Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Čokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.
GOBERS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 0:01:22 26.8.2014
BONEMINA: Kdysi jsem ochutnal Hersheys. Ačkoli podle složení to myslím byla čokoláda, tak chuťově (ale ne konsistencí ta byla podobná jako u skutečných čokolád) se to blížilo české náhražce Zora. Nejlepší na celé čokoládě byly vložené kusy mandlí a i ty chutnaly divně.

Americké jídlo je dobré v tom, co je typicky americké, pokud potkáš americkou náhražku jídla odjinud, tak se jí vyhni, je prostě divná.
??? --- 21:26:19 22.8.2014
Já se shodou okolností zrovna nedávno účastnil diskuse, kde jedná má známá komentovala degustaci amerických čokoládových bonbonů (značku nezmiňovala).. a smála se při ní jen proto, že to v puse neměla ona, toliko pozorovala ostatní. Prý naprosto příšerné!
BONEMINA --- 16:33:55 21.8.2014
Dostala jsem jako dárek pytel čokoládových čtverečků Ghirardelli, mléčné s karamelem, hořké s karamelem a mléčné s karamelem a mořskou solí. Přijde mi, že se zbytečně přeceňuje. Jestli je tohle fakt to lepší z US čokoládové produkce, nechci vědět, jak vypadá to horší.
??? --- 15:03:30 21.8.2014
???: Čokoláda, která se neroztéká? A co třeba guma, která nepruží, nebo voda, která neteče?
??? --- 12:32:30 21.8.2014
Studentship for European Nationals: Multidisciplinary PhD on chocolate - Job Opportunities - University of Cambridge
http://www.jobs.cam.ac.uk/job/4702/


Univerzita v Cambridge hledá výzkumníka čokolády | Týden.cz
http://www.tyden.cz/...iky/relax/apetit/univerzita-v-cambridge-hleda-vyzkumnika-cokolady_315943.html
HAMADRYAD --- 11:52:44 13.8.2014
XMARGE: mnam :-)

ATLAS: diky moc, to vysvetluje vsechno.
XMARGE --- 18:31:55 10.8.2014
HAMADRYAD: zrovna v kauflandu maj moji oblibenou mlecnou cokoladu znacky Hachez. Ma 55% kakaa a cukr az na 4.miste:-) a je fakt vyborna:-)
ATLAS --- 0:52:10 10.8.2014
HAMADRYAD: K tomu temperovani - uplne laicke vysvetleni (a rozumim tomu teda jako koza petrzeli, takze omluv pripadne nepresnosti)
Asi si ze zakladni skoly vzpominas, ze pevne latky maji krystalickou strukturu. Kdyz tekutou latku chladis, tak ti stuhne. Hacek je v tom, ze mnohe latky mohou mit ruzne krystalicke struktury dle podminek za kterch tuhnou. Tyto krystaly pak maji ruznou stabilitu.
Cokolada takhle za beznych podminek tvori pri ruznych teplotach asi (rozumej mozna, domnivam se) 7 krystalu. Pokud taveninu prudce schladis, tak ti vznikne krystal ktery bude stabilni pri teplote blizke te teplote, na kterou jsi to vychladila - coz znamena, ze pokud ji priohrejes, tak se zase tento krystal rozpusti.
Cokolada ma nejlepsi kvalitu, kdyz jsou v ni obsazeny mam pocit dva ruzne krystaly - jedna se o stabilni krystaly a i ten pomer je dulezity. Takze se nejdriv necha mirne vykrystalizovat pri jedne teplote a pak se zchladi a znovu ohreje na jinou nizsi teplotu naz byla ta prvni a necha se dozrat pri dalsi teplote. Tim se dosahne toho, ze ta vnikla tabulka neobsahuje krystaly nestabilni vznikajici pri nizkych teplotach. Cokolda diky tomu ma homogenni lahodnou chut.
HAMADRYAD --- 21:10:20 6.8.2014
kdyz uz jsme tak u toho slozeni a vyrabeni cokolady, je tu nekdo, kdy by mi mohl jednoduse a cesky vysvetlit, jak se dela temperovani, prosim? k cemu musi behem toho procesu dojit? chapu, proc se to dela, aby se nejak ustalil tuk a cokolada vydrzela cerstva a kvuli konzistenci, ale co je pointou toho procesu??

a taky jsem z te zaplavy anglictiny moc nepochopila, proc se konsovani rika conching, neco s muslemi, ale nerozumim...
HAMADRYAD --- 21:02:20 6.8.2014
???: kdyz je to mlecna, tak proc ne... respektive jsem jeste nepotkala mlecnou coko treba v kauflandu, co by nemela na prvnim miste ve slozeni cukr... a nektere jsou lahodne.