Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Whisk(e)y & další kvalitní druhy alkoholu, jakož i vše o míchání, nejlepších ingrediencích, skle atd.
STEPNI_VLK
Máme rádi kvalitní chlast a nestydíme se za to!
Nastěnka ukrývá mimo jiné různé praktické odkazy, rady sebrané během života diskuse či tipy na whisky kolem 1.000 Kč (oblíbený to dotaz).
ZLATÉ PRAVIDLO: Aby ukázala, co v ní opravdu je, nechte whisky ve skleničce před nosing & tasting odpočívat minutu za každý rok jejího zrání. Takže kupř. patnáctiletou minimálně 15 minut.
Nikdy, ale opravdu nikdy dlouhodobě (měsíce či roky) neskladujte whisky v kartonových krabicích nebo poblíž nich. Hrozí totiž riziko kontaminace obsahu - whisky bude mít více či méně kartonovou vůni i chuť, která přebíjí vše ostatní - skrze nedokonale těsnící korkovou zátku, která je na rozdíl od té vinné z měkčího korku, který umožňuje opakované uzavírání láhve.

Čtvrteční degustace ve Whiskey baru, který neexistuje
Téma: Otázky & odpovědi
Cena: 550 Kč
Whisky vzorky (2 cl): Nikka Coffey Grain 45%, Locke's 8yo 40%, Johnnie Walker Double Black 40%, Highland Park 18yo 43%, Benromach 2003 Cask Strength 59,4%
Termín konání: 18. 4. 18.00-20.00
FB: https://www.facebook.com/events/1798617853571012/
Tel: 775 018 444
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GOBERS --- 8:06:41 21.3.2008
VALDA: Zrovna v Leeds jsem whisky kupoval v takovém malém krámku, co vypadal jako smíšené zboží, ale měli tam docela výběr. Ale bylo to dost na okraji města, u takového toho katolického kongresového centra. A při té příležitosti vedl kolega (nejmenovaný kanadský profesor theologie :-)) následující rozhovor s prodavačkou:

Kolega: Tak bychom si dali támhletu a támhletu whisky.
Prodavačka: Ale ovšem, ovšem, na příjemné večerní posezení, že?
Kolega: No, spíš tak nějak na přežití, my jsme tu na konferenci, víte...
Prodavačka: No to bude ale asi ukrutně zajímavá konference...
Kolega: Máte pravdu, tak raděj ještě jednu lahev.

:-)))
VALDA --- 21:45:39 20.3.2008
no tady (Leeds) je to taky prima, ale ne proto, že by ta whisky byla nějak levná (anebo vlastně jak se to vezme, viz. dále). Cena je v porovnání s ČR celkem stejná - porovnával jsem hlavně "běžné" značky jako daniels, honza chodec, ... ??? ... no a tak :) Prima je tu to, že dobrou whisky jde pořídit, aniž by se člověk musel omezovat někde jinde. (no dobře, teď škudlím no komp, takže kultura trošku zaostává, ale jinak to celkem jde :D).
Jinak třeba Glenfiddich tu stál taky kolem 20ky, ale v librách - což je trošku rozdíl, ale dál to docela sedí.
Ale narážím na zcela nečekaný problém ... v hypermarketech jsou whisky celkem k dostání, ale výběr je tam zkrátka omezený a basta ... a doptat se na nějakou speciálku se mi zatím zkrátka nepodařilo ... většinový anglán prostě nakupuje v Morrisons, Tescu a Asdě. Hmm ... :/
Nejblíž tomu, co by se mi líbilo, bylo makro, ale taky to nebylo echt, i když tam měli hezké věci :) Tuším mmj. 18yo The Glenlivet (a snad i 26 letého stařečka), několikero zajímavých Glenmorangie, Talisker (bohužel jenom klasiku) ... no a tak si tu žijem.
A Middleton nikde :(
GOBERS --- 0:03:21 20.3.2008
DREAMCASTER: Tady v Bernu to v tomto ohledu taky docela ujde. :-))
DREAMCASTER --- 22:04:58 17.3.2008
ty jo ted jsem byl v Rajchu a tam ceny a moznost vzberu singl mallt whisky me velice potesilo cca flaska 10. Bushmills cca 19E Glanfidich kteroui jsem si privez 12. za 20E a 18. za 23... no atd...... talisker za 27... proste bozi bzl to Shop co se jsmenuje Real krom luxusnich whisek tam byl paradni Rumajzl 7 leta Havana za 27 proste bajoooooo!!1 bohuzel jsem tam byl kolem 9ty a mel jsem jen 15 minut na ty 3 regaly plny dobryho chlastu za priznivou cenu...
??? --- 12:14:50 3.2.2008
Lagavulin mám 16 a Midletona klasiku Very Rare, on se jinej nedělá (pokud nepočítáme Midleton 1973, kterej je nezaplatitelnej).

Jinak jsem předevčírem porovnával Talisker, Oban a Lagavulin; pravda, bylo to v hospodě. Nicméně Talisker mi přišel nejhorší, necítil jsem tam ani moc tu rašelinu, snad byl jen vyvětranej, Oban o poznání lepší, jemnější a přitom bohatší v chutí, a tornádo Lagavulin to vše zase rozmetalo :) Musím si je všechny koupit domů a v klidu popít.
VALDA --- 0:38:08 2.2.2008
VALDA: mnooo ... takže Laphroaig, oreginal cask strenght ... po prvním doušku jsem byl trošku na rozpacích. Ale to je jen moje chyba ... od předvánoc (byl jsem doma a má whisky byla tady :) jsem whisky nepil a "z mosta do prosta" se napít něčeho takového bylo nemoudré ... to jsem mohl tušit. Obzvláště když se většinou zabívám Glenmorangie, kterážto je o poznání jemnější.
Tak jsem začal odznova. Dal jsem na zahřátí skleničku druhé zmiňované a pak se vrátil k Laphroaigu. Bomba!
Kdysi jsem se se tu ptal na kombinaci doutníku a whisky ... s tímto pitím netřeba ... asi byste ten dodatečný kouř necítili. V jednom (prvním) doušku ho do sebe dostanete tolik, kolik se vám jinak asi nikdy nepodaří. Jinak je chut velmi silná ... předevčírem večer jsem měl asi dvě skleničky a celý včerejšek jsem ji cítil v puse :) ... a překvapivě jemná (mnoho odstínů, ale kromě toho kouře jsou to spíš takové podtóny).
Jsem zvědavý, jak dopadne ve srovnání s Taliskerem ... ten je hlavně po rašelině ... ale už jsem ho dlouho nepil ... (a těším se, že co nejdřív budu)
Poznatky: vzhledem k tomu, že je to oreginal cask strenght, tak má volume 55,7% tzn. je silná a ostrá (vůně i chuť) ... takže ji ředím balenou vodou ... vynikne jak vůně, tak i chuť. Oni doporučují dát dvakrát tolik vody co whisky - tuším jsem to prvně udělal a bylo to fajn, ale až moc vodové. Mé optimum je 1:1 první sklenička 0,5:1 každá další.

MACHALIK: ten Lagavulin a Midleton máš jaký? "Obyč." anebo nějakou specialitku? Už máš Taliskera? :)
MIKEX --- 15:48:40 1.2.2008
Budu muset ozkoušet když tady o tom tak básníte!
??? --- 12:08:56 1.2.2008
I mně. Ale raději tu flašku. Vyplatí se to, člověk za život vyhodí tři tisíce i za větší kraviny než za jednu z nejlepších whisek na světě, tutově nejlepší irskou.
ZBYNEK --- 11:52:44 1.2.2008
MIKEX: Když si vetmu, že lahev Middletonu stojí 120€, tak mi 12€ za panáka připadne celkem rozumná cena :-)
HALA_JR --- 11:00:01 1.2.2008
Ja myslim, ze takovale whisky se dobre hodi do nejakyho drinku po jidle - ne nijak slozityho drinku - neco na zpusob whisky s colou.... Jestli me budete chtit lincovat za michani whisky s cimkoliv, tak vezte, ze byc si to (povetsinou) nedovolil, ale red label pro me je neco mene hodnotneho nez "whisky" ..