Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
POPEY --- 21:24:41 1.6.2020
uvazuji o koupi sudove sauny s kamnama na drevo.
Mate nekdo zkusenosti jestli to je v pohode.
jak moc lze regulovat teplotu prikladanim dreva a zdali to neni velkej vopruz si pri saunovani prikladat.
Jestli to lze vubec regulovat teplotne uvnitr
a take zdali vydrzi aspon 10 let nebo se ten sud za par let venku rozpadne
ALDARION --- 5:50:54 30.5.2020
SARAJ: Jé - v Podolí funguje venkovní vířivka? (Vnitřní vířivku na Barrandově vypustili, funguje jen velký bazén, tohle by byl důvod změnit lokál...)
FEEDER --- 14:18:18 27.5.2020
???: no já jí měl celou dobu jen položenou u sebe, kdyby mi někdo něco řikal, což se ale nestalo a i samotná ta uklízející jí měla staženou :D
Některý lidi u baru měli, některý ne.
Navíc ti u vstupu pujčej jejich roušku, když budeš chtít, tak si tu svojí nemusíš promáčet.
Ve zkratce: mě to proste překáží jen naprosto minimálně. Mám z toho pocit, že plní všechny svoje povinnosti, ale zároveň nevymáhaj od zákazníků nesmysly.
SARAJ --- 11:49:09 27.5.2020
???: je to mimo cely, kdyz uz jdes cvicit, plavat, cokoliv... sdilis nejaky prostor, vis o moznem riziku a cau. V Podoli je otevrena venku jen 50, ze to je ok. Vedle je 33 a tam se nesmi.. venkovni virivka- ok. Vnitrni bazen- bezi uz tam treninky na skoky, atd. Vsichni se potkame ve sprchach a satnach. Plave se normalne. Pultiky u fenu - bez rousek.
Plavky mi teda chlorem smrdi vic nez normalne, ve sprchach se prochazi baba s hadici a tak casteji, ale jinak... pohoda.
??? --- 11:42:52 27.5.2020
SARAJ: ono to nemá logiku, protože pokud teoreticky infekční roušku odložím před vstupem do sauny do chlívečku na ručník, ulpí tam viry a někdo jiný si tam odloží roušku po mně... To je lepší držet odstup, viry ulpí napadané na zemi a tu stačí neolizovat.

Samozřejmě bylo mi milé, když muži líbali zem, po které chodím, ale dokážu si to odpustit.
SARAJ --- 11:40:21 27.5.2020
???: neni to sauna, ale vcera Podoli bazen, dle pravidel bychom meli mit zrejme rousky v satnach. Nikdo je nemel. Jako plus nainstalovali nadrzky na mejdla a desinfekce u umyvadel- yes. Realne si nedokazu predstavit, jak s hadrem na obliceji jdu do sprch, odkladam rousku na mokrej povrch, atd. Ve zkratce - rousky jsme nandali pri vstupu ke kase, za kasou sundali. Takze asi tak.
??? --- 11:31:32 27.5.2020
FEEDER: roušky nikdo nehrotí ve smyslu všichni to mají jak idioti propocený na krku nebo vůbec nikdo roučku nemá?
Protože dokud tu věc táhnu donitř ze šatny, je to nepříjemný. (Jo a fungovat k ničemu nebude.)
FEEDER --- 11:26:14 27.5.2020
TBC: pondělí a úterý dopoledne saunia harfa bylo lidí tak dvě třetiny než obvykle. Kapacity na místnosti jsou sice omezený, ale přijde mi to jako docela rozumný množství (chodím všední dny dopoledne, takže jsem nikdy takový množství lidí, který maj jako maximum, ani nikdy nezažil). Roušky mají být při odpočinku nasazený,ale nikdo to nehrotí. Bazének je nachlorovanej na max, tak to trochu dráždí nos, ale žádná tragedie. Paní, co tam uklízela, někoho důrazně vyzývala, aby nesmrkal ve sprše, že tak se to přenáší nejvíc, což celkem dává smysl. Paráda, zítra pujdu zas :)
KOCHANSKA_CH --- 17:12:24 26.5.2020
Infinit plánuje velkej rozvoj, snad se jim zadaří.
Koronaviru navzdory. V Česku roste největší wellness centrum - Seznam Zprávy
https://www.seznamzpravy.cz/....sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=
VALENTINA --- 10:24:09 26.5.2020
TBC: já já já, hned včera Step Vysočany, mají zavřenou část terasy a saunový domek, kde bývají rituály, se předělává. To je taková nemilá komplikace, musí se to obcházet. Navíc mají na všech saunách napsáno, kolik tam má být lidí, ovšem to by se člověk načekal, takže se to vesměs nedodržuje. Roušky mimo saunu neměl téměř nikdo, nikdo nikoho nebuzeroval. Studený bazének funguje.