Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
keramika
BARBARDUCHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 10:33:18 25.5.2015
nevyrábí tu náhodou někdo talíře?
MIST --- 18:36:26 28.4.2015
ROZTE: slip/slikr se da nanaset na bisque kusy, ale musis to mit hodne, hodne naredeny (prakticky je to jak voda) a neudela ti to texturu, jakou docilis, kdyz nanasis husty slip na nevypaleny kus.

Husty slip z vypaleneho kusu odpada, na nevypalenem kusu drzi.
ROZTE --- 16:40:07 28.4.2015
SNOWING: Ale když si dáš slip texture do internetu tak je to ten šlikr nebo nějaká licí hmota (což je v podstatě taky šlikr...) nebo ne?
Teoreticky se to dá nanášet i na přepálený střep...obdoba by byla tzv. šlemovka jestli jsem to dobře pochopila...

Mám otázku- jak udělám toto?:)
Surfactants | Studio Sybrandy
http://studiosybrandy.nl/project/surfactants/
Myslíte že do normálního bublifuku namíchám glazurový prášek a pak pobublám ;) věc? nebude ten bublifuk pak dělat neplechu?

A nemáte tip/recept na dobrou světlou glazuru na čajové nádobí do dřevové pece? Ideálně lesklou, ale ne shino o:)

A ještě na eshop s japonským nářadím?

dík:)
SNOWING --- 6:10:03 15.4.2015
MIST: to je se prej používá na zakoupený nádobí z Ikea a podobně. Zkusila jsem to jen pár vzorků a krom toho že jsou ty barvy drahý tak jsou ošklivý. Je to taková napečená "hromada"...je to prostě strašně vidět kde je ta barva. nijak se to nedozapeče do glazury
MIST --- 2:02:02 15.4.2015
SNOWING: nadglazura...v tom jsem zas nepolibena ja ;)
SNOWING --- 1:16:59 15.4.2015
MIST: s amaco velvet zkušenost nemám... technika "slip" je pro mě nová což ráda otestuju. V Propeci začli prodávat nově výrobky Amaco a zatím jsem koupila
jen serii Celadon na porcelán kterou testuju. S podglazurníma barvama nemám zkušenost, jen vím, že je prodávaj.Zkušenost mám s nadglazurníma na třetí výpal a to spíš nic moc :/
MIST --- 0:45:51 15.4.2015
SNOWING: neziju v Cesku, pouzivam nejvic Amaco Velvet.

A k tomu navodu, ktery je u toho linku, co uvadis, bych mela pripominku. Ty podglazurni barvy se asi moc lisit nebudou, daji se nanaset i na nevypalene, jen uschle veci. Ale pokud se s nima maluje, tak nanaset na vypaleny/bisque kus (pokud se malovani nepovede, tak se to da smyt a zacit znova)....pak udelat znova bisque (zabrani se riziku, ze glazura rozmaci malbu)....a pak davat teprve glazuru a finalni vypaleni.

Je to zdlouhave, ale jiste.
SNOWING --- 22:19:30 14.4.2015
ROZTE: šlikr je bláto kterým se lepí nebo se nanáší na nevypálený, neuschlý výrobek...tohle vypadá na přežahlý střep. jinak underglazes znám akorát tyhle : http://image.propec.cz/colorobbia-art/podglazurni-barvy3.pdf
MIST --- 17:15:04 8.4.2015
ROZTE: opravdu, krasne ceske slovo :DDDD

A jak se rikaji underglazes?.....barevne pigmenty?....protoze klasickou glazuru Cornela pouzit na vybarveni medvedu nemuze, to ji ztece. To mi napadlo ted, kdyz pises o glazure. Tak jen pro ujasneni.
Podmalovat bilou nebo jakoukoliv svetlou zakladovkou urcite a nezapomenout hrnek otacet na vsechny strany, nanaset barvu krizem, aby na hline nezustaly mala nezatrena mista.
ROZTE --- 16:25:00 8.4.2015
ROZTE: už jsem sehnala :)

MIST: super tip, dík :) "česky" se to u říká šlikr..

???: Jinak asi plastičnost jenom barvou nedocílíš... (Nebo leda snad nějakou glazurou s palstickým efektem - ale zase nevím jestli se to hodí na pojďtepanebudemesihrát medvědy), eventuelně se dá do glazury vyškrábávat... Každopádně se dá doporučit nemít tu glazuru moc řídkou, případně "podmalovat" bílou - ale zase pozor moc hustá glazura/moc velká vrstva dělá takové divné "efekty":) a někdy stýká.