Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
kojení ... aneb miminko papá
SMAGUE
KOJÍTE? NEKOJÍTE?

CHCETE KOJIT? NECHCETE KOJIT?

BAVÍ VÁS TO? NEMŮŽETE TO VYSTÁT?

NEJDE VÁM TO? MÁTE NĚJAKOU VYCHYTÁVKU?

BOLÍ VÁS TO? JE VÁM TO PŘÍJEMNÉ?

nebo se chcete jen podělit o ten krásnej pohled miminka, když papá...?

[http://sweb.cz/KPudilova/IMG_1380.JPG]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BONIE --- 20:06:27 9.11.2011
EUCHENIE: super ty nehty :D
BONIE --- 12:15:08 26.10.2011
už jsem to kdysi psala v diskuzi o vlasech.. ale můj přítel přišel loni skoro o všechny vlasy a dost mu pomohl Bioaquanol (regulátor a stimulátor).. je to za pár korun a výsledky teda neuvěřitelné.. teď si pro to taky půjdu, protože to vypadávání začínám taky řešit.. ale to bude i podzimem..
RACHEL --- 11:01:37 26.10.2011
MIKA: já ted beru gs mamavit. i doktorka řikala, že v těhotenství bere vitaminy skoro každá ženská, ale potom při kojení (které je taky energeticky dost náročné) už na to ženský zapomínaj.
SANTAL --- 10:57:17 26.10.2011
MIKA: po porodu vypadávaj i nekojícím :-) Obvykle to začne několik měsíců po porodu.
Moje kadeřnice doporučuje zkrátit (oslabený kořínek nese pak menší váhu; navíc čekej až za cca 3 měsíce začnou růst nové a vytvoří se takový podrost, spodní srst :-D) - nefénovat, nemýt příliš horkou vodou, nekulmovat, neodbarvovat - prostě šetřit v období, kdy jsou beztak oslabené. A prý brát vitamíny+minerály na posílení vlasů. Buď koupíš v lékárně - nebo patřičně upravíš jídelníček.
Já brala tuším revalid. Ale mám pocit, že je to stejně jen placebo, prostě 3 měsíce plešaqtíš a pak to dorůstá, ať bereš něco nebo ne :-)
MIKA --- 10:27:48 26.10.2011
nejaka rada, jak prirodni cestou posilit telo a zmirnit vliv kojeni = napr. vypadavani vlasu
SANTAL --- 14:36:23 21.10.2011
EUCHENIE: Já ze všech knížek o výchově malých dětí doporučuju tohle: http://obchod.portal.cz/produkt/pohodovi-rodice-pohodove-deti/
Je to psáno pro laiky, rodiče - tedy srozumitelně, ale ne "americky", tedy 10 "rad" omýlaných dokolečka jak pro blbé.
Taky neradí "jeden a správný přístup" - ale třeba označí i víc možností za správné (viz jak jsem psala jinde - režim ano nebo ne, obojí je možné) - vybrat si ale má máma, když si vybere co ji sedí, pak a jedině pak to bude dobré a funkční :-) (já jsem ta bezrežimová spokojená ;-) )
ale taky říká co evidentní chyba je...

Fakt doporučuju.
EUCHENIE --- 9:22:13 21.10.2011
SANTAL: to ráda slyším a souhlasím, jen jak jsem se v představách nedostala dál, než k porodu, tak se ve mě porát tak nějak střetávaj roviny takového toho přirozenýho přístupu viz siouxové vs co člověk chca nechca nasbíral za informace během těch skoro 30 let.
Takže ve finále jsem ráda, když se s čistým svědomím přikloním k tomu, co mě je bližší
SANTAL --- 8:44:31 21.10.2011
EUCHENIE: Já už to kdysi psala - a lidem se to líbilo, tak třeba tě zaujme taky:
Všeobecně se má zato, že jaký člověk bude - jaký přístup bude mít ke světu i k sobě, se určí v nejrannějším věku (tedy, zda tvé dítě bude optimista nebo pesimista je ve věku tří let již víceméně dané). A záleží to na jeho pocitu bezpečí a lásky (v tomhle věku, 16 dnů, vnímá bezpečí a lásku na tvém prsu).

Nakonečný (můj oblíbený autor, profesor na Karlovce) uvádí porovnání dvou indiánských kmenů, Siouxů a nějakých jejich sousedů, kteří jsou obecně neznámí, proto si jméno taky nepamatuju :-) )
Siouxké maminky skáčou kolem mimin - tedy daj to prso kdy si řeknou, vemou na ruce, pomazlí a jsou vlastně "jen kvůli dětem" od narození do doby, kdy dítě poprvé KOUSNE při kojení. Od té doby nastává výchova, do té doby má dítě ráj (pro srovnání, mě obě mé rychle ozubené děti kously v 5m). Taky těhule je u nich chráněna, kvůli miminu v bříšku...
Siouxové jsou lidi silní, hrdí... žádní rozmazlenci, byli to vždy známí bojovníci a lovci - a pohrdají svými sousedy, slabochy a zbabělci, živící se rybařením.
Ženy těchto rybářů jako těhule nemaj žádné úlevy. Po narození dítě nedostává jako první mlíko mámy, ale odvar se slupek ořechů - prostě ho připravují na to, jak je život těžký od prvního dne. A jsou to lidé bázlivý, ustrašení, slabí, pesimističtí...

Já osobně preferuju Siouxe - což znamená promazlit to úplně miminčí období ;-)

Jo, mé vymazlené děti, které dlouho usínali jen na prsu, nejsou rozmazlenci, umí odejít k babičce (v roce na pár hodin, ve dvou - už jsem nekojila - na noc, spí do 5 minut po puse na dobrou noc a obecně jsou fajn.

Neboj se dítě mazlit :-)
EUCHENIE --- 21:22:59 20.10.2011
je uplne jsem si predstavila to vydeseny miminko a musim se smat, ale ne jako zle! ale jak jsou roztomily.) a primy
BONIE --- 21:12:15 20.10.2011
a ještě bych dodala, že když jsem ho hladem právě nikdy netrápila a kojila jsem dycky tak nějak i dřív, než stihl brečet, tak teď když ho chci nakrmit mimo jeho tří hodinový interval, tak brečí spíš, že ho nutím a odtahuje se.. osobně bych řekla, že je prostě v klidu, protože ví, že dostane vždycky včas, takže se nedere hned jak to prso uvidí strachy, že pak zas třeba dlouho nebude.. ale možná je to blbost :)