Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
GIO

Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..

[http://www.insiderpages.com/photos/business/full/476/3716906476/70408.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CAMELLA --- 20:54:29 20.6.2018
LAETATIO: hele nevidela bych za tím nic jiného, než denaturaci bílkovin :). Proste když budeš chtit zlomit čerstvou kost, tak to nepůjde/půjde blbě, ale zkus vyndat kost z vývaru - bude se štěpit a lámat úplně sama, bílkoviny z ni jsou ve vývaru :)
LAETATIO --- 20:30:39 20.6.2018
TAPINA: řekla bych, že po letech barfování máme množství kostí poměrně vychytané :)
TAPINA --- 20:24:55 20.6.2018
LAETATIO: No, nikdy jsem neřešila střevo propíchnuté špatně naštěpenou kosti, ale psy, co mají rektum zabetonované kostma tak, že jim jde o život, tak ty mockrát. Tohle je ten problém.
LAETATIO --- 19:35:08 20.6.2018
TAPINA: nejde mi ani tak o zacpání, jako o to, že se tepelně upravené jinak štěpí

CAMELLA: dík, jsme zrovna uprostřed stěhování, ani googlit nemám moc sílu. O nějakym vysvětlení, proč jsou uvařené kosti tvrdší a křehčí asi nevíš, že? (nehledej, jen jestli náhodou nemáš něco v hlavě nebo v záložkách prohlížeče :) )
TAPINA --- 19:29:42 20.6.2018
LAETATIO: Zacpat se dokážou i syrovýma.
CAMELLA --- 19:12:20 20.6.2018
LAETATIO: po pravdě zbeznym googlenim jsem našla toto, přijde mi to napsané celkem příčetně...
Pes a kosti: vařené a zvěřinové jsou životu nebezpečné | RadaVeterináře.cz
https://www.radaveterinare.cz/pes/clanky/pes-a-kosti-varene-a-zverinove-jsou-zivotu-nebezpecne-161
LAETATIO --- 19:06:19 20.6.2018
a ještě jeden dotaz - nemáte někdo po ruce dobrý článek, který by vysvětloval, proč syrové kosti ano a tepelně upravené ne? Máme doma vždycky jednou za čas takový střet na téma: my jsme to psům vždycky dávali a nikdy neměli problém. A protože zítra budu péct hovězí žebra, chtěla bych mít v ruce nějaké podklady...
LAETATIO --- 10:57:28 19.6.2018
TAPINA: Tak to je dobrá zpráva, dík :) Nebudu teda panikařit, nechám dům domem a budu věřit, že to nabrali venku a že jsem odlovila ty potvory všechny, nebo pošly, když si sosli ošetřených psů :)
TAPINA --- 10:30:12 19.6.2018
LAETATIO: Naprosto kdekoliv. V lese stačí, aby někde opodál nějaká mrtvola ležela, blechy ji začnou opouštět, když chladne, a hledají si v terénu nový domov.
LAETATIO --- 20:30:43 18.6.2018
kde všude můžou psi přijít k blechám? Byli jsme o víkendu na baráku, kluci jsou furt s náma, nějaký invaze bych si všimla (i proto, že spí s náma a mě blechy vždycky ožerou jako první). V neděli ráno jsme byli na procházce a když jsme se vrátili, byli plní klošů a vytahala jsem z nich snad i 20 blech - celou procházku byli na vodítku, nepotkali jsme psa, nečuchali k ježkům, k mrtvolám a nejblíž kolem nás proběhla srna asi na 5 metrů. nechápu, kde se na nás ty blechy natáhly (a přemýšlím, jestli nevystříkat barák biokillem, ale dům je asi 5 let neobydlený, to snad nemůžou přežít tak dlouho, ne?).
A potom, co jsem je z kluků obrala, jsem nenarazila už na žádnou další - jeden má už nějakou dobu Bravecto, další Foresto a malej nic, ale zase má takovou srst, že kdyby měl blechy, tak je najdu. Našla jsem na nich dneska při důkladné probírce jen pár mrtvých klošů.
Je možný, že by byly blechy zblblý z přípravků, co maj velcí psi a podařilo se mi vysbírat všechny?