Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Demokracie
KLIP

Zde se diskutuje demokracie a vše s ní spojené

Co je demokracie? Které státy jsou nejdemokratičtější. Žijeme v demokracii?
Je demokracie zatím ta nejlepší forma vlády, kterou známe? To zatím nám napovídá, že demokracie má i stinné stránky. Jaké?

Můžeme začít třeba heslem na wikipedii: Demokracie. Neutralita článku je zpochybněna. Co takhle ten článek opravit? Co je v článku pochybné?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 18:45:30 30.11.2008
na tom je vtipný, že spousta ex-ČSSD lidí, co po roce 1948 nesouhlasili se sloučením s KSČ, byla v 50. letech klidně perzekuována i víc, než ta "šedá vrstva" ze 70. a 80. let, což je okruh rodin, ze kterých se rekrutují dnešní ODS rodiny, ať už v první nebo v druhé generaci (a nebo museli emigrovat).

nejvíce fascinující jsou lidé, kteří si dokáží svoje korýtko obhájit za _jakéhokoliv_ režimu, pod jakoukoliv vlajkou... a vždy zůstanou šedí a nenápadní.

kde máme nějakou osobnost typu dánského krále, který když nacisté chtěli v Dánsku začít perzekuovat Židy, tak jim pohrozil, že tu nášivku ze žlutou hvězdou začne nosit jako první ? (nebo tak nějak to prý bylo ?). Klaus dokáže být akorát disidentem vůči Evropské Unii - což je jedno z nejtolerantnějších, nejdemokratičtějších a nejlidštějších politických zřízení v historii vůbec (námatkou třeba: trest smrti - USA a Čína: ano, EU: ne, SW patenty: v USA stále hrozí, v EU: neprošly, propagace nacismu: USA zaručena jako součást svobodu, v EU: potlačována, ale přijatelnými prostředky; nahota na obrazovce: v USA formálně zakázána, ale ve skutečnosti jsou největší vývozce pornografie - v EU: není s tím problém, atd., měkké drogy: v USA perzekuce, v EU: většinou jsou řešeny spíše na úrovni přestupku, i když existují lokální excesy, atd.)

Pokud jsou nějaké pozitivní pravicové hodnoty (a já věřím že jsou ... tu něco z konzervativismu, tu něco z liberalismu... určité sympatické myšlenky tam jsou... ), tak je ODS spolehlivě zabije svým dementním euroskepticismem a fangličkářským nacionalismem. A co nestihne nedorazit ODS, to se vší pompou pohřbí (někde na jihomoravském venkovském hřbitově :-) xenofobní a sociálně-zaprděný Čunek.

Na druhou stranu - i pokud by náhodou byly i nějaké zajímavé levicové hodnoty, tak je spolehlivě zazdí pan vrchní restauratér Paroubek a ten typ voličů na který se ČSSD převážně orientuje. Takže ono to vyjde fakt fifty:fifty ...

Jediný způsob jak bych si mohl obnovit důvěru v demokracii by snad bylo, kdybych se začal identifikovat spíše s tou částí populace, která vůbec nechodí k volbám....
KAILASH --- 18:27:22 23.11.2008
Koukal jsem na diskusi Bema a Paroubka v Otazkach Moravce a ta ODS je jak skryti volebni agenti komunistu :-))

Jinak pokazde kdyz se mluvi o CSSD tak se musi doplnit ze privadi k moci komunisty - myslim ze je to PR zamer spojovat urcita slova a infiltrovat je do podvedomi posluchacu
XCHAOS --- 14:59:05 12.11.2008
http://teckacz.cz/index.php?clanekid=768
Lidovci chtějí uzákonit celoživotní manželství
JINDRICH --- 0:47:29 9.11.2008
reklama:
cyklus projekcí dokumentárních filmů, reflektujících polistopadový vývoj. V praze, vstup volný.
[ doba železná a kožená / kino / 9.11.2008 / CR - Praha - Pražské vysoké školy - VSTUP VOLNÝ ]
ONEHEART --- 21:20:22 4.11.2008
XCHAOS: díky za link, zajímavé čtení
XCHAOS --- 20:27:26 3.11.2008
JOHNYTHEDEVIL: tak naši taky nemohli 20 let vycestovat kvůli strejdovi, co zdrhnul po roce 68 do Kanady, že jo... to bylo naprosto běžný.

mě právě drásaj všichni ty dnešní komunistobijci, co sami tak nějak přežívali jako taková ta šedá neutrální vrstva, a když si mají vzpomenout, co vlastně byl v té době největší problém, tak se řeší nedostatek spotřebního zboží.

demokracie je fakt o něčem jiném, než o tom, že supermarkety jsou z poloviny plné takového zboží které nepotřebuju a z druhé poloviny takového, které si nemůžu dovolit (no, to nejsou supermarkety, ale stejně).
JOHNYTHEDEVIL --- 11:06:44 3.11.2008
LONESTAR: pravdu dis ... za komance moje rodina skutecne pocitila silnou diskriminaci a natlak kvuli emigraci v rodine. Mas pocit ze je to mala zkusenost ?

To jsou ti dnesni mladi , nejdriv se mi smejou , kdyz se jich ptam , zda uz nekdy videli teroristu nebo alChajdu ... a oni se me pak ptaji esli jsem fakt zil v komunismu . ANO , a to je jeden z duvodu proc nebastim tu dnesni medialni masaz (propagandu) , protoze jsem zazil jeste tu minulou a vidim ze je to namlich to samy ... tenhle uhel pohledu dnesnim mladym dost chybi. NE , teroristy jsem nikdy nevidel ani o nikom z okoli kdo by diky teroru trpel , troufnu si tvrdit ze ani nkdo z vas.