Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Adolf Hitler
ALISTAIR
Přestože je zmínka jména Hitler jedním z nejobvyklejších gest v rámci diskuzí na serveru, nebylo mu doposud věnováno auditko. V dnešní kultuře hraje roli Satana s jistotou a trvalostí o níž se Saddámovi nebo Bin Ládinovi může jen zdát. Je skutečně historickou osobností nebo spíš se stal již mýtem? Co pro nás dnes - již s jistým odstupem a znalostí propagandy nejen nacistické, ale i vítězné - znamená tento muž, který se coby politik jako jeden z mála držel programu, který voličům slíbil? Není tento "upřímný plnič slibů" nejlepším důkazem toho, že v demokracii je něco fundamentálně špatně?

Je možné, že byl Adolf Hitler v zásadě morální osobností, jejíž morálka se nicméně držela jiných principů, než jsou dnes přípustné? Proč je vlastně hodnocen negativně? Čeho fundamentálně odlišného se dopustil, co by ho vydělovalo z okruhu historických vládců a vůdců jako byli Nabukadnezar, Hannibal, Caesar, Vilém Dobyvatel, Čingischán nebo Napoleon? Řekněme si to jasně...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SKYNET23 --- 14:28:33 27.11.2008
Jestli mohu přidat svůj názor do diskuze...Proč je hodnocen tak negativně ve srovnání s ostatními? Jako většina němců ( i když to byl rakušan, ale podle mě je to stejně jeden národ akorát s jinym názvem ) i Adolf Hitler byl člověk se zakořeněnou láskou k pořádku, disciplíně a jisté preciznosti. Já největší rozdíl spatřuji v tom, že Hitler nechal lidi zabíjet propracovaným průmyslovým způsobem, ty co mohli pracovat využil, ty co nemohli nechal zplynovat. Takhle masově a systematicky nevraždil lidi nikdo. Většině ostatních nešlo tak o vyvraždění jiných národů, spíše jim šlo o odstranění opozice, uvést lidi ve strach a zajištění si vlastní moci. Jenom Hitler vraždil podle tabulek, na východní frontě třeba ihned po wehrmachtu nastupovaly jednotky SS, aby vybily zbytky méněcenných Slovanů. Stalin měl své gulagy, ale to nebyly vyloženě fabriky na smrt, i když tam zahynulo mnoho lidí a Stalin byl možná ještě větší vrah než Hitler. A Napoleon a třeba Ceasar? Tak těm šlo pouze o svoji moc...Ceasar pravidelně uzavíral spojenectví s Galy a vraždil pouze ty, kteří se mu nechtěli podrobit. A na Napoleonovi nespatřuji špatného skoro nic. Šířil myšlenky humanismu a stavěl se proti moci katolické církve, s čímž mohu jen souhlasit.
ATOMINATOR --- 13:49:11 19.11.2008
HITLERŮV POSKOK VYPOVÍDÁ

http://www.reflex.cz/Clanek32121.html

Byl to ten nejlepší šéf, jakého jsem si uměl představit. Opravdu. Všechny ty věci, co se píší - takový Hitler nebyl! Lidi, kteří s ním byli deset minut, o něm sepisují celé knihy. Byl to úplně obyčejný, jednoduchý člověk. Dalo se s ním normálně mluvit. Ukážu vám fotky, jež jsem si v jeho okolí směl spolu s Evou Braunovou pořídit. Měli jsme zkrátka všechno dovoleno. Vždyť jsme s ním žili.
OLYFKA --- 21:31:38 22.9.2008
muj vynalez instantni kkk cepicky z papiru A3, jde to i z A4, vzdy po ruce, vhodny pro vsechny prilezitosti.
[http://img387.imageshack.us/img387/7776/mujvynalezyf6.jpg]
SVTONIK --- 4:04:19 12.9.2008
tu zajimavy e-book The Pink Swastika: Homosexuality in the Nazi Party
http://www.abidingtruth.com/pfrc/books/pinkswastika/html/the_pinkswastika_4th_edition_-_final.htm