Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Adolf Hitler
ALISTAIR
Přestože je zmínka jména Hitler jedním z nejobvyklejších gest v rámci diskuzí na serveru, nebylo mu doposud věnováno auditko. V dnešní kultuře hraje roli Satana s jistotou a trvalostí o níž se Saddámovi nebo Bin Ládinovi může jen zdát. Je skutečně historickou osobností nebo spíš se stal již mýtem? Co pro nás dnes - již s jistým odstupem a znalostí propagandy nejen nacistické, ale i vítězné - znamená tento muž, který se coby politik jako jeden z mála držel programu, který voličům slíbil? Není tento "upřímný plnič slibů" nejlepším důkazem toho, že v demokracii je něco fundamentálně špatně?

Je možné, že byl Adolf Hitler v zásadě morální osobností, jejíž morálka se nicméně držela jiných principů, než jsou dnes přípustné? Proč je vlastně hodnocen negativně? Čeho fundamentálně odlišného se dopustil, co by ho vydělovalo z okruhu historických vládců a vůdců jako byli Nabukadnezar, Hannibal, Caesar, Vilém Dobyvatel, Čingischán nebo Napoleon? Řekněme si to jasně...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CHORCHEOS --- 15:14:27 6.2.2009
Ledaže by do SSSR nelez vůbec. Sjednocená Evropa je na jeden život až až :)
DWALTR --- 21:23:14 3.2.2009
nechci prudit, ale mám dojem, že kdyby Adolf dal více prostoru rozumu a plánování před "inspirací" a na východní frontě nezkolaboval.. stejně by Říše vzhledem k velikosti ruského prostoru byla permanentně ve válečném stavu a národně socialistický státní dirigismus by se mohl nerušeně uplatňovat..
je to hloupý příklad, ale jak je sděleno v Otčině.. poslední bandy Rusů byly zničeny až společnou německo-americkou (???) akcí dlouho po ´45..
MASAKRATORIST --- 0:29:17 31.1.2009
ono to je tak nejak i stejne dnes, jen se vsechno jinak nazyva
HAROLD --- 13:46:14 30.1.2009
CHORCHEOS: Myslím třeba i pojetí národa.
SKYNET23 --- 13:12:37 30.1.2009
CHORCHEOS: Hospodářství bylo řízeno bych řekl úplně stejně.
CHORCHEOS --- 13:02:52 30.1.2009
HAROLD: Myslíš ideologický rozdíly? Boj za práva jedné rasy s mystickými prvky versus boj za práva sociální třídy v kombinaci s materialismem? Pro socialismus je ale důležitá centralizace ekonomiky, omezení osobních rozhodovacích pravomocí a přerozdělování peněz, to se srovnávat dá. Ideje jsou jen k tomu, aby se třeba odlišným způsobem dalo zdůvodnit to samé.
HAROLD --- 12:08:35 30.1.2009
CHORCHEOS: Marxismus-leninismus taky existoval, dá se říct, v době míru :)

Jenže M-L zase stál na trochu jiných předpokladech, to se v tomhle ohledu srovnávat medle nedá...
CHORCHEOS --- 11:52:03 30.1.2009
HAROLD: mno, já to nutně nespojuju s osobou Hitlera. I když to byla asi jeho jediná reálná podoba, něco podobnýho může vzniknout vždycky a jestli by to muselo vést bezpodmínečně k válce...
Marxismus-leninismus taky existoval, dá se říct, v době míru :)
Možná by se něco takovýho dalo dneska najít ve Venezuele, která si občas zaválčí, ale ne programově.
HAROLD --- 11:16:59 30.1.2009
CHORCHEOS: No, nedělal jsem, pravda, žádné hluboké analýzy. Ale osobně mám ten pocit.
CHORCHEOS --- 10:48:32 30.1.2009
HAROLD: Pořád se válčit nedá, to by žádný systém nevydržel, ne? :) Takže myslíš, že by bez války nemohl existovat, třeba v několika evropských zemích?