Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Terence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
SCHWEPZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 17:59:53 21.6.2010
SCHWEPZ: tak prostě upgradneme kapitalismus, a bude, ne ? :-)
XCHAOS --- 17:59:16 21.6.2010
Terence McKenna o Philpu K. Dickovi:
http://www.sirbacon.org/dick.htm
SCHWEPZ --- 16:41:42 7.5.2010
The cultural operating system we have, Consumer Capitalism 5.0 or whatever it is...actually has bugs in it that generate contradictions...such as...cutting the earth from beneath our own feet...poisoning the atmosphere that we breathe. This is not intelligent behavior. This is a culture with a bug in its operating system that's making it produce erratic dysfunctional behavior. Time to call a tech and...the shamans are the techs.

—Terence McKenna
PROZAC --- 18:01:10 23.4.2010
http://en.wikipedia.org/wiki/Mckenna

trochu OT, ale ne moc :)
ONEHEART --- 13:04:15 28.1.2010
KAMAHL: pro mě nový ;) dík
KAMAHL --- 23:32:32 24.1.2010
vim že to tu už bylo, ale opakování je matka moudrosti: http://www.youtube.com/watch?v=9c8an2XZ3MU Ze začátku sem to fakt nechápal, ale když to poslouchám asi po dvacátý, přijde mi to úplně geniální, bezchybná úvaha ;)
DARJEEL --- 15:25:00 13.1.2010
BROZKEFF: jj, vždyť jo.... stačí, že se straší prasátkama a Iránem, ještě by tam mohlo být něco, co je mimo lidskou kontrolu.. Na co pak volit prezidenty a vládu, žejo ;)

se klidně koukej, ale rozhodně jde něco dělat... Uděláš merkabu a seš v klidu, šikovnému stačí osmnáct dechů na vztyčení trojůhelníků :-)
XCHAOS --- 15:16:18 10.1.2010
DARJEEL: protože se to v minulosti stalo, nelze to vyloučit, ale nelze to určitě ani nějak vědecky předpovědět. takže pokud by se to fakt stalo, tak je to bod pro esoteriky... :) podle mě takový proces ale trvá celá staletí.

KAMAHL: jdeš na to ze stejnýho konce, jako já. v ohledu "změny ontologického pojetí času" došel asi nejdále sci-fi autor Charless Stross ve svém Singularity Sky a Iron Sunrise: velice "ontologické" sci-fi, oboje... pojetí I am Eschaton, I am not your God. A vůbec sci-fi autoři z té skupiny, která nevylučuje, že fyzikální zákony nemusí být neměnné a provždy dané, ale že mohou být konstruktem (sociálním, mimozemským, historickým... případně směs obojího).

já osobně jako pozorovatel vesmíru vědomě pozoruju přírodní zákony teprve asi tři desítky let: to, že bych měl věřit jejich trvalé neměnnosti v čase, to je rozhodně naučené a je to předmětem víry. současně je to ale axiom, ze kterého vychází všechny racionální prognózy budoucnosti.
BROZKEFF --- 20:10:59 8.1.2010
DARJEEL: hej tohle je hodně zajímavé info, navíc dost čerstvé

hustý je tady to, že ta "vědecká metoda" se zákonitě musí zaseknout na jednoduchém pozorování a deskripci toho co je vidět, a jakákoli predikce budoucího vývoje je jen "nepravděpodobná hypotéza", kterými není moudré příliš strašit lid
a je to samozřejmě pravda - byla by blbost, aby NASA každou chvilku házela do bulvárního tisku jakoukoli fantastickou hypotézu budoucího vývoje co ji zrovna napadne na základě nějakých dat

takže se koukáme a divíme se, copak se z toho asi vyvrbí
ostatně krom toho že na to budem takhle hezky koukat s tím stejně nic moc nenaděláme
takže asi lepší koukat a ještě si chvilku to kino užívat než se nezdravě psychovat
že? :)