Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Adolf Hitler
ALISTAIR
Přestože je zmínka jména Hitler jedním z nejobvyklejších gest v rámci diskuzí na serveru, nebylo mu doposud věnováno auditko. V dnešní kultuře hraje roli Satana s jistotou a trvalostí o níž se Saddámovi nebo Bin Ládinovi může jen zdát. Je skutečně historickou osobností nebo spíš se stal již mýtem? Co pro nás dnes - již s jistým odstupem a znalostí propagandy nejen nacistické, ale i vítězné - znamená tento muž, který se coby politik jako jeden z mála držel programu, který voličům slíbil? Není tento "upřímný plnič slibů" nejlepším důkazem toho, že v demokracii je něco fundamentálně špatně?

Je možné, že byl Adolf Hitler v zásadě morální osobností, jejíž morálka se nicméně držela jiných principů, než jsou dnes přípustné? Proč je vlastně hodnocen negativně? Čeho fundamentálně odlišného se dopustil, co by ho vydělovalo z okruhu historických vládců a vůdců jako byli Nabukadnezar, Hannibal, Caesar, Vilém Dobyvatel, Čingischán nebo Napoleon? Řekněme si to jasně...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SOMHUSTY --- 15:00:15 28.6.2010
DRSH: k dik
ALISTAIR --- 14:29:21 24.6.2010
Jsem si nedávno přečetl Mein Kampf a musím říct, že Adolf měl v mnoha věcech názory shodné s mými. Ve chvíli, kdy ale podlehnul projekci kolektivního stínu (tj. Žid = Ďábelský Vetřelec), byl kvůli nedostatku sebereflexe ztracen.

Nicméně lákadlo rasové nebo národnostní paušalizace chápu, je to výrazný problém. Třeba já mám dost problém s tím, abych si nemyslel, že všichni Rakušáci jsou divní, pedofilní, neurotičtí, kryptonacističtí, narcističtí úchylové (viz linie Freud-Hitler-Haider-Schwarzenegger-Fritzl; a nejen to - i setkání s průměrným Rakušákem je většinou hluboce "lynchovská" zkušenost, všude pod povrchem bublá slizká perverze)

Jo, že nacismus je jen odrůda sionismu, to jsem tady už říkal, ne?

A že je to celé myšlenkový potomek ideologie judaismu a křesťanství, to je snad bez debaty (kultura netolerance, rasové či věroučné sebenadřazenosti, revanšismu apod.)

Co je na nacismu dobré, to jest solidní nepolovičatá vize a vůle k jejímu dosažení, určité nepopiratelné hrdinství tváří v tvář celému světu a konečné porážce, to je samozřejmě onen zbyteček germánského ducha, ovšem zkormouceného pod tíhou 1500 let vadné ideologie, bez níž by temné stránky nacismu nikdy nevznikly.

Dnešní svět uchovává jediného potomka nacistické ideologie a tím je stát Izrael. Díky svému ambivalentnímu vztahu k této ideologii si sám nejsem jist, jestli mám Izraeli držet palce nebo ne. Jisté je ale jedno: buďto jsem PRO nacistické Německo a Izrael a nebo PROTI oběma, nelze si vybrat jedno a popřít druhé, protože jsou totéž.

Pokud jde o otázku rasovou, je to naprosto komické: rasově čistí "původní Semité" jsou samozřejmě Palestinci, zatímco do Izraele nově přimigrovavší Židé jsou geneticky všechno možné, především asi Chazaři, Slované a Germáni a kdovíco dalšího...
HAROLD --- 10:00:35 21.6.2010
DRSH bod. :-)
DRSH --- 8:28:05 21.6.2010
SOMHUSTY: Albert Speer:Ridil sem treti risi
SOMHUSTY --- 12:56:14 19.6.2010
HAROLD: odkial mas tuto informaciu?
DRSH --- 14:51:19 18.6.2010
HAROLD --- 11:21:39 18.6.2010
Věděli jste, že Hitler nenáviděl lyžaře a horolezce, protože mu připadalo absurdní, že se dobrovolně vystavují mrazu? Největší zaznamenaný záchvat zuřivosti mu nepřinesl žádný z vojenských neúspěchů, ale když se několik horolezeckých nadšenců z oddílu horské divize na Kavkaze odpojilo a umístilo na vrchol Elbrusu říšskou válečnou vlajku. :-)))
HAROLD --- 14:15:17 26.5.2010
http://www.grada.cz/albert-speer_3577/kniha/katalog/

Žhavá novinka! A vypadá to vyloženě dobře. :-) (konec spamu)
??? --- 15:58:45 28.4.2010
Hitler onemocněl z péče svého lékaře. Dával mu 28 pilulek denně

Vůdce třetí říše skončil poslední dubnový den, ale mohl zemřít mnohem dříve, kdyby se jeho osobní doktor více činil.
Na Hitlerově zdravotním stavu se plných devět let nesporně podílel také jeho lékař Theodor Gilbert Morell.
Doktor Morell se k vůdci a říšskému kancléři propracoval v roce 1937 přes jeho dvorního fotografa, jemuž léčil kapavku (patrně úspěšně), a tak si vysloužil doporučení a přímluvu. Místo dostal, přestože měl drobátko snědší pleť, než bylo v kraji zvykem, a diplomatickou mluvou řečeno poněkud neortodoxní léčebné metody.
http://sm3.blog.cz/1004/hitler-onemocnel-z-pece-sveho-lekare-daval-mu-28-pilulek-denne