Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PSYCHOPATICK --- 14:28:37 27.3.2012
tak tady pár fotek snad odkaz bude fungovat http://theobserverr.sweb.cz/index.php?dir=.%2Fsauna%2F
PSYCHOPATICK --- 13:49:17 27.3.2012
NIK0DAS:

NÁVŠTĚVA VRŠOVICKÉ ISAUNY - Včera jsem ji navštívila a bylo to super, do sauny se jde dozadu kolem recepce, přes pánské šatny do sauny kde je společná šatna. Za skříňkami je závěs kde se člověk může převléct aniž by ho někdo viděl :) Sauna je poměrně velká jsou tam 4 místnosti z toho jedna je šatna. Design sauny je trošku divočejší, já jsem byla maximálně spokojená. Zase tak děsivé jak tu bylo popisováno to v žádném případě není ;) Asi také záleží na co je člověk zvyklý a co od sauny vyžaduje. Vzadu v místnosti jsou polštářky, deky a také stoleček, kde se člověk může natáhnou a odpočinout si, v druhé místnosti je televize (ta mě tam dost štvala, a rušila mě, furt jsem ji chlapům vypínala:)) také místa na sezení, lehátka, pohovka a stolečky, počítač s internetem (je tam wifi) a část baru (člověk to nemusel celé obcházet, bar zasahoval do dvou místností, další +. V sauně to hřálo méně než na co jsem zvyklá (nevím, kolik bylo stupňů a tipovat si nedovolím) vydržela jsem tam 25min jinde tak 15min, každopádně mě to tělo skvěle prohřálo - sauna má 3patra na sezení a desky jsou opravdu široké, což je super, člověk se může protáhnout, dále tam jsou dvě sprchy se závěsy, a obrovský venkovní bazén. Můžu říct, že to byla fakt bomba, zaplavat si v tom bazénu:) Cítila jsem se potom opravdu skvěle. Obsluha byla příjemná, mladá slečna velmi komunikativní :)) Nevím co více bych dodala, více na stránkách. Dovolila jsem si vyfotit pár fotek (pouze mobil, a jen co šlo)

IMAG1017.jpg (871213 B)
RADU --- 19:30:53 26.3.2012
NIK0DAS: nechodila bych neb ti to jen rozproudí krev a bude tě pak pěkně bolet..na poranění šlach se rozhodně co vim nedoporučuje, mě z toho akorát pekelně bolely..
PSYCHOPATICK --- 15:38:27 26.3.2012
NIK0DAS: již dnes se chystám, tak poreferuji, třeba i něco nafotím :))
NIK0DAS --- 15:33:15 26.3.2012
Děkuju!

Raději vynechám a počkám až to trochu splaskne a zajdu si v týdnu, přecejen je to dost čerstvý.

Btw, PSYCHOPATICK: Jak tohle dopadlo?:)
PSYCHOPATICK --- 15:27:09 26.3.2012
Tak mi to nedalo a trochu jsem brouzdala,... někde píšou, že je na to vhodnější infrasauna, solná sauna a finská, prý urychluje vstřebávání se výronů krve a hojení ran, někde se naopak vůbec nedoporučuje :)) Osobní zkušenost s tím nemám...Je to asi na tvém uvážení, ale každopádně dej vědět, docela by mě to zajímalo :))
Btw: Co si tak vybavuji, můj táta měl kdysi zlomený kotník, cca půl roku měl nohu v sádře, když mu jí sundali chodil plavat a také hodně do sauny, protože mu to pomáhalo s hybností a od bolesti...to je zase asi případ od případu :))
NIK0DAS:
PSYCHOPATICK --- 15:17:18 26.3.2012
NIK0DAS: nevím, jestli zkušenější, ale odborník nejsem. Záleží také na tom, jak moc je to oteklé, a jaká je hybnost, etc...Oteklé mělo by se to spíše chladit, a být v klidu, podle mě horko otokům moc nesvědčí ba naopak, to bych se spíš poradila s odborníkem, jedno to určitě není, pokud se máš rád,...:))
já osobně bych pomaličku začala s obklady, masážema a až pak bych vyzkoušela saunu jako rekonvalescenci - můj názor, spíš se zeptej strejdy gůgla a nebo lékaře...
OVECKA_MJ --- 13:10:32 26.3.2012
Netuším, ale jestli zkusis, dej vědět výsledek.
EM303 --- 13:06:53 26.3.2012
NIK0DAS: nic tim nezkazíš si myslim.
NIK0DAS --- 13:06:15 26.3.2012
Dotaz na zkušenější saunaře - s lehkým výronem kotníku jít do sauny - pomůže/ublíží/je to jedno ?