Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Whisk(e)y & další kvalitní druhy alkoholu, jakož i vše o míchání, nejlepších ingrediencích, skle atd.
STEPNI_VLK
Máme rádi kvalitní chlast a nestydíme se za to!
Nastěnka ukrývá mimo jiné různé praktické odkazy, vysvětlení často používaných termínů a zkratek, pomůcku pro výběr whisky na základě síly, vůní a chutí či rady sebrané během života diskuse.
ZLATÉ PRAVIDLO: Aby ukázala, co v ní opravdu je, nechte whisky ve skleničce před nosing & tasting odpočívat (minimálně) minutu za každý rok jejího zrání. Takže kupř. patnáctiletou minimálně 15 minut.
Nikdy, ale opravdu nikdy dlouhodobě (měsíce či roky) neskladujte whisky v kartonových krabicích nebo poblíž nich. Hrozí totiž riziko kontaminace obsahu - whisky bude mít více či méně kartonovou vůni i chuť, která přebíjí vše ostatní - skrze nedokonale těsnící korkovou zátku, která je na rozdíl od té vinné z měkčího korku, který umožňuje opakované uzavírání láhve.


Důležitá informace:
Stepni_vlk už nadále nepracuje ve Whisk#y baru který neexistuje, nýbrž v Angels' Share na Jezuitské 17 v centru Brna (bývalá podniková prodejna Rudolfa Jelínka naproti divadla).
Jakékoliv informace prozatím hlavně na FB stránce: https://www.facebook.com/Angels-Share-106949757676673/ Časem bychom snad měli mít i vlastní webové stránky. Nyní však bohužel jedeme v omezeném módu, kdy můžeme pouze prodávat lahve, nikoli nalévat, třebaže máme na baru přes 200 otevřených lahví.
Jakmile to situace umožní, rozjedeme pochopitelně jak bar, tak pravidelné degustace whisek i rumů. O whisky degustace se budu dělit já s Petrem Křenkem, otcem Whisky festivalu v Malé Morávce.
Máte-li zájem o ochutnávky dražších lahví whisky či rumu (cca od 10 tisíc výše), kontaktujte mne prosím v poště. Ideálně rovnou s emailovou adresou či tel. číslem na vás.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JESSE_MORENO --- 12:12:48 16.9.2016
ALDARION: a ja bych to klidne rozsiril na jakoukoli flasku do cca 1500Kc prosim, nemusi byt nutne bowmore :)
ALDARION --- 0:12:36 16.9.2016
Mimochodem - už dlouho mi vrtá hlavou taková věc: Kdysi jsem ochutnal neznámo jakou Bowmore, z níž jsem si jako nejvýraznější chuťový dojem odnesl sůl a chaluhy. (A byl jsem z ní strašně nadšený.) Uznávám, že chuťová paměť netrénovaného člověka může dost mást... Ale už mne vytáčí, že se mi ten zážitek nedaří opakovat. Nenapadá vás nějaká Bowmore, u které je slanost (sea salt, iodine, seaweed, kelp...) extrémně výrazná? Nebo byla - je to už asi deset let, možná jsem náhodou potkal nějakou dnes už běžně nedostupnou várku...
DONTRAGEDY --- 19:17:51 4.9.2016
???: Uzasna palirna a este lepsia prehliadka - bol som tam v juny. Robia si vsetko inhouse, takze je tam vidiet cely proces, ostatne palirny v okoli uz nerobia cely proces.
??? --- 18:34:07 2.9.2016
Doporučuju shlédnout při vychutnávání některé z whisek od palírny Springbank. O to víc je pak totiž doceníte. A navíc doslova a do písmene pohladí na duši...

whisky review 177 1/7 - Springbank Distillery with Peter (part 1)
https://www.youtube.com/watch?v=ffIDf_WtKpk
??? --- 8:18:39 1.9.2016
A hlavně je to limitka. Nebude trvat dlouho a normálně k sehnání nebude už ani tahle flaška, zatím poslední ze série RED...
??? --- 14:57:17 31.8.2016
Ten Longrow je parádní, kouřovej jemně, úžasnej.
JESSE_MORENO --- 14:09:31 31.8.2016
???: tripledik co nekoupim jemu koupim mozna sobe :) resp pro me date nejake doporuceni na neco do dvojky kouroveho? mam ted doma Laphroig PX a dobry kourovy ale zajimave jemny, tak neco jineho jeste?
??? --- 13:45:50 31.8.2016
Obecně bych Springbanku věřil jako nikomu dalšímu:

Hazelburn 10y.o Rundlets & Kilderkins - Springbank - Skotsko, Campbeltown - Skotská-whisky.cz
http://www.skotska-whisky.cz/...tsko-campbeltown/springbank/hazelburn-10y-o-rundlets-kilderkins.html

Springbank 9 y.o. Gaja Barolo - Springbank - Skotsko, Campbeltown - Skotská-whisky.cz
http://www.skotska-whisky.cz/skotsko-campbeltown/springbank/springbank-9-y-o-gaja-barolo.html
??? --- 13:43:37 31.8.2016
JESSE_MORENO:

Longrow Red 12 y.o. Pinot Noir - Springbank - Skotsko, Campbeltown - Skotská-whisky.cz
http://www.skotska-whisky.cz/skotsko-campbeltown/springbank/longrow-red-12-y-o-pinot-noir.html
JESSE_MORENO --- 13:21:52 31.8.2016
HERR_FLICK: super dik!

chce jeste nekdo neco poradit? mam cas behem dnesniho odpoledne pak teda necham objednat ten Aberlour :)

dik