Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Adolf Hitler
ALISTAIR
Přestože je zmínka jména Hitler jedním z nejobvyklejších gest v rámci diskuzí na serveru, nebylo mu doposud věnováno auditko. V dnešní kultuře hraje roli Satana s jistotou a trvalostí o níž se Saddámovi nebo Bin Ládinovi může jen zdát. Je skutečně historickou osobností nebo spíš se stal již mýtem? Co pro nás dnes - již s jistým odstupem a znalostí propagandy nejen nacistické, ale i vítězné - znamená tento muž, který se coby politik jako jeden z mála držel programu, který voličům slíbil? Není tento "upřímný plnič slibů" nejlepším důkazem toho, že v demokracii je něco fundamentálně špatně?

Je možné, že byl Adolf Hitler v zásadě morální osobností, jejíž morálka se nicméně držela jiných principů, než jsou dnes přípustné? Proč je vlastně hodnocen negativně? Čeho fundamentálně odlišného se dopustil, co by ho vydělovalo z okruhu historických vládců a vůdců jako byli Nabukadnezar, Hannibal, Caesar, Vilém Dobyvatel, Čingischán nebo Napoleon? Řekněme si to jasně...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SVTONIK --- 4:04:19 12.9.2008
tu zajimavy e-book The Pink Swastika: Homosexuality in the Nazi Party
http://www.abidingtruth.com/pfrc/books/pinkswastika/html/the_pinkswastika_4th_edition_-_final.htm
CORTEX --- 19:51:24 4.8.2008
JEZINKA: Tuším, že to mají v gift shopu v Muzeu Holocaustu.
JEZINKA --- 21:56:17 31.7.2008
OLYFKA: wow, tuhle konvici chci:) kde se to dá sehnat?
LIBRIUM --- 17:52:41 23.7.2008
???: Dr. Morell s oblubou kruriroval vsetkych na pockanie injekciami Pervitinu a Eukodalu.
??? --- 16:52:16 23.7.2008
Hitler o Češích

http://www.fronta.cz/dokument/hitler-o-cesich

Mnohem líp snáším, když jsem považován za brutálního. Ostatně jsem toho názoru, že Hácha vejde do dějin svého lidu jako jeden z největších státníků. Tenkrát, v březnu 1939 jsem jim vyhrožoval: jestliže celá věc nebude vyřízena do šesti hodin, zaútočí německá letadla na Prahu. Byl bych se příšerně blamoval, protože v tu dobu byla tak hustá mlha, že žádné letadlo nemohlo vzlétnout. Ve tři bylo jednání s Háchou skončeno. Uvědomil svou vládu a po pětačtyříceti minutách přišla odpověď: Nebude se střílet.

Češi měli poslušnou armádu! Měl jsem určitou obavu, když Hácha přijel, poněvadž byl opravdu nemocný. Jaký povyk by asi zahraniční tisk spustil, kdyby se mu něco stalo! Ale když pak ráno přišel, projevil ducha odporu, který předtím zcela postrádal. Nechtěl, aby jeho ministr zahraničí spolupodepsal. Říkal jsem si: Je právník, co když v Čechách existuje nějaký předpis, že státní akt nemá platnost, jestliže ho nepodepíše ministr zahraničí. Takže jsem trval na ministrově podpisu. Příštího dne v Praze se mě ptal, co to bylo, co z něj udělalo jiného člověka? Byla to injekce profesora Morella!
ARFEA --- 22:10:38 18.6.2008
Přímo samozřejmě nic. Společenský dopad je ale zřejmě podobné kategorie jako obsah Hitlerova jména.
BLAAZEN --- 21:28:46 18.6.2008
ARFEA: A co to má společného s Hitlerem ?
ARFEA --- 21:09:08 18.6.2008
hezký přešlap :)
http://www.novinky.cz/clanek/142857-svycari-omylem-odvysilali-nacistickou-verzi-nemecke-hymny.html

Švýcarská televize SRG si v pondělí utrhla pořádnou ostudu. Německou hymnu před fotbalovým utkáním Německa s Rakouskem na Euro 2008 doprovodila titulky se starou verzí textu hymny, která se nepoužívá od konce hitlerovské třetí říše.
18. 6. 2008 14:36

Stanice na chvíli vrátila zpátky čas, když divákům nabídla i text k původní první sloce německé hymny se slovy „Deutschland, Deutschland über alles“. Slova byla v Německu zvlášť populární za vlády nacistů.

Píseň napsal v roce 1841 básník Heinrich Hoffmann z Fallerslebenu. Měla vyjadřovat touhu po sjednocení roztříštěného národa.

Od pádu režimu a konce druhé světové války, zpívali lidé v západní části rozděleného Německa pouze třetí sloku hymny. Část s úvodními slovy „jednota, spravedlnost a svoboda“ se pak v roce 1991 stala oficiálním textem hymny a symbolem sjednocení země.

Pondělní přešlap v živém vysílání švýcarské televize je podle Giona Lindera, editora společnosti Swiss Text, neomluvitelný. Naznačil, že za něj mohou dva mladí sportovní editoři, kteří se nedostatečně připravili. Mluvčí televize se k faux pas odmítl vyjádřit.

Pochopení pro viníky by v jejich situaci zřejmě našli organizátoři nedávného přátelského utkání mezi Českou republikou a Litvou. Litevský tým totiž na stadiónu v Praze před zápasem uvítali lotyšskou hymnou.

Litevci zřejmě nevěřili vlastním očím, když v bulletinu před utkáním uviděli na titulní stránce vyobrazenou lotyšskou státní vlajku, uvnitř si přečetli, že hlavním městem Litvy je Riga a místo fotografie své reprezentace spatřili lotyšský výběr. Pod střechou stadiónu visela nejen během prezentace lotyšské hymny obrácená litevská vlajka žlutým pruhem dolů.