Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana kultury v CR
PENDREK
Rusi se vas oblibeny klub, kino, divadlo? Nahradi ho nejake "takykulturni" zarizeni, obchodni centrum nebo kancelare? Co znamena tento trend pro kulturni rozvoj nasi zeme? Muzeme s tim neco delat?

[http://www.za-prahu-kulturni.cz/doc/468x60_defenestrace.gif]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LURA --- 20:21:28 4.11.2008
QUANTI: Hm, na to už jsem taky koukala ... a sádrokartonový obložení tam dávat nebudou?
PATISLAV --- 23:55:07 29.10.2008
LURA: podepsáno. Tohleto mi pije krev. Není to teď čím dál častější? Zůstane tady po našich předcích vůbec něco a nebo budeme bořit?


A co vlastně říkáte na nejnovější kauzu rádia Wave?
LURA --- 9:22:37 29.10.2008
V Ústí nad Orlicí nám chtějí zbourat historickou budovu nádraží a místo ní tam postavit budovu novou, megalomanský projekt ve stylu Tesca. Lidem se to nelíbí a proto protestují, snaha je uznat budovu za kulturní památku. Petici podepsalo už skoro 5,5 tisíce lidí.
Přečtěte si, prosím, informace a případně podpořte snahu o zachování nádraží.
http://www.stop-demolici.wz.cz/
PENDREK --- 11:21:25 28.9.2008
ja tedy kultturni zpravodajstvi v podani svoboda & svoboda z duse nenavidel, ale preci jen verejnovpravni televize bez kulturni redakce je ponekud zvlastni vyjimka. vyroky pane fridricha mi pripominaji takovy ten richterovsko - kratochvilovsky trend ceskeho pohledu na umeni jako na uchylku, kterou sdili jen hrstka (levicackych!) intelektualu.
PENDREK --- 17:40:36 9.9.2008
MECHTILD: presne:)))
MECHTILD --- 0:51:06 4.9.2008
CATT: Myslim, že užití pojmu "volnočasová aktivita" jako synonyma pro kulturu odpovídá na tvou otázku vcelku vyčerpávajícím způsobem. Kdyby Talvi studoval ekonomii o 20 let dřív, mluvil by o "nadstavbě".
CATT --- 0:03:59 4.9.2008
TALVI: Nekomerční kultura je něco, co se neuživí v ČR, ale ani v Británii nebo USA. Je potřeba ji dotovat. Proč je potřeba ji dotovat, proč je potřeba "lít darmožroutům do chřtánu peníze"? No protože se to ekonomicky odrazí v jiných oblastech. Každá koruna investovaná do kultury se vrátí minimálně stejnou hodnotou. Kultura podporuje služby, které mají zisky a odvádějí peníze. Takže ve výsledku v zásadě kulturu nedotuješ, ale dotace do kultury je motor dalšího rozvoje.
Bez dotace by to nefungovalo. Proč? Protože i v úspěšných divadlech by lístky stály neúnosné peníze. Není přitom možné ani zvýšit kapacitu, protože každé představení je projektované na jiné množství lidí a jakákoli změna se odrazí na kvalitě.
Co na tom prosímtě nechápeš? Nerozumíš ekonomickým argumentům, nerozumíš ničemu, jenom chceš kritizovat něco, čemu nerozumíš. Nebo jsem něco nepochopil?
SHAGA --- 20:39:43 3.9.2008
TALVI: Jojo, nezapomeň si udělat čárku za vítězství, liberále.