Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Demokracie
KLIP

Zde se diskutuje demokracie a vše s ní spojené

Co je demokracie? Které státy jsou nejdemokratičtější. Žijeme v demokracii?
Je demokracie zatím ta nejlepší forma vlády, kterou známe? To zatím nám napovídá, že demokracie má i stinné stránky. Jaké?

Můžeme začít třeba heslem na wikipedii: Demokracie. Neutralita článku je zpochybněna. Co takhle ten článek opravit? Co je v článku pochybné?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 22:20:08 24.9.2012
75 let od úmrtí TGM / Časopis Vesmír / 91, 480, 2012/9 / vesmir.cz
http://www.vesmir.cz/clanky/clanek/id/9789
Masaryk v roce 1931 sděluje poslanecké sněmovně: „U nás převratem, v době revoluce politické a hospodářské dostali se do správy věcí veřejných také lidé, kteří na vznesené úkoly nestačili ani mravně, ani vzděláním. Nebudeme si zastírat fakt, že jsou u nás lidé, kteří svého postavení zneužívají k tomu, aby bez práce pohodlně žili a bohatli. Žaluje se právem na korupci. Je-li někdo korupčníkem nebo spojencem korupčníků, je v zájmu státu, aby byl odstraněn – je-li k tomu ještě politicky činným, je to dvojnásob nutné.“
PIZI --- 8:28:49 17.7.2012
???: Možná i v tom, ale také v tom, že tam vyzkoušeli některé zajímavé formy organizace zdola, apod. Některé zajímavé technologie, atd...
??? --- 15:25:11 16.7.2012
owlivbnilo cely svet ?? cim ?? ze demoluje na co prijde nasili a tak ?? ano v tom pripade ovlivnilo cely svet v tom ze lidi poznali co je OWS za zumpu sracek a nasilniku...
XCHAOS --- 15:23:11 16.7.2012
???: no, "nikdo je nebere vážně jako OWS" je trochu protimluv. OWS docela ovlivnilo celý svět (samozřejmě kromě pár venkovanů v USA, kteří se nenechají rozházet ničím)
??? --- 15:00:22 16.7.2012
XCHAOS: coffe party :)

to bylo udelano jako pokus demokraticked party USA jako opozice k TEA party..
nikdo je nebere vazne a jejich uspech byl stejny asi tak jak OWS
takze nonsense :)
XCHAOS --- 10:42:19 16.7.2012
Pokud někoho zajímá, čím v těchto měsících před prezidentskými volbami žije druhý pól amerického názorového spektra, tak zkuste
Coffee Party | Wake Up and Stand Up
http://coffeepartyusa.com/
(je to velice podobné téma, jako v ČR a Evropě vůbec razí Pirátské strany - tedy např. spor o zákon o zveřejnění nákladů předvolbeních kampaní, apod.)
??? --- 19:44:42 15.7.2012
???:
Surprise, surprise; Census Bureau data reveals that most U.S. families headed by illegal immigrants use taxpayer-funded welfare programs on behalf of their American-born anchor babies.Even before the recession, immigrant households with children used welfare programs at consistently higher rates than natives, according to the extensive census data collected and analyzed by a nonpartisanWashington D.C. group dedicated to researching legal and illegal immigration in the U.S. The results, published this month in a lengthy report, are hardly surprising.

Basically, the majority of households across the country benefitting from publicly-funded welfare programs are headed by immigrants, both legal and illegal. States where immigrant households with children have the highest welfare use rates are Arizona (62%), Texas, California and New York with 61% each and Pennsylvania(59%).The study focused on eight major welfare programs that cost the government $517 billion the year they were examined.

They include Supplemental Security Income (SSI) for the disabled, Temporary Assistance to Needy Families (TANF), a nutritional program known as Women, Infants and Children (WIC), food stamps, free/reduced school lunch, public housing and health insurance for the poor (Medicaid).Food assistance and Medicaid are the programs most commonly used by illegal immigrants, mainly on behalf of their American-born children who get automatic citizenship.

On the other hand, legal immigrant households take advantage of every available welfare program, according to the study, which attributes it to low education level and resulting low income.The highest rate of welfare recipients come from the Dominican Republic (82 %), Mexico and Guatemala (75%) and Ecuador (70%), according to the report, which says welfare use tends to be high for both new arrivals and established residents.

??? --- 19:43:59 15.7.2012
??? --- 15:30:33 14.7.2012
TAUBE: Exit strategy from the United Nations - Washington Times
http://www.washingtontimes.com/...-united-nations/
??? --- 11:44:35 14.7.2012
Liberalove rejoice ! :)

"King Obama" by Lenin and the Castros - YouTube
http://www.youtube.com/...&feature=player_embedded