Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Demokracie
KLIP

Zde se diskutuje demokracie a vše s ní spojené

Co je demokracie? Které státy jsou nejdemokratičtější. Žijeme v demokracii?
Je demokracie zatím ta nejlepší forma vlády, kterou známe? To zatím nám napovídá, že demokracie má i stinné stránky. Jaké?

Můžeme začít třeba heslem na wikipedii: Demokracie. Neutralita článku je zpochybněna. Co takhle ten článek opravit? Co je v článku pochybné?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
_BENNY --- 12:42:44 7.6.2013
JOSEFDRUHY: zvolili jsme si snad nekoho lepsiho? nezvolili
JOSEFDRUHY --- 9:56:43 6.6.2013
Zajímalo by mě zda na příslušném ministerstvu umí fundovaní a zodpovědní pracovníci sečíst kolik miliard už bylo od r. 2002 ke dnešku na protipovodňové bariery v celých Čechách vydáno peněz ?? ( neumí protože si o to nepožádaly na Kraji a na obcích ) Potom zda umí po sečtení škod po povodni, zda umí toto číslo porovnat s vyčíslením miliard na dokončení veškerých protipovodňových batier v celé ČR. Zajímalo by mě zda kdyby se miliardy za škody vzniklé nyní daly v průběhu 10 ti let na ony protipovodňové bariery, zda by se za ty peníze "do škod" ty bariery daly postavit. Jsem přesvědčen že ano. Je vidět, že my Češi ( naše vláda a Parlament ) raději budeme platit škody lidem ( 10 miliard ) než věnovat ( 10 miliard ) v "dobách klidu" na protipovodňová opatření.
Naši ministři Bendlové a Kalouskové a podobní se raději budou zabývat žabomyšími válkami v Parlamentu než aby moudře a státnicky průběžně a vytrvale za 10 let ty bariery vybudovali. Jo, jo....
Má někdo námitky ?, anebo se objeví i "pluska" ?
_BENNY --- 16:41:08 25.5.2013
XCHAOS --- 1:03:39 3.4.2013
TečkaCZ - Bertrand Russell: Liberální desatero přo život ve zdravé demokracii
http://teckacz.cz/1244-Bertrand-Russell-Liberalni-desatero-pro-zivot-ve-zdrave-demokracii
PIZI --- 12:17:17 28.3.2013
JOSEFDRUHY: Vybrali jste si bídu a svobodu? Hmm a co z toho teda nemáš? Asi tu svobodu? Nemáš na ni spíše přehnané nároky? Jakmile žiješ v lidské společnosti, vždy bude tvá svoboda omezená druhými lidmi, nebo dokonce fyzikou (přírodou).
PIZI --- 12:15:24 28.3.2013
JOSEFDRUHY: žít s láskyplnými lidmi, v míru a pohodě, na duši pokoj, skotačící zdravé děti kolem sebe - To vylučuje tu absolutní svobodu, kterou s tím spojuješ.
JOSEFDRUHY --- 11:57:21 28.3.2013
PREVIT: Prevíte, je fakt, že když jsme za komunismu chodili na pivko a občas debatovali na politocké téma ( nebo na filozofická temata o smyslu života ), tak sem položil svým kamarádům otázku : Co je lepší : a) žít na zámku v blahobytu, materiálním blahobytu za podmínky "držet hubu", mít nesvobodu, tj. za podmínky nemít právo svobodného názoru a myšlení, mít zabědněná okna, nevidět slunce, nevidět venku na Západě realitu, smířit se s tím, že nedostanu informace o vědě, přírodě, tad., ale...ale budu mít plný břicho, kolem sebe přepych a kloset splachovací... ( imaginárně budu mít 5 aut, 3 jachty, deset obleků, mahagonový stůl k dispozici atd. ) ; anebo b) si vybereš bídu pod mostem, zimu, hlad, ale budeš mít absolutní svobodu projevu, volnost dýchat čerstvý vzduch, slunce, ranní rosu v přírodě, bádat ve vědách, budeš žít s láskyplnými lidmi, v míru a pohodě, na duši pokoj, skotačící zdravé děti kolem sebe, atd. - -
Ano, to jsme si povídali : a) bídu a svobodu anebo b) blahobyt a nesvodobu myšlení ? Volili jsme tu bídu a svobodu. Volili, toužili po ní, jenže...jenže se ukazuje, že jsme si vybojovali něco diametrálně jiného než jsme si vysnili. Mám ti to vyjmenovávat a popsat tu propast ? anebo už tušíš co bych ti řekl na tento zku*vený nový systém ?!!!

Ad 02 - že dnes žijí lidé daleko lépe než před 25 lety ? ...?, to je klam. ( jen část lidí žije lépe diametrálně lépe ) Vše v čem je rozdíl "dneška a včerejška" ( pro tu skupinu chudých, tj. 40% obyvatel, kde tato skupuna narůstá ) je pouze a pouze v tom obecném pokroku světa, který je nezastavitelný za každého režimu. Lépe se máme né díky novému -izmu, ( tento je zparchantělý ), ale jen díky vědě a technologické vyspělosti celosvětové společnosti, kterou tento nový náš systém jen "ukradl", tj. použil-využil-zneužil a z něj těží. Kdyby Západ neexistoval ( to si abstraktně představ ) a přišla sametová revoluce 89 a my byli ( i s tou proklamovanou nocou demokracií, a novými ekonomickými možnostmi-vztahy ) nuceni obchodovat s "nevyspělým Východem, tj. jen s Východem a třetími chudými zeměmi" !!! pak by se u nás nezvedla ta životní úrověň ( kterou klamně vychvaluješ ) ani vo fous. Za 20 let se zvedla jen bohatým a částečně střední vrstvě. Ale i ta už začíná sahat do úspor...
Co dál ?, lehni si na vavříny a sni....
PREVIT --- 23:29:24 27.3.2013
JOSEFDRUHY: Jste vsichni tragedi. Ty i ta tva Holesovicka (spravne Holesovska) vyzva.
JOSEFDRUHY --- 18:34:40 27.3.2013
Právě komentovala Eliška Wagnerová rozhodnutí US na žalobu expresidenta za velezradu, tj. rozhodnutí soudu "zastavit jí". A hlavně E.W. zdůrazňovala pochybení, presidentovu aroganci při nedodržení ústavy v kause soudního čekatele Langra jen kvůli tomu, že mu není víc jak třicet let.
Já o tom psal už před 5ti lety, toto : http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/n/n_284.doc