Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Demokracie
KLIP

Zde se diskutuje demokracie a vše s ní spojené

Co je demokracie? Které státy jsou nejdemokratičtější. Žijeme v demokracii?
Je demokracie zatím ta nejlepší forma vlády, kterou známe? To zatím nám napovídá, že demokracie má i stinné stránky. Jaké?

Můžeme začít třeba heslem na wikipedii: Demokracie. Neutralita článku je zpochybněna. Co takhle ten článek opravit? Co je v článku pochybné?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAILASH --- 0:54:42 18.6.2008
Minimalni informace z medii o navsteve francouzskeho prezidenta:
http://zpravy.idnes.cz/sarkozy-v-praze-varoval-pred-panikou-i-zlehcovanim-irskeho-odmitnuti-1e2-/domaci.asp?c=A080616_160659_domaci_klu
http://www.novinky.cz/clanek/142634-sarkozy-v-praze-irske-ne-lisabonske-smlouve-neni-drama.html

Myslim ze to odrazi stav vztahu ceskych polomafianskych struktur a zbytku Evropy.
Je treba pripomenout ze je to konzervativec, naopak nasi "deklarovani" konzervativci u nas o nej maji nejmensi zajem vcetne jejich medialnich PR platku.
XCHAOS --- 13:27:45 16.6.2008
LYKANTROP: možná vypustily Novinky nějakou kachnu.. ale 1. dubna není...
LYKANTROP --- 13:00:37 16.6.2008
XCHAOS: Lol. Takhle dobre jsem se dlouho nepobavil. Diky.
XCHAOS --- 10:28:38 14.6.2008
http://www.novinky.cz/clanek/142500-meli-byste-se-zbavit-kralovske-rodiny-vyzvala-britanii-rada-osn.html

Rada má 29 členů, mezi nimi Saúdskou Arábii, Kubu nebo Srí Lanku. Právě srílanský vyslanec zapříčinil, že se téma britské královny Alžběty II. a jejích příbuzných dostalo na přetřes. Výsledná zpráva nabádá Británii k vypsání referenda ohledně osudu monarchie a přijetí psané ústavy s listinou lidských práv.

Zpráva rovněž kritizuje způsob přijímání súdánských uprchlíků v Británii. Íránský zástupce zase zmínil, jak nedostatečně potírá království diskriminaci pohlaví.


Ehm, ehm... :-) Vcelku v pěkné synchronicitě s včerejším dílem "Jistě, pane premiére !" který běžel v TV, kde zástupce fiktivní africké země "Burandy" pro změnu hrozil našemu oblíbenému premériovi vyloučením Británie z British Commonwealth :-)

Nemohu si pomoci, ale fenomén "britství" je prostě zajímavý - i z hlediska diskuzí o demokracii :-)
XCHAOS --- 13:05:47 7.5.2008
KAILASH: opravdu nevím, proč bych měl respektovat soud, který nerespektuje Kellner. pokud vůbec potřebujeme zákony, tak já jsem rozhodně pro rovnost občanů před zákonem....
KAILASH --- 12:58:21 7.5.2008
XCHAOS: u nas pohrdani soudem znamena byt liberalem, ktery pochopil, ze soudy jsou pod vlivem komunisticko-socialisticke mafie a tudiz nemaji moralni pravo onoho liberala ani predvolat k soudu.
XCHAOS --- 12:46:48 7.5.2008
KAILASH: jo, no to by mi zajímalo, jestli TOHLE by mu prošlo třeba v USA... ale obávám se, že určitě. Trochu to začíná připomínat Esopovy bajky... :-/
KAILASH --- 10:04:46 7.5.2008
Penize nad zakon aneb...
Stát by za účast Kellnera zaplatil
"Když pana Kellnera jeho advokáti omlouvali, uvedli, že je pracovně v Číně. Jeho účast vyčíslili na 1 milion korun ‚svědečného‘ za den, cestu soukromým tryskáčem pak na 20 milionů. Dohromady by náklady činily 24 milionů korun," popsala náklady na Kellnerovo svědectví soudkyně Kamila Elsnicová. Peníze by šly ze státní kasy.
http://ekonomika.idnes.cz/soudkyne-poslala-za-kellnerem-policii-dovedte-ho-sem-pca-/ekonomika.asp?c=A080507_968122_ekonomika_pin
"Rozhodla jsem se vynést rozsudek 16. května i bez svědectví pana Kellnera, neboť za těchto okolností by soudní jednání nebralo konce," říká Elsnicová.
VOID --- 9:21:59 3.5.2008
stovky milionu lidi ziji v hladu, jaky si evropa ani neumi predstavit. tudy vede cesta pratele :))
KAILASH --- 19:51:40 1.5.2008
Moc pekne formulovano v jednom clanku v Britskych listech:

Názory, že všemocná síla neviditelné ruky trhu není až tak všemocná, se začínají objevovat stále častěji. Představa, že tato „uzdravující“ síla, která, poté co vnikne do totalitního organismu, vyvrátí jeho hříšné totalitní základy a postaví na jejich troskách demokracii, dostává významné trhliny. Toho se nejvíce obávají samotní zastánci božských ekonomických principů, protože je zpochybňována samotná „pravda“, na níž postavili celou svou ideologickou konstrukci.

A přitom vidí v Číně, které se bojí oficiálně odmítnout účast na olympiádě, že to může fungovat i jinak. Efektivita čínského modelu je založená na tom, že ruka trhu je uchopena a vedena po ideologicky vyšlapaných cestičkách, aniž by se chtěla a toužila vymanit a aniž by pomocí svého „božského“ nadání začala přetvářet totalitu v demokratické těleso. Jedině tehdy, kdy původní (ideologické) i nové (tržní) elity žijí a jednají v souladu, jedině tehdy je možné zajistit jejich vzájemnou prosperitu.

Elity „archaické“ demokracie západního typu se musejí ve stejné době vyrovnávat s nevyzpytatelným hlasem lidu, a co víc, zcela „neúčelně“ musejí podporovat aktivity, které je mohou kritizovat, napadat, parodovat, zesměšňovat. Není divu, že jim imponují velmi „otevřené“ možnosti čínských soudruhů ve jménu trhu omezovat nevyzpytatelnost veřejného projevu na čitelnější a hlavně z hlediska establishmentu přijatelnou formu a obsah.

Jinak řečeno, trhu nemají být kladeny umělé bariéry, nikdo ale neříká, že by umělé bariéry neměly být kladeny v jeho prospěch. A jak čínští soudruzi ve jménu trhu ukazují, tudy cesta skutečně vede, takže proč se neinspirovat. Protože máme dlouholeté zkušenosti se zaváděním totalitních praktik, stačí pouze změnit metodu a místo násilí zvolit elegantnější řešení, tedy přiškrtit finance.