Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Whisk(e)y & další kvalitní druhy alkoholu, jakož i vše o míchání, nejlepších ingrediencích, skle atd.
STEPNI_VLK
Máme rádi kvalitní chlast a nestydíme se za to!
Nastěnka ukrývá mimo jiné různé praktické odkazy, vysvětlení často používaných termínů a zkratek, pomůcku pro výběr whisky na základě síly, vůní a chutí či rady sebrané během života diskuse.
ZLATÉ PRAVIDLO: Aby ukázala, co v ní opravdu je, nechte whisky ve skleničce před nosing & tasting odpočívat (minimálně) minutu za každý rok jejího zrání. Takže kupř. patnáctiletou minimálně 15 minut.
Nikdy, ale opravdu nikdy dlouhodobě (měsíce či roky) neskladujte whisky v kartonových krabicích nebo poblíž nich. Hrozí totiž riziko kontaminace obsahu - whisky bude mít více či méně kartonovou vůni i chuť, která přebíjí vše ostatní - skrze nedokonale těsnící korkovou zátku, která je na rozdíl od té vinné z měkčího korku, který umožňuje opakované uzavírání láhve.


Důležitá informace:
Stepni_vlk už nadále nepracuje ve Whisk#y baru který neexistuje, nýbrž v Angels' Share na Jezuitské 17 v centru Brna (bývalá podniková prodejna Rudolfa Jelínka naproti divadla).
Jakékoliv informace prozatím hlavně na FB stránce: https://www.facebook.com/Angels-Share-106949757676673/ Časem bychom snad měli mít i vlastní webové stránky. Nyní však bohužel jedeme v omezeném módu, kdy můžeme pouze prodávat lahve, nikoli nalévat, třebaže máme na baru přes 200 otevřených lahví.
Jakmile to situace umožní, rozjedeme pochopitelně jak bar, tak pravidelné degustace whisek i rumů. O whisky degustace se budu dělit já s Petrem Křenkem, otcem Whisky festivalu v Malé Morávce.
Máte-li zájem o ochutnávky dražších lahví whisky či rumu (cca od 10 tisíc výše), kontaktujte mne prosím v poště. Ideálně rovnou s emailovou adresou či tel. číslem na vás.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 23:38:57 31.3.2016
Děláte mi radost.
Včera u mě byl Vlk s baterií Longrow Red. Masakr!!! Další triáda. Musíme chlapi nacházet tyto triády.

Mimochodem, poznatek o současné produkci Penderynu (welšská): o něco se to změnilo od dob, kdy jsem ji doporučoval (á rok 2011), kupř. současná madeira má celkem výraznej chemickej (Vlk říká ředidlovej/kanagonovej) podtón. Žijící palírna! Pokaždé něco novýho. Nemusí to každýmu sednout, bacha na to.
RETICULI --- 22:23:36 31.3.2016
???: Shiraz byl hrozne maly batch, asi jenom 2000 lahvi, samo ze to muzes sehnat, ale za hrozny penize. To uz neni moje spberatelska liga, mam sto ze do 12 stovek je toho jeste dostatek co muzu zkouset.
??? --- 20:43:45 31.3.2016
LEFTY: Já ho měl při své druhé a zatím poslední ochutnávce v Air Café. Zapsal jsem si ve vůni rozinky, třtinový cukr, marcipán, v chuti výrazně sladký, hutný, jemně natrpklý, hroznové víno, jablka a dal mu 6/10. Mnohem víc mne ale po pravdě dostal bonus, který jsem obdržel po pěti předchozích panácích, a sice Wray & Nephew White Overproof Rum (63 %). Voní jako dezinfekce, lehce medově, po lékořici i jódu. Vzdušně lehký, na jazyku se doslova rozplyne. Akorát jsem měl bohužel jen kapku, takže příště plánuju zcela určitě repete a vetší vychutnání aneb Jeden z mála rumů, který mám chuť pít opakovaně.

RETICULI: Mně z těch 4 RED aktuálně chybí již jen Shiraz (doufám, že toliko dočasně). A souhlasím s tebou - je to famózní řada limitovaných edicí!
RETICULI --- 15:31:08 31.3.2016
???: Longrow Red, zejmena tedy Port a Shiraz, nemaj konkurenci. Podoben Port finishi je BenRiach Solstice 17yo. Moje nej nej whiska.
RETICULI --- 15:28:44 31.3.2016
???: Taky jsem nakup flasek seknul. Dorazit ty otevrene, do ty doby nic noveho neotevirat, jest motto me.
LEFTY --- 10:48:35 31.3.2016
Včera jsem v mým oblíbeným Rum Housu v Žitné (kdo nezná, vřele doporučuju) měl naprosto fantastický pití.
Předesílám, že mám rád nakouřený whisky, v rumech moc nejedu, ale občas si dám jako vyvážení sladší rum.
Mám velkou slabost pro trošku netypický rumy A. H. Riise, zejména jejich limitku Sauternes Cask.
Nicméně včera mi podali novinku - A. H. Riise Royal Danish Navy "Frogman". Má to 58%. Člověk by čekal, že to naprosto zabije chuť, ale i po třech vzorcích jiných rumů tohle nastoupilo s takovým proudem chutí, že se mi protočily panenky.
Láhev stojí 1200, už ji objednávám na doma.
To, že se jmenuje po megacool dánské obdobě navy SEALs (google "Danish Navy Frogmen") je pro mě jenom třešnička na dortu.
??? --- 17:23:43 24.3.2016
Suchý chleba je ideální k neutralizaci chutí mezi jednotlivými panáky různých whisky při degustaci, takže dobře. ;)
LEFTY --- 12:35:32 24.3.2016
???: dej nám vědět, jak chutná drahá whisky k suchýmu chlebu :-)
??? --- 0:15:11 24.3.2016
???: ... ne :p
??? --- 21:03:16 23.3.2016
Tak jsem si, pánové, právě spočítal, že jsem přes zimu za flašky whisky uvalil cca 17 litrů - zatím poslední dorazila předevčírem. Zastavte mě někdo, prosím! :)