Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Terence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
SCHWEPZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PROZAC --- 18:01:10 23.4.2010
http://en.wikipedia.org/wiki/Mckenna

trochu OT, ale ne moc :)
ONEHEART --- 13:04:15 28.1.2010
KAMAHL: pro mě nový ;) dík
KAMAHL --- 23:32:32 24.1.2010
vim že to tu už bylo, ale opakování je matka moudrosti: http://www.youtube.com/watch?v=9c8an2XZ3MU Ze začátku sem to fakt nechápal, ale když to poslouchám asi po dvacátý, přijde mi to úplně geniální, bezchybná úvaha ;)
DARJEEL --- 15:25:00 13.1.2010
BROZKEFF: jj, vždyť jo.... stačí, že se straší prasátkama a Iránem, ještě by tam mohlo být něco, co je mimo lidskou kontrolu.. Na co pak volit prezidenty a vládu, žejo ;)

se klidně koukej, ale rozhodně jde něco dělat... Uděláš merkabu a seš v klidu, šikovnému stačí osmnáct dechů na vztyčení trojůhelníků :-)
XCHAOS --- 15:16:18 10.1.2010
DARJEEL: protože se to v minulosti stalo, nelze to vyloučit, ale nelze to určitě ani nějak vědecky předpovědět. takže pokud by se to fakt stalo, tak je to bod pro esoteriky... :) podle mě takový proces ale trvá celá staletí.

KAMAHL: jdeš na to ze stejnýho konce, jako já. v ohledu "změny ontologického pojetí času" došel asi nejdále sci-fi autor Charless Stross ve svém Singularity Sky a Iron Sunrise: velice "ontologické" sci-fi, oboje... pojetí I am Eschaton, I am not your God. A vůbec sci-fi autoři z té skupiny, která nevylučuje, že fyzikální zákony nemusí být neměnné a provždy dané, ale že mohou být konstruktem (sociálním, mimozemským, historickým... případně směs obojího).

já osobně jako pozorovatel vesmíru vědomě pozoruju přírodní zákony teprve asi tři desítky let: to, že bych měl věřit jejich trvalé neměnnosti v čase, to je rozhodně naučené a je to předmětem víry. současně je to ale axiom, ze kterého vychází všechny racionální prognózy budoucnosti.
BROZKEFF --- 20:10:59 8.1.2010
DARJEEL: hej tohle je hodně zajímavé info, navíc dost čerstvé

hustý je tady to, že ta "vědecká metoda" se zákonitě musí zaseknout na jednoduchém pozorování a deskripci toho co je vidět, a jakákoli predikce budoucího vývoje je jen "nepravděpodobná hypotéza", kterými není moudré příliš strašit lid
a je to samozřejmě pravda - byla by blbost, aby NASA každou chvilku házela do bulvárního tisku jakoukoli fantastickou hypotézu budoucího vývoje co ji zrovna napadne na základě nějakých dat

takže se koukáme a divíme se, copak se z toho asi vyvrbí
ostatně krom toho že na to budem takhle hezky koukat s tím stejně nic moc nenaděláme
takže asi lepší koukat a ještě si chvilku to kino užívat než se nezdravě psychovat
že? :)
DARJEEL --- 11:38:00 2.1.2010
KAMAHL: hm, a? ;)

a co myslíš Ty, že se stane?
PALEONTOLOG --- 23:18:12 31.12.2009
Využil jsem tedy broskveho odkazy, získané potulováním po "skip navigation links" a mezi nimi je prostá predikce otočení magnetického pólu slunce v blízké budoucnosti, její výsledky textem:
"We find a starting time of March 2008 with minimum occurring in November or December 2008 and maximum in April or May 2013."
a graficky: http://solarscience.msfc.nasa.gov/images/ssn_predict_l.gif

http://solarscience.msfc.nasa.gov/predict.shtml