Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
GIO

Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..

[http://www.insiderpages.com/photos/business/full/476/3716906476/70408.gif]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WESSNA --- 19:20:36 23.2.2021
BRUKEV: Taky bych spíš řekla srdíčko..
U EP je pes úplně mimo, nevnímá ani na silnější impulz..
CAMELLA --- 11:05:02 23.2.2021
BRUKEV: to kašlání atd dost vypadá na kardio problém, i ten kolaps (mohla to být třeba arytmie), ale bez vyšetření je to vše jen hádání z křišťálové koule
BRUKEV --- 10:54:53 23.2.2021
Infarkt nebo epilepsie?

Pes, stafbulík, 14 let. Poslední rok, když se rozruší (např. přijde oblíbená návštěva), tak začne chrčet, kašlat, kašlavě dávit. Trvá to minutu, max tři.

Včera ve 22 hodin jsme šli naproti partnerce, jak už hůř vidí, tak ji zaregistroval, až když byla kolem šesti metrů od nás, přiběhl, vrtěl ocasem, spokojený, pohoda. Ušli jsme asi 20 metrů, on za námi, najednou slyšíme, jak začal chrčet, otočím se a pes široce rozkročené nohy, hlava svěšená, chrčí, kašle a najednou buch, celý se svalil na pravý bok a zůstal ležet.
Okamžitě jsme byli u něj. Pes oči normál otevřené, neklepal se, jen ležel, partnerka ruku na jeho hrudník, srdce prý tlouklo pomalu, velmi zvolna, já na něj mluvil, at vidím reakce. Během minuty se srdce vrátilo do normálu, pes se pomalu zvednul a bylo vidět, že ač otřesen, vrací se do normálu, ale že sám moc nechápe, co se stalo. Nechtěl jít každopádně, tak jsem jej vzal do náruče a nesl domů. Po cca 10 metrech, už se ale vrtěl, chtěl na zem. Tam chodil normálně, dovenčil se, doma se choval naprosto standardně, dnes taky, ráno si pohrál s dětma, ted dopoledne klasicky hryzal packy a naháněl ocas, který samozřejmě nedohnal :D, normálně jí, pije.

Tak zatím předběžně zjišťujeme, co to mohlo být. Jsme nyní časově docela v presu, tak vet pár dnů nehrozí.
LANTHAL --- 14:14:07 5.2.2021
SRUBKA: za me je blby, ze nemas zaruku, ze si nebude hryzat dal i ten pahyl .. koukni na facebooku na pribeh Bojara z Dogpointu, ti s tim bojuji porad :(
SRUBKA --- 10:58:27 5.2.2021
Ahoj, nekdo prosim zkusenost s amputaci ocasu u starsiho psa?
Pes 14 let, krizenec NO, uz si potreti (za posledni rok a pul) vykousal diru u korene ocasu. Vzdy zalecime antibiotickou masti, zatahne se to a po par mesicich si to nenadale rozhryze znova. Aktualne cekame na histologii - podezreni, ze mu ta roste rakovina a proto se to pry opakuje. Rovnou odebrana krev na eventualni predoperacni vysetreni.
Nez budou vysledky, sbirame pro a proti amputaci. Co je pro stareho psa vetsi zatez, riziko opakovaneho zanetu v rozhryzanym ocase, nebo celkovka a hojeno pahylu...
Diky za zkusenosti a nazory.
CATSIAM --- 12:17:07 29.1.2021
Jo a ještě jeden související dotaz - nemáte někdo odkaz na prověřený porcovač tabletek?
Dělám to ostrým nožem, ale přesnost je +- autobus :( tak pak z těch kousínků poskládat co nejpřesněji dávku je dost mravenčí práce. Léky asi bude brát dýl než pár dnů, tak bych do toho investovala.
CATSIAM --- 12:10:55 29.1.2021
Máte někdo zkušenost u kočky s uzavřeným zánětem středního ucha + polypem?

Je to ještě kotě, má už hodně za sebou, zápal plic, ...

Začalo to v pátek drbáním ucha, v sobotu večer záchvaty jak epilepsie (hlava doleva, celé stočené doleva "tikající oči", část toho zůstala i po odeznění záchvatu), v neděli CT a operace v Praze na klinice u ušní specialistky. Ucho se vyplachuje, bere ATB. Je to už víc jak týden. Už před tím bylo "slabší na zadní nohy" (bere na to nějaký podpůrný vitamíny), teď ještě nosí hlavičku na stranu, jinak hravé, žravé mazlivé.

Máte někdo zkušenosti s tím nošením hlavičky na stranu po zánětu ucha - zda to odeznělo a nebo už to zůstalo natrvalo?
AZTEC_MIA --- 11:02:21 25.1.2021
TAPINA: Já se toho právě bojím. Teď se to nechá na té “léčbě” a pak bude pozdě... Tchyně to nemyslí špatně, svoje zvířata miluje, ale tomu doktorovi prostě věří a když jí on říká toto, tak to přece musí být pravda!
TAPINA --- 10:51:54 25.1.2021
AZTEC_MIA: No, až moc mi to připomíná takové ty případy, co přijdou se zanedbanými nádory na eutanázii, že feně UŽ je stejně 13 let a vidím, že je to plemeno, které kdyby se zoperovalo hned na začátku, tak tady mohlo být do 16.
AZTEC_MIA --- 10:48:46 25.1.2021
TAPINA: Díky moc za postřehy... Zkouším ji přesvědčit, aby šla ještě na konzultaci někam jinam, že toto není standardní postup. Operaci ji prý pro fenu nedoporučil kvůli věku (cca 13 let) a že ji zbývá rok života, no. Celé se mi to vůbec nelíbí.