Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
dobrej skutek
TSOH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TSOH --- 13:19:07 18.1.2016
z FB od kamaráda. Zmiňovaný postevník je z Černolic...
v případě dotazů, nejasnotí nasměruji přímo na člověka, který tuto pomoc zařídil....
_____________________
Máme ve vsi takovýho poustevníka. Je to prostej boží člověk,
táhne mu na 70, žije léta dokonale mimo systém, což znamená třeba i to, že nepobírá důchod ani jakoukoli sociální podporu. A jemu samotnýmu stačí ke spokojenýmu životu pár korun, který si nějak vydělá, protože bydlí ve vlatnim starym domku bez elektriky, vodu si tahá ze studny a dříví z lesa.

Jenže. Před pár lety mu zemřela sestra a on po ní dědil. Část toho domku, ale taky nějakej dloužek za televizi na splátky, bratru 9 litrů. Kterej nezaplatil, ať už proto, že je to pro něj astronomická částka, nebo proto, že takové věci v jeho světě neexistují.

Stalo se, co se stát muselo a systém začal konat, takže vrátky nedávno zavrzal exekutor. Poustevník má zaplatit dluh a k tomu náklady na exekuci, dohromady nějakejch 21k, nebo mu 11. února prodaj střechu nad hlavou.

Protože se nechcem dívat, jak kvůli tomu skončí na ulici nebo na nejbližšim stromě, rozhodli jsme se s Jaromír Vondrák, že ty prachy seženem, protože nic jinýho se v týhle chvíli dělat nedá. V příštim tejdnu zřídíme buď transparentní účet nebo nějakej hithit či tak něco. Takže přátelé, kdo se přidá a taky něco přidá?

číslo účtu: 2800925617 / 2010
TSOH --- 10:16:59 13.2.2015
DIVER: dost možná jsi někomu zachránil život..
DIVER --- 10:12:24 13.2.2015
TSOH: no, ujelo to asi deset metru z vrcholku kopce. nastesti se to jenom rozjizdelo. par metru me to jeste zatlacilo a pak jsem to zastavil. a pak deset minut drzel. uz jsem chtel jednou rukou volat mestaky, kdyz prisel vyjevenej chlapek z obchodu a povida: "vzdyt jsem parkoval tamhle":)

dole by to roztriskal. mel rovne kola, bez rychlosti a spatne zatazenou rucku. a dolu jeste asi 100 metru prudkej kopec :)
TSOH --- 10:05:56 13.2.2015
DIVER: jak jelo rychle ? tě mohlo sejmout ne ? a pokud ne tebe tak možná lidi někde dole v ulici... slušný...
DIVER --- 9:57:15 13.2.2015
asi přijdu pozdě do práce, ale stálo to za to. po cestě na nádraží proti mě jelo z kopce auto bez řidiče. tak jsem ho zastavil a držel, dokud si ho nepřišel chlápek vyzvednout. neuvěřitelný :))
TSOH --- 20:15:53 12.2.2015
Pracovní příležitosti | Člověk v tísni
http://www.clovekvtisni.cz/cs/pracovni-prilezitosti