Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Moldova - Moldavsko - Moldávie
COOK
[http://www.moldova.md/img/140px-Flag_of_Moldova.svg.png]


tak co? byli jste v tyhle malinky chudy zemi? okostovali jste vynikajici konak a vino? libila se vam nikdy neustavsi hudba v marsrutkach? nebo se moldavii jinak zabyvate? sledujete deni v moldavske politice, podnestri nebo gagauzii? mate na nej nazor? narazili jste na zajimave zdroje? sem s tim.


spriznene: [ Rumunština ]
[ Rumunsko - informace, postrehy z cest, tipy a zajimavosti...uz jste tam byli? ]
[ CCCP - Sovetsky Svaz v obrazech 1917-1991 (fotografie, design, architektura a jine umeni) ]
[ Ruska Federace - udalosti a vyvoj dnes a zitra... ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MOOO --- 16:52:16 13.9.2018
Co současné Moldavsko potřebuje ze všeho nejvíce? Je budoucnost Moldavska ukryta v černozemi a ekologickém zemědělství? Jak se žije lidem v zapomenutém neuznaném regionu Podněstří? A s jakými překážkami se potýkají mladí lidé?
Přijďte na debatu “Moldavsko dnes a zítra”
KDE: Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1; KDY: 20. září od 18:00 do 20:00; Zdarma
Více zde: https://www.clovekvtisni.cz/moldavsko-dnes-a-zitra-5243gp
Akce na FB zde: https://www.facebook.com/events/334876410587396/
SPIPI --- 14:19:34 12.7.2018
kišiněvský teatru-spălătorie nakládá :)

https://english.hebbel-am-ufer.de/download/22705/thank_you.pdf
SGNLR --- 18:53:19 11.5.2018
nejste nekdo v Kisinevu? budeme tam 15-28.5. na tyhle akci https://zilelespatiuluipublic.wordpress.com/en-2018/ tak se treba muzeme potkat
EFFKA --- 23:29:04 27.3.2017
diky vsem za tipy.
mam jeste dotaz - snazila jsem se najit, jestli se da do Milestii Mici dostat jinak, nez svym autem, ale jedine, co jsem nasla, jsou pomerne drahe guided tours s tim, ze ani nezahrnuji vstup do sklepu. Rikala jsem si tedy, jestli se tam da i napriklad na kole, popripade busem.
(zatim jsem zkusila nadhodit na couchsurfingu, jestli nahodou tam nekdo taky v tom terminu se nechysta, ze bychom posharovali s nimi benzin...)
LOPIN --- 11:48:18 23.1.2017
EFFKA: v Kisineve je dobry jit vecer do restauravce propaganda, vari tam dobre a maj i dobry vino.
pak je u kisineva festivalovy centrum http://www.vatrafest.com/ ja tam byl jednou na festivalu.
Urcite doporucuju jet do vinnych sklepu a dat si to z pruvodcem a degustac Po Cricova jezdi vlackem a stavi i ve vnitrni samparne. do Milesti Mici jezdis vlastnim autem.
Orhelui vechi je hezky a da se ubytovat na dobry m eko statku butuceni. po ceste spatky treba na obed v Chateu Vartely, tam maji dobry vino i vari OK - jsem tam meli svatbu. Ja jinak znam spis jih a tam je to agropunk, ale na dva dny tam nema smysl jezdit, asi je lepsi kolem kisineva a pak do odesy.
EFFKA --- 14:07:37 9.1.2017
hm, zajimave:)
DEJV --- 8:31:00 9.1.2017
PEDRONITOS: cirkus doporucuju. Dalo se tam vlezt rozbitym oknem (alespon pred 3 lety) a melo to hodne co do sebe. Nevim jaky by byl potencionalni postih, ale snad vas pripadne nechytnou.
PEDRONITOS --- 1:44:47 9.1.2017
K předchozí debatě:
- Vadul Lui Voda je takové "letovisko pro chudé" - byli jsme tam v květnu, mimo sezónu, kdy tam bylo mrtvo, jen pár lidí už se koupalo - přes sezonu to možná žije (různé bary, nějaká diskotéka, pár restaurací, 5D kino v budce z dřevotřísky a podobné bizárie) - od téhle fotky asi 25 dalších
- v Orheiul Vechi bych teda do vody úplně nelezl, je to spíš větší špinavý potok... každopádně skalní chrám i vesnička na opačné straně útesu stojí za procházku
- v Kišiněvě je rozhodně dva dny co vidět; namátkou: muzeum ve vodárenské věži, ani ne tak pro exponáty, ale z ochozu nahoře je pěkný výhled na město; jestli jste trochu pankáči, tak zkuste vlézt na bývalý národní fotbalový stadion, ze kterého je teď spíš takový zarostlý lesopark, nepoužívaná budova cisrkusu, areál Moldexpo s trojsoším Marx-Lenin-Engels, procházku některým z parků (Kišiněv je snad nejzelenější hlavní město na světě, stromy a zeleň úplně všude), památník obětem 2. sv. války, poblíž je hlavní městský hřbitov plný bizarních pomníků, určitě za to stojí velké chaotické tržiště plynule se přelévající v něco jako "autobusové nádraží", což znamená desítky a desítky maršrutek stojících a proplétajících se mezi sebou v prostoru asi 4 ulic, kde sotva projde člověk (natožpak projede auto), ale stejně to nějak funguje ;) no a spousta dalších drobností...
- zastávku v Tiraspolu určitě doporučuju, stačí půlden - je ale třeba nezapomenout si na hranicích vyřídit kartičku opravňující k dvanáctihodinovému vstupu do země, viz můj minulý příspěvek (zjevně vás tam pustí úplně bez okolků a bez čehokoliv, na cestě "ven" by ale mohl být docela problém nemít ji)
- na trase Kišiněv-Tiraspol-Oděsa jezdí vlak (tuším jen jednou denně) - hodně jsem jím chtěl jet, ale ve směru do Oděsy jezdil jen od čtvrtka do neděle a my museli odjet už ve středu - jestli je to stejně i v opačném směru, netuším, každopádně trasu Oděsa-Kišiněv taky jezdí maršrutky (ale jižním cípem Moldavska, aby nemusely přes Podněstří)
- Oděsa stojí taky určitě minimálně za dva až tři dny - spousta pamětihodností, přes sezonu asi i spousta lidí a "zábavy"...
- ruština se rozhodně hodí, ale jak už psal COOK, vždycky se jde domluvit "nějak", i když si nerozumíte, skoro na čemkoliv ;)
DEJV --- 17:40:14 8.1.2017
EFFKA: kdyz uz pojedete z Odessy do Kisinevu, tak si dejte par hodin v Tiraspolu. Ne, ze by tam bylo neco extra zajimaveho, ale je to po ceste a je to bizar.
EFFKA --- 15:57:10 8.1.2017
COOK: diky moc za super tipy...rusky jsem se pred lety ucila, takze nejakou zakladni komunikaci oprasim, na to se docela tesim. a bydleni dame pres airbnb, je to fakt levny.
nakonec mame plan odessa na prvnich par dnu, pak odtamtud vlakem ci busem kisinev a pak vlak do bukuresti na par dnu neb odtamtud mame dobrej a levnej primej let domu.