Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Poznej počítačovou hru podle jakéhokoliv detailu - HARDCORE sekce
XSOFT
Smyslem klubu je v první řadě zábava. Kdo se nebude bavit, bude vyloučen. Sekundární smysl klubu je pomoci ostatním identifikovat hru, o které někde slyšeli, hráli ji v dětství a mají jen útržkovité informace - a hrozně rádi by si hru dneska zahráli, kdyby jen věděli, jak se hra jmenovala. Takové debaty a upřesnění se vedou v rámci klubu, aniž by se přerušovala soutěž.

Provoz klubu se skládá ze zadání otázky TUČNÝM písmem a očíslováním otázky - to pro zajímavost, abychom věděli, kolikátá v řadě to již je a abychom se mohli případně na číslovaná zadání odkazovat. Nemusí se hádat vždy jen název hry, ale lze i naopak ptát se na konrétní detail, autora a podobně v uvedené hře. Zadáním může být cokoliv. Citát, screenshot nebo výřez, hudba, popis nějakého detailu, ale i třeba přesmyčka nebo rébus, fantazii se meze nekladou. Takto zadané otázky jsou soutěžní, každý smí hádat jenom jednou, pokud neurčí zadávající jinak. Nápovědy může dávat zadávající dle uvážení jakýmkoliv způsobem. Pokud někdo hádanku uhádne, smí zadat vlastní zadání. Pokud se hádanka neuhodne do tří hodin a zadávající neposkytne nápovědu (neboli utichne hádací aktivita), je automaticky považována za zrušenou a smí zadávat kdokoli další. Proces se takto opakuje do zblbnutí.

HARDCORE je klub ze dvou důvodů. Za prvé - nejsme omezeni na platformu, jazyk ani žánr! Smí se zadávat hry z konzolí, MMORPG, japonské hry, které nikdy nebyly v USA ani EU, polomechanické automaty a tak dále - fantazii se meze nekladou! Ani není potřeba se odvolávat na relevantní zdroj existence hry. Ale nezapomínejte na smysl klubu! Nejde tedy o to dokázat ostatním, že jste vygooglili neznámý titul, který nikdo nezná, ale o to rozšířit si obzory, pobavit je a udělat pohled na věc jiným způsobem. Druhý důvod je obtížnost zadávání. Rozhodně by zde neměly být otázky na klasické hry, které zná každý, i méně pokročilý hráč, leda by byly formulovány z takového úhle, který není typický (takže za screenshot z Dooma řežu palce).

Systém bodování je ujetý. Jeho přesnější rozbor naznačuji na nástěnce. Není nutné se jej držet, pokud vás hra bude bavit.

Přeji příjemnou zábavu.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XSOFT --- 13:47:49 4.9.2008
STSUNG_NAVANA: Ten PSP Tyrian jede na OpenTyrianu (resp. je to na tom postaveny .. jede na tom i ta Wii verze, tak jsem zjistoval odkud to jde - http://code.google.com/p/opentyrian/)

Sice by mohla byt sranda s hledanim Tyrian remaku co takhle vypada a Tyrian se nejmenuje .. nicmene to taky nebude spravna odpoved.
STSUNG_NAVANA --- 13:43:38 4.9.2008
http://exophase.com/psp/tyrian-for-psp-2707.htm je predelavka tyriana podle toho jak se to tvari.

opentyrian je no predelany aby to chodilo normalne.

ale nasla jsem i custom levely a podobny veci. a remastered grafiku.
--------------------
hm no zamotal jsi mi hlavu.....
XSOFT --- 13:39:23 4.9.2008
kdyz das exac, tam zbytek ;)
DAVESADE --- 13:37:14 4.9.2008
Tak to začínám mít neblahé tušené, že jsem pochopil, jaký je zdroj obrázků - i když název hry nedám ;).
XSOFT --- 13:35:46 4.9.2008
Na PSP by to byl spis OpenTyrian. Tyhle screeny nejsou ze hry, ktera slovo "tyrian" obsahuje.
DAVESADE --- 13:33:36 4.9.2008
Spíš mne napadla PSP, jakože 16:9, ale když PC, tak PC....
XSOFT --- 13:32:33 4.9.2008
Nope (ani GBA verze)
GULAZ --- 13:29:50 4.9.2008
Tyrian 2000
XSOFT --- 13:07:26 4.9.2008
#47: Nasledujici screeny jsou k videni v jedne PC hre. Ktere?
Pokud vam screeny pripominaji Tyriana, pak pripominaji spravne, ale po prostudovani zjistite, ze takhle Tyrian nevypada a ze v nem tyhle screeny asi tezko uvidite. Prijdete na nazev hry, ze ktere tyto screeny pochazeji?

[http://img364.imageshack.us/img364/714/asasazl9.png]
XSOFT --- 13:32:12 2.9.2008
Jj, jsou to.