Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
kojení ... aneb miminko papá
SMAGUE
KOJÍTE? NEKOJÍTE?

CHCETE KOJIT? NECHCETE KOJIT?

BAVÍ VÁS TO? NEMŮŽETE TO VYSTÁT?

NEJDE VÁM TO? MÁTE NĚJAKOU VYCHYTÁVKU?

BOLÍ VÁS TO? JE VÁM TO PŘÍJEMNÉ?

nebo se chcete jen podělit o ten krásnej pohled miminka, když papá...?

[http://sweb.cz/KPudilova/IMG_1380.JPG]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
POZITRON --- 16:16:11 3.12.2019
HOJ_TY_STEDRY: jee, ta se mi libi podle fotky. proste takova pani, mysleno dobre. :) diky.
HOJ_TY_STEDRY --- 15:48:04 3.12.2019
POZITRON: já můžu doporučit Hanu Kudelovou, kontakt tady:
Laktační poradna | Studio pro těhotné
http://studioprotehotne.cz/laktacni-poradna/
Nejsem příliš alternativní rodič (na pražskou bublinu, na maloměsto, odkud je manžel, jsem alternativní až moc, protože třeba nenechávám děti vyřvat, když nemůžou usnout... konec ot) a přišla mi skvělá. Její doporučení byly vlastně dost podobný, jako tady píše Myjka. Přišlo mi dobrý, že jasně řekla svůj nejlepší názor a zároveň nic nenutila. U prvního bych bez ní určitě nekojila.
HOJ_TY_STEDRY --- 15:37:16 3.12.2019
POZITRON: Nemám úplně radu měsíc před porodem, ale napodruhý mi s kojením hrozně pomohlo, že když jsem ležela na šestinedělí, tak měla noční službu dvakrát za sebou naprosto skvělá sestra, která mi opravdu hodně pomohla. Vím, že to se zařídit nedá, ale zpětně mi přijde, že mi vlastně neřekla nic novýho, akorát jsem v tom poporodnim nevyspalym hormonálnim stavu nebyla schopná žádný racionální úvahy. Tak by třeba pomohlo si předem domluvit laktační poradkyni, která by došla do porodnice, případně byla ochotná po telefonu poradit mimo návštěvní hodiny, třeba i v noci.
Šlo o rady tipu, jak často kojit, kolik dát dokrmu (měly jsme ho rychle, dcera za 24 hodin ztratila 10% porodní váhy, odcházely jsme už bez něj), jestli spíš nakrmit, nebo nechat vykrkat (dítě mi pořád blilo) apod. Fakt věci, který bych třeba o dva měsíce později byla schopná řešit sama, ale v té porodnici s bolavýma bradavkama a s dítětem, který mě nenechalo ani chvilku vyspat (spala jsem asi 2 hodiny za 24 hodin) mi to přišlo neřešitelné. Tak prostě mít dopředu zajištěnou podporu pro případ takovýhle situace.
??? --- 16:49:03 2.12.2019
POZITRON: tipuju, že podruhý už budeš silnější v kramflecich :-)
POZITRON --- 13:01:50 2.12.2019
v ty porodnici bylo nejhorsi, ze co tvrdila jedna sestra, uz u dalsi sestry zase neplatilo a takhle porad dokola. nejlepsi bylo, kdyz mi jedna dala pro syna jejich erarni dudlik, ale sestra z nasledujici smeny na me pak jecela jak na malyho haranta, jak jsem si vubec mohla dovolit mu dat dudlik. tak pak novopecena matka nevi uz vubec co a jak a jeste je z toho vynervovana.
TOULASE --- 12:15:41 2.12.2019
POZITRON: zkus Jitku Vávrovskou...nevím jaká je, dá se vygooglit
MYJKA --- 12:10:30 2.12.2019
POZITRON: Prahu 4 muzes margaritu preucilovou, katku zelenou, marii pultarovou, simonu moravcovou.
Ja odobni poradenstvi ted kvuli detem nedelam. Ale delam jednou mesicne v hernicce lumpik podpurnou skupinku do budoucna.
POZITRON --- 12:07:34 2.12.2019
MYJKA: praha 4.
muj plan je nenechat se v Krci odbejt jako posledne, kdy nemel nikdo na nic cas, ale na vsechno se zeptat opakovane, vsechno si nechat znova a znova ukazat a kdyz to nikam nepovede, tak si zkusit jeste zavolat poradkyni primo tam. plus ihned zkontrolovat uzdicku a pripadne ji nechat smiknout.
MYJKA --- 12:00:55 2.12.2019
POZITRON: Jaka mestska cast?
KLAIR --- 11:09:06 2.12.2019
???: já teď dostavila, že jsem si dala naplasti
už přes týden jsem nekojila... je to super