otázku rasovou, je to naprosto komické: rasově čistí "původní Semité" jsou samozřejmě Palestinci, zatímco do Izraele nově přimigrovavší Židé jsou geneticky všechno možné, především asi Chazaři, Slované a Germáni a kdovíco dalšího...
HAROLD --- 10:00:35 21.6.2010
DRSH bod. :-)
DRSH --- 8:28:05 21.6.2010
SOMHUSTY: Albert Speer:Ridil sem treti risi