Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mimořádně nadané děti
CHIMERA
Vše okolo vzdělávání a výchovy mimořádně nadaných dětí. Hledáme všechny druhy nadání!

Čtěte prosím nástěnku! Jsou tam podstatné informace!

„Mnoho nadaných a talentovaných dětí, jestliže se jim nedostává odpovídající podpory, upadá a nerozvíjí své nadání, které by je mohlo dovést k vědeckým objevům, umělecké tvorbě, umožnilo by jim stát se vůdčími osobnostmi nebo prostě jen šťastnými lidmi, s přiměřenou sebedůvěrou. Ignorováním talentů ztrácí i společnost. Ztrácí tvořivé vůdčí osobnosti ve vědě, umění, politice a získává frustrované odpadlíky ze škol, společnosti, veřejného života a někdy i ze života vůbec.“ (Erica Landau, zakladatelka Institutu pro nadané a talentované děti, Tel Aviv)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SUNY --- 17:36:07 19.2.2012
Nebyli jste někdy s dětmi v iQparku? http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/iQpark---prvni-science-centre-v-Ceske-republice.aspx

Něco podobného je i v Plzni, ale spíš pro starší. Budu o víkendu hlídat kamarádky syna, je mu už 5let, hrozný vědátor, trochu se bojím, že se mě bude ptát, jak to funguje a já mu nebudu umět odpovědět :)
CHIMERA --- 15:46:43 26.4.2010
Info: Členem nyxu se stal i Václav Fořtík, ředitel Centra nadání.
Pokud byste ho chtěli kontaktovat, tak má ID VAFOR.
SHARK_A --- 16:50:17 19.3.2010
čau, pro mimořádně nadané dítě s řidičskými schopnostmi :)

[ OFFERINGNABÍZÍM: ELEKTRICKÁ MINI ČTYŘKOLKA 6V ( černo - stříbrná ) / Praha / 1000 CZK ]

a pro ostatní :) [ OFFERINGNABÍZÍM: ÚPLNĚ NOVÉ DĚTSKÉ HRAČKY OD PAFAASu / Praha ]

(sorry za spam, ale je to výhodný, tak dám maminkám vědět :) )
??? --- 21:20:05 8.3.2010
CHIMERA: No moje zkušenost je, že jim nejdřív musíš opečovat úzkosti, že se na ně budeš dívat zkrz prsty a nebo je poučovat.

Nejvtipnější sortou vyskoškoláků jsou dálkoví studenti-policajti na FSSTV ;-)

Ale uznávám, že to je dost OT.
CHIMERA --- 21:16:06 8.3.2010
???: já občas učitele učím... ale to bych moc nechtěla rozebírat, páč je to dle mého nejhloupější sorta vysokoškolsky vzdělaných lidí, ač občas nějaká světlá výjimka se vyskytne :-)
žvýkají jak krávy, chápou pomalu a vzbudit zájem mě stojí 10x více sil, než u jiných cílových skupin :-)
chtěla jsem říct to, co máš v poslední větě... že rozhodující je vzbudit zájem, aby to mohlo pokračovat.
??? --- 14:01:59 8.3.2010
CHIMERA: školila si někdy učitele? Mnozí by nejraději dostali síťový diagram s postupem jak něco dělat.

Nejde o to, že bych nevěděla co bych jim chtěla předat. Ale potřebovala bych na to dvoutýdenní seminář obsahující práci se skupinou. Spíš bude výzva vymyslet to tak, aby na konci byli učitelé spokojení a přesvědčení že dostali něco užitečného a chtěli další seminář.
CHIMERA --- 13:51:16 8.3.2010
???: já teda nevím, ale proč si myslíš, že seminář je od toho, abys něco odvykládala? na odvykládání je přednáška. seminář je interaktivní... musíš je vtáhnout do dění :)
??? --- 11:25:54 8.3.2010
Tak příručku pro kraj bude psát někdo jinej, náš návrh s Tomášem Houškou byl shledán příliš dlouhým a odborným. (principy underachivementu a inkluzivíní školy prostě na 50 stránkách nevysvětlím).
Teda hlavně jsem asi podcenila marketingovou stránku toho našeho konceptu, protože jsem to prostě poslala tak jak jsme to vymysleli a nepřeložila to do americko vysvětlujícího small talku neobsahujícího odborné názvy. (dobře, tohle už je jen uražená ješitnost)

Tak jsem vážně zvědavá, jak se s tím poperou.

Ale má to lepší stránku, teď se mi ozvali, že by potřebovali někoho na semináře s učitelema, na což se jim chci vnutit, i když mě tedy trošku jímá hrůza, protože si myslím, že úspěšnost práce s nadanými studenty na SŠ závisí především na osobnostních charakteristikách učitele.

Umím si to představit jako nějakou "svépomocnou" skupinu učitelů, ale ne moc jako seminář, kam přijdu, odvykládám jim teorii a praktické tipy a oni to pak půjdou aplikovat... Bude spousta legrace!
??? --- 18:28:47 14.2.2010
A co jsou teda hlavní body OGB konceptu?
ZOFCZ --- 12:02:14 14.2.2010
???: ale hlavně současná OGB už je něco jinýho než "staraá Buďánka". Nedokážu říct jestli lepší, nebo horší :D Jenom... jiná.