Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
GIO

Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..

[http://www.insiderpages.com/photos/business/full/476/3716906476/70408.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HUDOUS_ML --- 11:53:47 31.12.2016
BODY_SUIT: k tomu číslu bych dodala mozna samozřejmou vec - cislo ve formátu s mezinárodní predvolbou. Na většině obojků jsem viděla totiz bez ni..
VERCA_ZABA --- 11:42:32 31.12.2016
BODY_SUIT: nikam. jak píše Tapina, mít číslo na obojku. hlavně v těchto zemích ty psy moc neřeší, takže spíš když už se někdo bude zajímat o zatoulanyho psa, bude ti nějaký nadšenec nebo turista spíš než policajt.
TAPINA --- 10:49:46 31.12.2016
BODY_SUIT: Žádný vyloženě mezinárodní registr není, jenom tak, jak to to řekli. V zahraničí bych hlavně dbala na to, aby pes měl na obojku telefonní číslo, které aktuálně tam používáš, protože stejně, co vyčtou z registru? Českou adresu a český telefon, který polovina lidí na cestách nemá zapnutý, protože místní simka je levnější, než roaming.
??? --- 19:18:54 22.12.2016
PEPSSI: hele, máme kocoura, který je tak trochu nespokojený. Je bázlivý, nerad se pere, je mu 6 a už je klidnější. A doma jsou dva postpubertální syčáci, navíc aktivních ras, a protivná kočka. A když ho už moc serou a má dojem, že nemá klid, ječí, že chce ven. A venku potká venkovního Lumpa nebo dokonce cizí kočku, má dojem, že je ohroženo jeho teritorium, chce domu. A když to vygraduje, nachčije nám v noci do postele.
Dáváme bacha, aby byl upokojený. Aby měl chvíli mazlení pro sebe, klid u jídla, nějaký vyvýšený pelech volný apod. Už dlouho se to nestalo, tak snad to nepřijde, až zítra povléknu. Jeden čas jsem skoro nespala, když si přišel do ložnice přilehnout on, ale vyhánět a zavírat jsem ho nechtěla.

Zamyslela bych se, jestli v nějakém bodě jeho života nedává najevo nespokojenost. V čemkoli. Nuda nebo naopak třeba moc neklidu v bytě celý den (třeba děti,c o mu nedaj pokoj.) Moc koček, málo koček, jídlo málo často, moc pelechů, málo pelechů, vykazování z oblíbeného místa (i kdyby to bylo umyvadlo). Málo úkrytů, moc zavřených dveří...
LAETATIO --- 19:04:09 22.12.2016
TAPINA: OK, dík za radu
TAPINA --- 19:01:25 22.12.2016
LAETATIO: To on mít ani nebude, ale může ho to bolet trošku, leč setrvale, takže to někdy vyústí v myšlenku "Ále, kvůli tomuhle se zvedat nebudu". Hele, Apto-flex má nově indikaci i jako prevence močových cest, tak bych ho plošně každé kočce nad 8 let dala v zájmu obecného blaha, oni tu bolestivost kloubů totiž dost úspěšně maskují a na rentgenu se pak zjistí věci.
LAETATIO --- 18:58:48 22.12.2016
???: moje taky, kdybych měla někde aspoň 30 cm místa. Už ho můžu dát jen ke stolu místo židle :( čistota záchodu nemá vliv. Stane se i pár minut po vyčištění...
TAPINA: je mu asi 8. Je pravda, že při chůzi v něm někde cvaká, ale jinak nemá problémy se skákáním i do výrazně vyšších výšek, než je postel.
TAPINA --- 18:49:48 22.12.2016
LAETATIO: A ještě, to je nějaký starší kocour? Připadá v úvahu i artróza, jestli se to pravidelně děje v posteli, kde spí (mě fakt baví, jak se ty kočičí nemoci projevují za třemi rohy a ještě odrazem v zrcadle). Kočka, kterou bolí klouby, těžko leze na postel i z ní seskakuje dolů. Ale vyleze tam, protože tam chce. Seskočí, když musí. Ale když tam leží a uvažuje, jestli se trmácet dolů na záchod a pak zase zpátky nahoru, tak ta úvaha někdy dopadne tak, že radši ani ne.
PEPSSI --- 18:42:16 22.12.2016
v každém případě oběma děkuji za odpověd :)
PEPSSI --- 18:42:03 22.12.2016
VERCA_ZABA: eah, to jsi mě nepotěšila :( Co se dá dělat, zajdem asap, blbý je, že jsou ted ty svátky