Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIK0DAS --- 15:33:15 26.3.2012
Děkuju!

Raději vynechám a počkám až to trochu splaskne a zajdu si v týdnu, přecejen je to dost čerstvý.

Btw, PSYCHOPATICK: Jak tohle dopadlo?:)
PSYCHOPATICK --- 15:27:09 26.3.2012
Tak mi to nedalo a trochu jsem brouzdala,... někde píšou, že je na to vhodnější infrasauna, solná sauna a finská, prý urychluje vstřebávání se výronů krve a hojení ran, někde se naopak vůbec nedoporučuje :)) Osobní zkušenost s tím nemám...Je to asi na tvém uvážení, ale každopádně dej vědět, docela by mě to zajímalo :))
Btw: Co si tak vybavuji, můj táta měl kdysi zlomený kotník, cca půl roku měl nohu v sádře, když mu jí sundali chodil plavat a také hodně do sauny, protože mu to pomáhalo s hybností a od bolesti...to je zase asi případ od případu :))
NIK0DAS:
PSYCHOPATICK --- 15:17:18 26.3.2012
NIK0DAS: nevím, jestli zkušenější, ale odborník nejsem. Záleží také na tom, jak moc je to oteklé, a jaká je hybnost, etc...Oteklé mělo by se to spíše chladit, a být v klidu, podle mě horko otokům moc nesvědčí ba naopak, to bych se spíš poradila s odborníkem, jedno to určitě není, pokud se máš rád,...:))
já osobně bych pomaličku začala s obklady, masážema a až pak bych vyzkoušela saunu jako rekonvalescenci - můj názor, spíš se zeptej strejdy gůgla a nebo lékaře...
OVECKA_MJ --- 13:10:32 26.3.2012
Netuším, ale jestli zkusis, dej vědět výsledek.
EM303 --- 13:06:53 26.3.2012
NIK0DAS: nic tim nezkazíš si myslim.
NIK0DAS --- 13:06:15 26.3.2012
Dotaz na zkušenější saunaře - s lehkým výronem kotníku jít do sauny - pomůže/ublíží/je to jedno ?
PSYCHOPATICK --- 16:03:25 18.3.2012
já se tam schválně zajdu podívat, chodím do té druhé sauny, od té samé majitelky a jsem nadmíru spokojená, už dlouho nad vršovicema přemýšlím, o to mám ted větší důvod :)
NIK0DAS --- 13:46:47 18.3.2012
PSYCHOPATICK: Přesně tak
PSYCHOPATICK --- 13:20:38 17.3.2012
To je řeč o této sauně? http://vrsovice.isauna.cz/
RADU --- 13:53:39 16.3.2012
NIK0DAS: viz muj příspěvek v minulosti;) akorát teda jsem dost proti tem kobercum a látkovejm křeslum...hygiena myslim díky tomu dost pofiderní..