Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Demokracie
KLIP

Zde se diskutuje demokracie a vše s ní spojené

Co je demokracie? Které státy jsou nejdemokratičtější. Žijeme v demokracii?
Je demokracie zatím ta nejlepší forma vlády, kterou známe? To zatím nám napovídá, že demokracie má i stinné stránky. Jaké?

Můžeme začít třeba heslem na wikipedii: Demokracie. Neutralita článku je zpochybněna. Co takhle ten článek opravit? Co je v článku pochybné?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PIZI --- 12:17:17 28.3.2013
JOSEFDRUHY: Vybrali jste si bídu a svobodu? Hmm a co z toho teda nemáš? Asi tu svobodu? Nemáš na ni spíše přehnané nároky? Jakmile žiješ v lidské společnosti, vždy bude tvá svoboda omezená druhými lidmi, nebo dokonce fyzikou (přírodou).
PIZI --- 12:15:24 28.3.2013
JOSEFDRUHY: žít s láskyplnými lidmi, v míru a pohodě, na duši pokoj, skotačící zdravé děti kolem sebe - To vylučuje tu absolutní svobodu, kterou s tím spojuješ.
JOSEFDRUHY --- 11:57:21 28.3.2013
PREVIT: Prevíte, je fakt, že když jsme za komunismu chodili na pivko a občas debatovali na politocké téma ( nebo na filozofická temata o smyslu života ), tak sem položil svým kamarádům otázku : Co je lepší : a) žít na zámku v blahobytu, materiálním blahobytu za podmínky "držet hubu", mít nesvobodu, tj. za podmínky nemít právo svobodného názoru a myšlení, mít zabědněná okna, nevidět slunce, nevidět venku na Západě realitu, smířit se s tím, že nedostanu informace o vědě, přírodě, tad., ale...ale budu mít plný břicho, kolem sebe přepych a kloset splachovací... ( imaginárně budu mít 5 aut, 3 jachty, deset obleků, mahagonový stůl k dispozici atd. ) ; anebo b) si vybereš bídu pod mostem, zimu, hlad, ale budeš mít absolutní svobodu projevu, volnost dýchat čerstvý vzduch, slunce, ranní rosu v přírodě, bádat ve vědách, budeš žít s láskyplnými lidmi, v míru a pohodě, na duši pokoj, skotačící zdravé děti kolem sebe, atd. - -
Ano, to jsme si povídali : a) bídu a svobodu anebo b) blahobyt a nesvodobu myšlení ? Volili jsme tu bídu a svobodu. Volili, toužili po ní, jenže...jenže se ukazuje, že jsme si vybojovali něco diametrálně jiného než jsme si vysnili. Mám ti to vyjmenovávat a popsat tu propast ? anebo už tušíš co bych ti řekl na tento zku*vený nový systém ?!!!

Ad 02 - že dnes žijí lidé daleko lépe než před 25 lety ? ...?, to je klam. ( jen část lidí žije lépe diametrálně lépe ) Vše v čem je rozdíl "dneška a včerejška" ( pro tu skupinu chudých, tj. 40% obyvatel, kde tato skupuna narůstá ) je pouze a pouze v tom obecném pokroku světa, který je nezastavitelný za každého režimu. Lépe se máme né díky novému -izmu, ( tento je zparchantělý ), ale jen díky vědě a technologické vyspělosti celosvětové společnosti, kterou tento nový náš systém jen "ukradl", tj. použil-využil-zneužil a z něj těží. Kdyby Západ neexistoval ( to si abstraktně představ ) a přišla sametová revoluce 89 a my byli ( i s tou proklamovanou nocou demokracií, a novými ekonomickými možnostmi-vztahy ) nuceni obchodovat s "nevyspělým Východem, tj. jen s Východem a třetími chudými zeměmi" !!! pak by se u nás nezvedla ta životní úrověň ( kterou klamně vychvaluješ ) ani vo fous. Za 20 let se zvedla jen bohatým a částečně střední vrstvě. Ale i ta už začíná sahat do úspor...
Co dál ?, lehni si na vavříny a sni....
PREVIT --- 23:29:24 27.3.2013
JOSEFDRUHY: Jste vsichni tragedi. Ty i ta tva Holesovicka (spravne Holesovska) vyzva.
JOSEFDRUHY --- 18:34:40 27.3.2013
Právě komentovala Eliška Wagnerová rozhodnutí US na žalobu expresidenta za velezradu, tj. rozhodnutí soudu "zastavit jí". A hlavně E.W. zdůrazňovala pochybení, presidentovu aroganci při nedodržení ústavy v kause soudního čekatele Langra jen kvůli tomu, že mu není víc jak třicet let.
Já o tom psal už před 5ti lety, toto : http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/n/n_284.doc
JOSEFDRUHY --- 17:43:35 27.3.2013
PREVIT: Pane Prevíte, aspoň vidíte, že podobné myšlení, jako jsem ho presentoval v lednu a únoru na NYXu nemám jen já, ale možná...možná tisíce jiných lidí ( viz Holešovická výzva ) a do několika let to budou miliony lidí !!!Nasraných. !!! Čím bude hůř chudým, tím víc budou tito volit ( b o h u ž e l !!!! ) komunisty. A bude hůř i těm bohatým..., když jsem brojil proti bohatým, ( progresivní daně ), že by se měli uskromnit v té své chamtivosti ??? Chápete to ?! Doufám, že se na tu dobu vyšší chudoby těšíte i na tu dobu kdy nakonec ve volbách ti komouši ( zkurvení ) zvítězí..., díky Vám a Vám podobným zvítězí, kteří flusáte a ponižujete zdravé názory a nabídku dialogu, zavíráte před lidmi s konzervativním myšlením zdejší kluby.
Jen houšť proti vám, vám co nectíte demokracii, a hanobíte svobodný názor. Houšť proti vám, aby jste jednou taky vy pocítili co to je totalizmus ( možná se ho dočkáte !! ) Takže : flusat a flusat , jen dotoho ! ( namísto rozumné debaty, rovných s rovnými, a bez ponižování.)
PREVIT --- 11:21:05 27.3.2013
Dnešní spam na gmail.com:
------------------
Pozvánka na demonstraci 7.4.2013 na Václavském náměstí
Spam
x

01.01.70

komu: mně
Proč je tato zpráva ve spamu? Klikli jste u ní na odkaz Nahlásit spam. Další informace
Vážení občané,

zveme Vás na celonárodní shromáždění Soumrak kmotrů za odstoupení premiéra Petra Nečase a vyhlášení předčasných voleb, které se bude konat 7.4.2013 od 13:00 hodin na Václavském náměstí v Praze.

Od 11 hodin začíná na Václavském náměstí hudební produkce, občerstvení pro účastníky demonstrace zdarma. V pondělí se pokračuje, spacáky ssebou.

Vybavte se transparenty a prezentujte na nich problémy, které Vás trápí.

Aktuální informace naleznete zde http://holesovskavyzva.zacit.cz/

Narůstá zadlužení, mnoha lidem už příjem nestačí ani na zaplacení základních životních potřeb jako je bydlení, elektřina, kvalitní jídlo, domácnosti nemají z čeho nakupovat a firmy nemají pro koho vyrábět a komu prodávat, protože všichni všude šetří.

Exekutoři a vymahači dluhů svévolně zbavují majetku každého, kdo jim příjde pod ruku a pohybují se nejen daleko za hranicí dobrých mravů, na hranách zákonů Ćeské republiky, jejichž mezery umožňují jednání za hranicí všeobecné deklarace lidských práv Organizace spojených národů a systematicky likvidují jednu domácnost po druhé, vládní garnitura kriminalizuje každého, kdo ji nějak ohrožuje.

Většina národa je natolik znechucena panujícími poměry a vyčerpána zápasem o holou existenci, že už nemá dostatek energie, času ani chuti se vzepřít, lidé čekají, že to za ně udělá někdo jiný.

Situace začíná být kritická, je nejvyšší čas aby v naší zemi byly zahájeny změny k lepšímu.

Nečekejte, až současnou vládní garnituru svrhne někdo jiný a přijďte na Václavské náměstí. Zastavme zotročování obyvatelstva v Ćeské republice a dejme vládě znát, že nemíníme být levně a rychle pracujícími roboty, jen proto, aby jejich sponzoři, zdaňující své příjmy v daňových rájích, ušetřili náklady na mzdy a že stále čekáme na to, co nám slibovali před 20 lety, že když si utáhneme opasky, brzy budeme žít v blahobytu, přičemž do dnešního dne skutek stále utek a opasky si musíme utahovat čím dál více my, kmotři okolo vládní garnitury však tento pojem neznají.

Přijďte na Václavské náměstí a buďme vytrvalí, intenzívní nátlak vždy přináší své ovoce.

Śiřte tuto zprávu dále.
srdečně zve
Holešovská výzva

akci pořádají:

http://holesovskavyzva.zacit.cz/
http://opona2009.zacit.cz
http://cas-na-zmeny.webnode.cz
http://www.exilovavlada.cz
http://sapkv.webnode.cz
http://www.dost2013.cz
http://sppdbs.webnode.cz

a další občanské iniciativyTato zpráva není obchodní sdělení a byla Vám zaslána jednorázově. Pokud si nepřejete nadále zasílat jakákoli sdělení na Váš email, pošlete email s textem NE na adresu nezasilatkmotry@centrum.cz
JOSEFDRUHY --- 18:39:24 19.3.2013
PREVIT: Pane, já tu nemám prostor na tisíc stran, abych detailněni přednesl jak se kradlo, a jak by se to mělo ( bez kradení ) udělat lépe. Pokud něco omílám stále dokola, pak jen proto, že to musím omlet tisíckrít dokola, tak aby to ti mladí konečně pochopili a aby zametli s tou vládou, co jim škodí, co zlodějským darebákůlm k těm lumpárnám dopodomohla. Za pár let to pochopíte. ( Vy osobně nikdy s tak chorým mozkem ) . Tebe uráží nic neříkající mé rozvleklé cinty. Uvidíme za pár let...pštrose..., uvidíme !!!
Memento...
PREVIT --- 12:06:05 19.3.2013
JOSEFDRUHY: Mel bys byt rad, ze to nekdo vubec resi. Kdyby to ve Svycarsku nezacli resit, ani by sis na nej nevzpomnel.