Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Terence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
SCHWEPZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAMAHL --- 14:20:27 6.5.2015
KAMAHL --- 14:19:08 6.5.2015
"... Objects which looked like Faberge eggs from Mars morphing them- selves with mandiean(sp) alphabetical structures. They looked like the concrescence of liguistic intentionality put through a kind of hyper-dimensional transform into three-dimensional space. And these little machines offered themselves to me. ... "

[https://i.imgur.com/BHurFrQ.jpg]
MICHAL_R --- 23:10:09 26.4.2015
KOCOURMIKES: Mě by taky zajímalo, proč to je pro tebe tak důležité... (když pomineme fakt, že A.Watts byl 3x ženat, a měl se svými ženami 7 dětí...)
MORPHLER --- 10:21:03 26.4.2015
KOCOURMIKES: a to je nejak dulezite?
KOCOURMIKES --- 0:09:40 26.4.2015
Watts byl homosexual
ID_0 --- 13:10:52 25.4.2015
no a právě na tohle zřejmě dojel.
jako rebel nabourával konvence, což má smysl ve zkostnatělých pravidlech bez pravé podstaty, ale pokud např jediným předáním zenu je jak při zazenu správně sedět (a funguje to staletí), nemá smysl to zpochybňovat.
Stejně tak jako být ekolog, kritik systému a do toho chlastat (drogu která podle kenny systému vyhovuje a podporuje ho).
Přičítám to jeho křesťanské výchově, kdy institualizované křesťanství koncepčně od počátku schizoidně hlásá vodu a pije víno.
Zpochybňuje to tak pro mě celé jeho dílo jako cestu, která vede ke štěstí.
KUMULUS --- 16:06:54 9.4.2015
Však to neni žádný hanění.

To že se někdo chová spořádaně, neznamená, že musí mít pravdu a naopak.
A samozřejmě otázka toho co je spořádané (nebo jak tomu chceme říkat) je sama o sobě subjektivní.

Navíc vzhledem k tomu, že ve svém díle nedoporučoval nějaký způsob chování nebo metodu, ale spíše jen výklad světa, je to ve vztahu k jeho tvorbě irelevantní.

...ale taky mě to překvapilo a pobavilo, když jsem se o tom dočetl :D
MICHAL_R --- 14:58:02 9.4.2015
Já mám Wattse taky hodně rád, a vážím si jeho psaného i mluveného slova. Nechci ho tady nijak hanět, ani snižovat jeho celkový přínos, ale mě osobně kdysi docela překvapilo, když jsem se dočetl, že byl alkoholik, a že se v podstatě uchlastal k smrti. Že to ale údajně není úplně neslučitelné se Zenem, jsem se pak dočetl zde (tak mě to trochu uklidnilo :-D):
Alan Watts died from alcoholism? | Spiritual Trekking
https://spiritualtrek.wordpress.com/2007/08/05/alan-watts-died-from-alcoholism/
KUMULUS --- 1:02:18 9.4.2015
Alan Watts je pro mě osobně největší filozof 20. století :-)
Absolutně se ztotožňuju s jeho výkladem reality a smyslu života. Ono to není nic nového - je to Advaita Vedanta, která se všudemožně dokola znovuobjevuje. Ale to jeho podání mi prostě sedí nejvíc a je mi nejpřístupnější - žádný zbytečný opentličkovávání, mystika nebo misionářství...

Terence je větší psychedelik, spekulant a fatalista.

Nicméně pokud někoho zajímá jádro Wattsovo sdělení, tak doporučuju knihu "The Book: On the Taboo Against Knowing Who You Are" nebo audio nahrávky "Out Of Your Mind".

The Dream Of Life - Alan Watts
http://www.youtube.com/watch?v=wU0PYcCsL6o
XCHAOS --- 20:13:46 6.4.2015
SCHWEPZ: ne, to je zbytečný :-) je to jen taková odbočka stranou... jako že od Alana Wattse je myslím dost přímá cesta ke všemu tomu ostatnímu potom, vč. McKenny (BTW, já se narodil cca 3 týdny potom, co Watts umřel :-). Mohlo by se to dát do psychedelických memů, ale oni jsou to spíš takové proto-psychedelické memy, řekl bych... prostě v Kalifornii si holt mohli dovolit ten luxus mít tam šedesátá léta min. o 10 let dřív, no (stejně jako později počítače nebo elektromobily)

na rozdíl od McKenny to není pokaždé snadno srozumitelné a vtipné... občas je to celkem i složité pochopit kam míří... fakt je to v první řadě filosof a relionista, než psychedelik, který by zdůrazňoval nutnost zkušenosti s nějakými látkami (prostě 50.léta: obhajoba, nikoliv propagace)