Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obrana kultury v CR
PENDREK
Rusi se vas oblibeny klub, kino, divadlo? Nahradi ho nejake "takykulturni" zarizeni, obchodni centrum nebo kancelare? Co znamena tento trend pro kulturni rozvoj nasi zeme? Muzeme s tim neco delat?

[http://www.za-prahu-kulturni.cz/doc/468x60_defenestrace.gif]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PENDREK --- 11:21:25 28.9.2008
ja tedy kultturni zpravodajstvi v podani svoboda & svoboda z duse nenavidel, ale preci jen verejnovpravni televize bez kulturni redakce je ponekud zvlastni vyjimka. vyroky pane fridricha mi pripominaji takovy ten richterovsko - kratochvilovsky trend ceskeho pohledu na umeni jako na uchylku, kterou sdili jen hrstka (levicackych!) intelektualu.
PENDREK --- 17:40:36 9.9.2008
MECHTILD: presne:)))
MECHTILD --- 0:51:06 4.9.2008
CATT: Myslim, že užití pojmu "volnočasová aktivita" jako synonyma pro kulturu odpovídá na tvou otázku vcelku vyčerpávajícím způsobem. Kdyby Talvi studoval ekonomii o 20 let dřív, mluvil by o "nadstavbě".
CATT --- 0:03:59 4.9.2008
TALVI: Nekomerční kultura je něco, co se neuživí v ČR, ale ani v Británii nebo USA. Je potřeba ji dotovat. Proč je potřeba ji dotovat, proč je potřeba "lít darmožroutům do chřtánu peníze"? No protože se to ekonomicky odrazí v jiných oblastech. Každá koruna investovaná do kultury se vrátí minimálně stejnou hodnotou. Kultura podporuje služby, které mají zisky a odvádějí peníze. Takže ve výsledku v zásadě kulturu nedotuješ, ale dotace do kultury je motor dalšího rozvoje.
Bez dotace by to nefungovalo. Proč? Protože i v úspěšných divadlech by lístky stály neúnosné peníze. Není přitom možné ani zvýšit kapacitu, protože každé představení je projektované na jiné množství lidí a jakákoli změna se odrazí na kvalitě.
Co na tom prosímtě nechápeš? Nerozumíš ekonomickým argumentům, nerozumíš ničemu, jenom chceš kritizovat něco, čemu nerozumíš. Nebo jsem něco nepochopil?
SHAGA --- 20:39:43 3.9.2008
TALVI: Jojo, nezapomeň si udělat čárku za vítězství, liberále.
TALVI --- 19:02:10 3.9.2008
Tak jo, protoze krome Blabouse tu nikdo neni otevreny dialogu a protoze jsem se dozvedel, co jsem chtel (alespon castecne), nevidim duvod pokracovat v debate. Timto vam vsem dekuji za ucast v experimentu a s pranim vseho dobreho se loucim...
QUANTI --- 10:34:08 3.9.2008
PUPPY: ne v pohode :)) ted o nas stejne bude rikat, ze nejsme otevreni dialogu, ale na jeho reakce se neda stejne nijak rozumne odpovedet... si pripadam, jak kdyby k eskymakum nekdo poslal misionare biozemedelstvi :))
PUPPY --- 10:25:58 3.9.2008
QUANTI: :-)))....taky jsem si rikala, ale nejak mi to nedalo...priste uz se polepsim
btw. mne fascinuje jak se kazdy opira do medialne viditelneho prazskeho magistratu, pricemz prerozdelovani dotaci ze statniho rozpoctu na ministerstvu kultury vnimam osobne jako podstatne vetsi prusvih...sice systemovy prerozdelovani, jenze na zadost formatu A4 se strucnym popisem projektu muze clovek ziskat par milionu s tim, ze nasledna kontrola sice zkontroluje ucetnictvi, ale ucelnost vynalozeni dotace nikoho nezajima