Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Terence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
SCHWEPZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 23:40:30 27.12.2011
Machine Elves 101, or Why Terence McKenna Matters | Reality Sandwich
http://www.realitysandwich.com/machine_elves_101

???: já si myslím, že předsudky jsou na obou stranách: nemůžeš dokotora, který dá zlomenou nohu do sádry, obvinit z "omezování svobody pohybu", že ano (zejména pokud jsou ty nohy zlomené třeba obě).

důležité je lepší chápání toho, jak udělat proces terapie jasně definovaný a časově ohraničený, skončený v nějakém jasně definovaném bodě - a případě (když jsme u těch zlomených nohou) zpochybnit, že výroba sádry na zlomeniny je patentovaná a centrálně kontrolovaná, apod.

v podstatě psychedelici propagují určitý "sport mozku" a při tomto sportu asi bude docházet k úrazům... jako k nim dochází při adrenalinových sportech, apod. - je třeba si tam lépe ujasnit role a motivace těch, kdo toho tak či onak jdou (těch rolí je fakt hodně: ti, kdo to jen chtějí zkusit vs. ti, kdo to chtějí zprostředkovat jiným vs. ti, na koho se pak obrací třeba ti, kterým to nevyjde a nějak se "psychicky poraní")
??? --- 1:49:23 22.10.2011
???: A vlastně ještě někde mluvil o škatulkující psychiatrizaci nestandardního chování - něco jako že podobně jako se dřív říkalo "melancholie" jakémukoliv chování zahrnujícímu smutek, dneska se všemu čemu nerozumíme říká schizofrenie.. A dával to do souvislosti s celkovým ne-archaickým, ne-šamanským apod. nastavením naší společnosti.. Ne s faramaceutickými firmami. :]
??? --- 0:58:27 22.10.2011
Každopádně vaše názory na psychiatrii jsou tu off-topic, a měli bychom se vrátit k Terenci McKennovi a co k tématu říká on - jediné nač si teď vzpomínám je, jak v jednom talku zmiňuje fenomén alofrenie / něco jako "kontaktní schizofrenie". Ukázalo se, že návštěvníci schizofreniků si mohu kontaktem s nimi uhnat poctivou schizofrenii, nerozlišitelnou od té pravé..
??? --- 0:48:43 22.10.2011
DARJEEL: Vaši diskurzové spolu chodili? :) Jedině tak (vztah vašich mužských, životných gay diskurzů) si dokážu odůvodnit to měkké i.. :)

DARJEEL: A nebylo to v Brně? :)
PAD --- 15:51:00 19.10.2011
KAMAHL: ok, dik za tip
KAMAHL --- 22:00:23 16.10.2011
PAD: Na linuxu jsem to rozjel v poho pod dosboxem, takže na macu by to mělo jít taky
PAD --- 23:29:40 15.10.2011
MIRIS: dik, ja to bouzel na macu nespustim:/
PAD --- 12:31:34 4.10.2011
Mate nekdo pristup k softu TW zero? Zajimalo by me, jak ta vlna vypadala 3.10.2008 a vcera (tj. 3.8.2011) - index 500 of S&P mel totiz v ty dny naprosto stejne hodnoty (na konci dne) - http://twitter.com/#!/Peracton/status/121158975512260608/photo/1
XCHAOS --- 21:21:49 26.9.2011
DARJEEL: podívej, já vůbec nepolemizuju s tím, že někteří doktoři jsou řezníci a jiní kšeftaři. pro mě by to stejně dobře mohli být mimozemšťané, protože já se doktorem (jakéhokoliv druhu, natož psychiatrem) nikdy neodvážil stát - tudíž jejich myšlení je mi hrozně cizí, tak jako tak.

jedinou tezi, kterou jsem vyslovil, že utrpení existuje - a když se ti přihodí, budeš nejspíš hledat způsoby, jak ho odstranit. to je celé. (a vydedukoval jsem to z toho, že mě když se přihodí, tak hledám způsoby, jak ho odstranit). nejde mi o jiné lidi, kterým bych chtěl nařizovat, co nemají prožívat: jde mi o případ, když se já sám budu chtít vyhnout nějakému prožitku. který nebude snesitelný.

DARJEEL: postmateriální přístup... hele, já vnímám co vnímám, a pokud to dál neřeším, tak není co řešit. pokud je to nuda, tak taky není co řešit. ale teď je otázka, pokud člověk vnímá něco zajímavého, vyjímečného:

- má vůbec řešit, jak se přihodilo, že to vnímá ?
- má to nějak interpretovat, hledat vysvětlení ?
- má ho zajímat, jestli to stejně vnímá i někdo jiný ?

to je totiž to. běžně se předpokládá, že z psychedelie mají strach lidi, kteří chtějí mít pod kontrolou jiné. ale co prostě jen lidi, co jsou zvyklí mít pod kontrolou sami sebe a nespoléhat se na jiné lidi ? a nebo lidi, co jsou hodně závislí na komunikaci s jinými ?