Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SLUCKER --- 19:30:27 30.5.2012
EM303: zaviracka v 21h? skoda.. jinak dik za info:)
EM303 --- 16:39:22 30.5.2012
SLUCKER: já tam byl v neděli od 18:30 do konce a bylo nas tam cca 5 lidí, takže nikdo v zasadě:)
celkové hodnocení 8 z 10 ( plnej to nemá protože zavíračka ve 21h je v dnešní době mimo realitu a taky proto že tam neni bazenek, což při té velikosti je fakt škoda..)
SLUCKER --- 16:19:48 30.5.2012
EM303:
Zajímavé, díky, taky jsem si toho před nedávnem všiml, kolik bylo lidí?
...a závěrečné hodnocení?
EM303 --- 14:53:29 30.5.2012
EM303: Metropole Zličín:)
EM303 --- 11:01:47 30.5.2012
Po delší době napišu report na "novou saunu"..aspoň pro mě.

Jsem zarytej fanoušek Relax Days v Sheratonu:)..ale čas od času se podívám i jinam, abych se utvrdil v tom, že je to tam "nejpohodlnější":))
Tentokrát jsme vyrazili nakupovat na Zličín a když jsem si všiml reklamy na baraku, že tam je Saunový svět, tak jsem tam hezky rychle zapad. Je to nejspíš uplně nový. Vevnitř to tak aspoň působí. Cena je 280kč na neomezeně a v ceně je velký ručník a prostěradlo. Prostor sauny je prostě uplně novej, luxusní a voňavej. Je to velký. Lehátek je tam zhruba 40? Je tam mikro bárek na zvonek, kam přiběhne recepční.
Co se týče samotného saunování, tak tam jsou 4 místa, kde se dá být. Je tam bilinná pára s teplotou někde málo na 60 stupni a na kamnech je kotlík s olejem a v něm mraky bylinek. Obrázky všech bylinek tam jsou na zdi. Voní to tam hezky a asi to je zdravý..Problem je, že to neni sauna prostě. PAk je tam normální klasická pára bez bylinek. Sauny jsou tam dvě. Jedna je Bio-sauna (??)...to znamená že to má vevnitř zelené ledkové podsvícení a je tam teplota 55 stupňů...nic pro mě. Pak je tam klasická velká finská sauna. Ta je dobrá je tak 5x větší než sauna v Sheratonu. Klasická teplota.
Před saunama je ještě Kneippova lázeň na nohy. Střídání vařící a ledové vody na nohy. Bazének tam k velké smůle neni:/ jsou tam sprchy, lavory s ledovou vodou a led. K prvnímu vstupu dostanete poukazku na další vstup pro jednu osobu zdarma
PSYCHOPATICK --- 18:57:07 16.5.2012
PSYCHOPATICK --- 10:04:58 28.3.2012
NIK0DAS: přesně tak :)
NIK0DAS --- 9:18:21 28.3.2012
PSYCHOPATICK: bazén a velikost lavic je jednoznačně plus. Zbytek je o vkusu každého soudruha:)
PSYCHOPATICK --- 14:28:37 27.3.2012
tak tady pár fotek snad odkaz bude fungovat http://theobserverr.sweb.cz/index.php?dir=.%2Fsauna%2F
PSYCHOPATICK --- 13:49:17 27.3.2012
NIK0DAS:

NÁVŠTĚVA VRŠOVICKÉ ISAUNY - Včera jsem ji navštívila a bylo to super, do sauny se jde dozadu kolem recepce, přes pánské šatny do sauny kde je společná šatna. Za skříňkami je závěs kde se člověk může převléct aniž by ho někdo viděl :) Sauna je poměrně velká jsou tam 4 místnosti z toho jedna je šatna. Design sauny je trošku divočejší, já jsem byla maximálně spokojená. Zase tak děsivé jak tu bylo popisováno to v žádném případě není ;) Asi také záleží na co je člověk zvyklý a co od sauny vyžaduje. Vzadu v místnosti jsou polštářky, deky a také stoleček, kde se člověk může natáhnou a odpočinout si, v druhé místnosti je televize (ta mě tam dost štvala, a rušila mě, furt jsem ji chlapům vypínala:)) také místa na sezení, lehátka, pohovka a stolečky, počítač s internetem (je tam wifi) a část baru (člověk to nemusel celé obcházet, bar zasahoval do dvou místností, další +. V sauně to hřálo méně než na co jsem zvyklá (nevím, kolik bylo stupňů a tipovat si nedovolím) vydržela jsem tam 25min jinde tak 15min, každopádně mě to tělo skvěle prohřálo - sauna má 3patra na sezení a desky jsou opravdu široké, což je super, člověk se může protáhnout, dále tam jsou dvě sprchy se závěsy, a obrovský venkovní bazén. Můžu říct, že to byla fakt bomba, zaplavat si v tom bazénu:) Cítila jsem se potom opravdu skvěle. Obsluha byla příjemná, mladá slečna velmi komunikativní :)) Nevím co více bych dodala, více na stránkách. Dovolila jsem si vyfotit pár fotek (pouze mobil, a jen co šlo)

IMAG1017.jpg (871213 B)