Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
kojení ... aneb miminko papá
SMAGUE
KOJÍTE? NEKOJÍTE?

CHCETE KOJIT? NECHCETE KOJIT?

BAVÍ VÁS TO? NEMŮŽETE TO VYSTÁT?

NEJDE VÁM TO? MÁTE NĚJAKOU VYCHYTÁVKU?

BOLÍ VÁS TO? JE VÁM TO PŘÍJEMNÉ?

nebo se chcete jen podělit o ten krásnej pohled miminka, když papá...?

[http://sweb.cz/KPudilova/IMG_1380.JPG]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MYJKA --- 22:56:09 27.9.2020
HOJ_TY_STEDRY: https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2146
Nasla som na nasom webe rovnaky dotaz, kopirujem.

Kojeni je pro telo po porodu norma a telo si v dobe kojeni umi ziskat z jidla vic zivin. Proto v obdobi kojeni neni nutne nijak vic jist ani brat kvuli kojeni zadne specialni vitaminy.
Pokud je nejaky problem, je potreba ho resit s lekarem a nenechat se odbit, ze je to kojenim. Coz je casto takova univerzalni formulka.
HOJ_TY_STEDRY --- 22:51:36 27.9.2020
MYSKAZBRISKA:
MYJKA: já to vždy chápala tak, že vyvážená strava je při kojení důležitá, protože jinak právě může docházet k nedostatku některých látek. A modřiny mohou být spojeny s nedostatkem vitamínů (já teda četla o vitaminu B v téhle souvislosti). Tudíž si myslím, že je možné, že to s tím souvisí, ale jestli je příčinou kojeni a s tim související nedostatek vitamínů, dá se to jednoduše řešit. Odběry mi kazdopadne přijdou jako dobrý nápad, může to být i z jiného důvodu.
MYJKA --- 21:37:41 27.9.2020
MYSKAZBRISKA: Ahoj, ne, zajdi si k lekari na vysetreni/krev. Toto s kojenim nesouvisi.
MYSKAZBRISKA --- 21:24:33 27.9.2020
Ahoj, stalo se vám některé, že se vám v důsledku dlouhodobého kojení začaly dělat snadno modřiny po těle? Teď už kojím více než dva a půl roku, a na modřinu mi stačí, aby si o mne syn opřel nohy v noci. Lze přičíst nedostatku céčka v důsledku kojení?
MYJKA --- 15:06:40 26.9.2020
CORWEX: Ahoj, ano, urcite to lze. Poradkyne mamila ukaze prakticky jak na to a poradi i kroky jake podniknout aby se to zlepsilo. Taky co s bolavyma prsama aby se zahojily co nejdrive. Na dalku toto moc poresit nelze. Kdyztak napis do zpravy vic a poradim alespon co zatim a doporucuji kontaktovat nekterou z kolegyn. Seznam je na www.mamila.sk
CORWEX --- 13:50:09 26.9.2020
V Mateřském citu mě upozornili, že tu existuje přímo klub o kojení, takže s dovolením přeposílám dotaz, který jsem za offnyx partnerku dával tam (a mírně ho rozšiřuju): povedlo se vám některé opravit techniku, když kojenec málo otvíral pusu a nenasával bradavku s dvorcem dost hluboko? Synovi jsou tři týdny a tenhle problém má zřejmě od začátku, ale v porodnici ho nerozeznali a teď už jsme ve fázi, kdy je bolest často nesnesitelná, hlavně na jednom prsu. Před pár dny jsme měli doma laktační poradkyni, ale spíš si odříkala standardní přednášku a poradila, ať ho necháme přisát samotného - což se posléze ukázalo jako kontraproduktivní, nacucne se pak už vyloženě jenom na okraj. V různých polohách je myslím bolest celkem srovnatelná: vleže na boku, v "savčí pozici" i v přední a boční/fotbalové pozici s kojicím polštářem.
KATIA --- 10:45:49 21.9.2020
KATUSA: hlavní, co jsem chtěla říct je, že to není tak jednoduché myslet si, že věci jdou přirozeně samy dobře. myslíš, že v přírodě žádné mládě nesežere něco, co je pro ně jedovaté? instinkty jsou prima, ale nejsou vsespasne, sama píšeš, že vlastně musíš dělat spoustu věcí, kterými tu "přirozenou" inklinaci nějak hlídáš, dáváš tomu mantinely atp. a to je vše, co jsem chtěla říct.
KATUSA --- 1:12:24 21.9.2020
To mi přišlo moc zajímavé - mateřské mléko a umělá výživa pod mikroskopem:
Mother's milk VS Formula milk Under The Microscope
https://www.youtube.com/watch?v=NZjXG7CsdDw
KATUSA --- 1:02:09 21.9.2020
KATUSA: Takže ze všeho nejdřív bych ráda sdílela, že poté, co vylezly zatím předposlední zuby, se mému dítěti zvýšil apetít a rozjedlo se. K tomu samozřejmě kojím. To je něco, co jsem zapomněla dodat - vždy v období růstu zubů mělo menší chuť a tehdy jsem nejradši, že pořád kojím, protože to neodmítne nikdy a tím pádem má alespoň nějaký "příjem" :-)

KATIA: Možná se neumím tak vyjadřovat, možná neumíš správně přečíst sdělení, možná obojí. Ráda bych to upřesnila (snad se to tím víc nezamotá). Rozhodně netvrdím, že nad rizikem se má lehkovážně mávat rukou a už vůbec ne, že batole má o něčem rozhodovat. To, co píšu, předpokládá neustále být bdělý rodič, sledovat dítě, rovněž se chtít trochu vzdělávat, znát např. ty rizika, taky mít základní přehled o zdravé výživě apod... Sdílím jen svoji zkušenost a přesvědčení, že "normální" dítě v sobě má zdravý regulátor toho, co je zdravé a co ne, rovněž přirozeně inklinuje k potravinám, které pro svůj vývoj potřebuje. Až do té doby, dokud se nám nepodaří ho zkazit, zmást tento jeho zdravý pud. A tím opět nemyslím, že když bude žebrat čokoládu, chipsy a další ne-potraviny, že to do něj pohrnu horem dolem, jen aby bylo jasno.
Omlouvám se, jestli jsem moc osobní, ale myslím si, že tvoje kamarádka prostě něco přehlédla, během těch pěti let. Nějaké signály ta nemoc už musela vysílat dřív, než když "najednou" dítě skončilo v nemocnici. A mohlo tam být spousta činitelů. Nepíšeš třeba (když teda jsme v diskusi o kojení), jak to měla s kojením/umělou výživou - to by mohlo být zajímavé. Holčičce držím palce a mamince taky, určitě se to časem zlepší i s učením.
Je mi jasné, že rodičů, kteří mají schopnosti a možnosti sledovat dítě tak, jak popisuju, nebude většina, nicméně věřím, že takový přístup je ideální a je dobré o něj usilovat.

PROMETHEA: Nejsem si jistá, jestli rozumím - jako že tu jejich potřebu mléka nechceš dotovat ze svého MM? Jestli to myslíš takto, tak to je snad pochopitelné... :-) je to nějak v rozporu (či souladu) s tím, co jsem psala?

HOJ_TY_STEDRY: Souhlasím, s tvým mužem i s tím, že příroda v nás (a ve zvířatech) učí mláďata, co jíst a co ne. A o té "přírodě" v nás jsem psala. Možná to tak nevyznělo. Takže to upřesňuju. Ano, Příroda v nás (ale i v našich dětech) ví naprosto správně, co je vhodné. Tabulky doktorů ale podle mě s touto Přírodou nemají často vůbec nic společného. A my, "civilizovaní", to bohužel k této Přírodě v sobě máme (i díky světonázoru naší medicíny) taky často daleko. Musíme o spojení s ní vědomě usilovat. To jsem se snažila sdělit.

PETEKKA: ...taky souhlasím - mít selský rozum, to podle mě znamená rozumět tomu, co je v nás přirozeného (tj. od přírody daného) a umět s tím nakládat.

PROMETHEA: ... a vajgly a psí hovna...

p.s. Doufám, že je to tady trochu kulturnější, než v diskuzích jinde na internetu, a všichni "mínusáři" mi kromě mínusů i odpověděli(y). Se omlouvám, ale tyhle praktiky já fakt nechápu. :-)
ESELVIRA --- 21:48:53 16.9.2020
Co dělat, aby miminko nebolelo bříško?
https://www.youtube.com/watch?v=5t2IbfYUyFY

Kiedroňová začala dávat videa na youtube. Škoda, že nezačala dřív