Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Demokracie
KLIP

Zde se diskutuje demokracie a vše s ní spojené

Co je demokracie? Které státy jsou nejdemokratičtější. Žijeme v demokracii?
Je demokracie zatím ta nejlepší forma vlády, kterou známe? To zatím nám napovídá, že demokracie má i stinné stránky. Jaké?

Můžeme začít třeba heslem na wikipedii: Demokracie. Neutralita článku je zpochybněna. Co takhle ten článek opravit? Co je v článku pochybné?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JOSEFDRUHY --- 17:30:44 12.7.2013
Allah nám seslal Ivo Ištvana...kdyby jemu podobní byli všichni na všech českých státních zastupitelstvích, otřásala by se česká kotlina na třetím čísle Rychterovy stupnice a třáslo by se strachy 20% obyvatelstva ( co nemají čisté svědomí z devadesátých let když se privatizovalo )...; co přinese vývoj následujících 20 let (?)
_BENNY --- 15:10:58 9.7.2013
ale vzdyt jste uz sam priznal ze jste protivny stary dedek ktery okolo sebe akorat kope a ze mate problem sehnat lidi kteri by vas dovedli vystat. problem je ve vas, nikoliv v nejakem ONI.
JOSEFDRUHY --- 11:43:20 3.7.2013
PIZI: O.K. Ovšem... já mám jinou zkušenost na NYXu než s Vámi PIZI. A to tu, že jsem stále a stále umlčován, stále na indexu za jiné názory a urážen a flusán.

I Vy naznačujete zde PIZI: skrytou hrozbu násilí. Říkám "naznačujete", že kvůli tomu, že někdo vytvořil podmínky, že já pak musím (!) dodržovat "jeho" pravidla ( obvykle "jeho" pravidla znamenají opět výhazov když se mu nebude líbit můj názor - to není zcela korektní ...a to jsme v klubu který se jmenuje "demokracie" ).

Na celém NYXu není klub, který by byl opravdu demokratický a "majitel" klubu by mazal hrubé urážky, a sám bránil nestandardní názor ( s kterým sám nesouhlasí ) potíral invektivy do lidí, kteří mají "jiný" byť slušně řečený názor anebo se brání proti hulvátství.
NENI takový klub. !!!!!
PIZI --- 11:11:32 3.7.2013
JOSEFDRUHY: Pokud chválíš pluralitu, tak ta zahrnuje i názory, které ty považuješ za pštrosí. Pokud ji tedy chceš zachovat (pluralitu), nechej žít i pštrosí názory. Každopádně, to nemá vliv na naplnění tvé svobody vyjadřování. O to mi šlo.
JOSEFDRUHY --- 10:44:19 3.7.2013
PIZI: ...a navíc jsme právě v klubu , který se jmenuje DEMOKRACIE.

Jean Jack Rouseau : Nesouhlasím s Vaším názorem, ale budu celý život pro Vás bránit svobodu ho říkat
JOSEFDRUHY --- 10:40:16 3.7.2013
PIZI: To je dost sporný názor. NYX-web někdo založil, a těží z toho ten majitel jisté peníze, ten si nestěžuje. V NYXu když si někdo založí klub, tak obvykle ( na 99,9% ) zadarmo a to jen k tomu, aby dovolil lidem vstupovat, vyzval je vstoupit k podávání růůůůznorodých názorů, dokonce moudrý zakladatel děkuje slušným přispěvatelům za to že mu do klubu chodí a baví se tu a vzdělávají se tu. Demokracie je pluralita názorů. Bylo by "pštrosím chováním" a neskutečnou naivitou kdyby "majitel" klubu filtroval příspěvky a pouštěl jen ty, které se mu líbí a ostatní nepouštěl. ( Hitler, Stalin, Husák ) - - Pokud tak chce, pak to opravdu může, jistě, ale sám si kazí plodnou diskusi, mnohostrannost názorů, kreativitu a košatost debat , o což tu P Ř E D E V Š I M jde. ...a kope si hrob. Je tu na NYXu dost klubů které mají 2 přispěvatele za 3 měsíce a to jen proto že si to sami pokazili výhazovem "rebela".

Normální !!! člověk, který si založí klub s jistým tématem vítá různorodost názorů, chce plodnou debatu ! Blbec je diktátorem a omezuje jiné.
Dík za pochopení.
PIZI --- 9:24:36 3.7.2013
JOSEFDRUHY: Právo hovořit znamená, že ti nikdo nesmí bránit v hovoření. Neznamená to, že ti pro to mají vytvářet podmínky.
JOSEFDRUHY --- 8:21:23 3.7.2013
PIZI: Já tě chápu. Na druhou stranu já nikoho nenutím, aby to četl, takže "neotravuji" jak řekl PREVIT. A jak říkáš ty, že majitel radia sice ví, že mám nedotčené právo, ale odmítne to odvysílat. Takže to je protiřeč. Já, když se dívám na televizi, na jakýkoliv diskusní pořad ( např. Otázky Václava Morav ce, nebo jakýkoliv jiný moderátor, co si na dálku pozve osobnost ), tak modrátor položí otázku, osobnost odpovídá a v polovině nedořečené věty morerátor mu skočí do řeči a nenechá ho doříct nejen myšlenku ale eni nakousnutou větu. Tak se chová moderátor . Za 5 minut 50x že skočí do řeči. Ještě jsem neviděl situaci obráceně, že by do řeči moderátorovi skákal premier, či přesident, či Němcová, či Kuba atd. To je děsně neslušné !!! A touto metodou moderátoři a v globále media ovlinují mínění lidí, sami vytváří politickou scén u, že doslova masírují osobnost "vlastním směrem" ..., táží se ho na věci, které on nechce zodpovědět a táží se i 5x za sebou a on se kroutí a kroutí, je doslova nekorektně tlačen k odpovědi.

Končím, bylo by to dlouhé a tak by si do mě někdo mohl plivnout ( jako do těch tázaných politiků )
PIZI --- 8:06:22 3.7.2013
JOSEFDRUHY: Když budeš potřebovat říct svůj názor nestručně, tak ho řekni nestručně, ale počítej s tím, že ti nikdo není povinnen poskytovat pro vyjádření toho názoru prostor, jako například místo na disku, apod. Tvé právo mluvit není dotčeno tím, že majitel rádia odmítne odvysílat co máš na srdci.
PREVIT --- 22:55:45 2.7.2013
Na litanie je blog, nikoli diskusni server.