Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pejsci a pejskari - pohled z druhe strany
DANKLAR
Tato diskuze není určena pro pejskařské onanisty.

ad pejskaři - už dlouho v tomhle klubu definujeme pejskaře jako pejorativní pojem, tzn. pejskař = špatný majitel
Chapu, ze spousta lidi ma ke psum kladny vztah, nejakeho treba vlastni, povazuji ho za clena rodin za sveho pritele atd. Ne vsichni jsou ale takovi, a tak to, co muze pripadat pejskarum normalni (nebo je aspon tolik nehoporsi), muze jinemu cloveku vyslovene vadit, a nemusi jit jen o hromadky na chodniku. Tato diskuse se ma tykat toho, jak by se pejskari meli zaridit, aby svymi milacky neobtezovali ostatni. Flejm v rozumne mire povolen ;)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STRIX --- 11:00:51 22.3.2015
LUCISZKA:
četla si ten příspěvek ode mě níž..? tam paní popisuje, že se dá každej pes naučit neštěkat na to, co není v jeho zájmu. takže pokud je pes uštěkanej je to z důvodu, že byl pořízenej a dál nevychovávanej nebo minimálně ne dostatečně. což je ten hlavni problem - psa by si neměl pořizovat každej, ale jen ten koho to fakt baví a mít a vychovávat psa je jeho koníček...
LUCISZKA --- 7:55:24 22.3.2015
STRIX: Naucenej neni... nejakej pes je ustekanej, nejakej ne. To by na nej museli rvat, kdyz steka. By te pak budilo stekani s neustalym rvanim "ticho". A treba ti tim stekanim nekdy zachrani majetek. :-) Ja si jen myslim, ze nadavat ma clovek az v neresitelny situaci, pokud jsou sousedi mili a rozumny, asi jsou uz na ten stekot jen zvykli a neuvedomujou si to. Je to o lidech, ne ze je pes kripl a picus.
STRIX --- 7:33:18 22.3.2015
LUCISZKA: to jo, čekám na příležitost až je potkám venku, nicméně to, že je to samotný nenapadne a ze jejich pes není naucenej nestekat, do tohoto auditka patri..
LUCISZKA --- 10:09:33 21.3.2015
STRIX: Tak to řeš s nima, se sousedama... jsou milí? tak by měli mít i pochopení a něco s tim udělat - pouštět pejska na zahradu pozdějc, atd. Lepší řešení i pro tebe, nemusíš se tady rozčilovat a vyspíš se.
STRIX --- 7:50:38 21.3.2015
Je sobota ráno 7.10 a já se budim protože vypicenej sousedovic stekajici krypl má potřebu se projevovat, protoze v okolí dalších asi 50 coklich kretenu taky stéká... Zavřený okno, špunty v uších a stejně to je slyšet!!!
STRIX --- 8:41:36 16.2.2015
narazila jsem na netu v jedné diskuzi, ohledně štěkání psa, na hezkej příklad toho, jak by měl každej chovatel psa (psů) přistupovat k svýmu koníčku:

chovatel psa:
Já nevím, ale naučit psa, kdy štěkat a kdy neštěkat, by měl být základ pro každého normálního pejskaře. Já sama mám psy dva, plus vždy nějaké v dočasné péči a žádný tady nemá dovoleno vyštěkávat, pokud nikdo neleze za branku.
Stěhovali jsme se na vesnici a to bylo první, co jsme psy učila. Zvyknout si na to, že ať se kolem plotu děje cokoliv, není to v jejich zájmu, pokud se to nebude dít u nás za branou.
Když už jde kolem někdo jo protivný, tak si blafnou, ale umí povel TICHO (popř. drž hubu :D ) a je klid. Nejstarší už to má tak, že zbystří, podívá se po mě, když vidím, tak si lehne, když nevidím, blafne a pak si teprve lehne. Nechat psa štěkat na každý spadnutý list, každou kočku a souseda, co projde kolem, je holá bezohlednost a je úplně jedno, jak moc psy milujete nebo ne! :/ A omlouvat nevýchovu slovy, "pes je pes, tak štěká", je ubohé. Každý pes, pokud je správně socializovaný, vedený a má dostatek podnětů, tak pochopí, co znamená povel štěkej/ticho a jde krásně vycvičit. Bohužel lidí, kteří si toto uvědomují, je jako šafránu. Pak se nedivím, že jdeme večer po vsi, cvičíme poslušnost a 28 z 30 psích miláčků (co nikdy nebyli dál než u plotu) se může p.srat a štěkají a štěkají. Osobně bych se zbláznila, dělat mi toto moji psi. Nedivím se, že tolik lidí má ke psům averzi. Páničci totiž často ne/vychovávají monstra a ne společníky.

dotaz na chovatele psa: jak takhle vychovat psy...

odpoveď:
Ahoj, tak za prvé jsme pomocí klikru učili štěkat na povel a souběžně s tím povel ticho! A za druhé jsem zvolila méně pozitivnější metodu, ale prostě jsem si jednoho po druhém brala na stopovačku na dvůr v době, kdy byl největší frmol kolem vrat, seděla na schodech, a když začali, tak jsem zavolala ticho, odvolala popř. přitáhla stopkou k sobě a odměnila. Chtělo to čas, ale během jednoho léta jsem zběsilé běhání a štěkání na cokoliv odbourala úplně. Ale musím říct, že moji psi jsou cvičení, utahaní a hodně se jim věnuju, takže jsou opravdu rádi, když mohou ležet a odpočívat a to je 80% úspěchu. Utahaný pes, který nemá potřebu vymýšlet blbiny.

??? --- 15:23:40 13.2.2015
ja si jen odlozim...

If You're Happy and You Know It — So Does Your Dog | WIRED
http://www.wired.com/2015/02/youre-happy-know-dog/
LUCISZKA --- 16:42:15 12.2.2015
INDIAN: sry :)
INDIAN --- 16:40:28 12.2.2015
LUCISZKA: zahlavi, ZAHLAVI !!!
STRIX --- 12:05:26 1.2.2015
DANKLAR: když oni jsou hrozne milý a hodní a mně je blbý tam jít si stěžovat :((( vzhledem k tomu, že tu bydlíme nejkratší dobu ze všech, ostatním to asi nebude vadit. Nehledě na to, že tu mají snad všichni psy :( jsou na to určitě zvyklí. Já byla vždycky v místě bez psů a dalšího hluku. Snad si za cas zvyknu.. :(
Nicméně je fakt šílený , že z 10ti baráků jich 9 má psa.