Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Pejsci a pejskari - pohled z druhe strany
DANKLAR
Tato diskuze není určena pro pejskařské onanisty.

ad pejskaři - už dlouho v tomhle klubu definujeme pejskaře jako pejorativní pojem, tzn. pejskař = špatný majitel
Chapu, ze spousta lidi ma ke psum kladny vztah, nejakeho treba vlastni, povazuji ho za clena rodin za sveho pritele atd. Ne vsichni jsou ale takovi, a tak to, co muze pripadat pejskarum normalni (nebo je aspon tolik nehoporsi), muze jinemu cloveku vyslovene vadit, a nemusi jit jen o hromadky na chodniku. Tato diskuse se ma tykat toho, jak by se pejskari meli zaridit, aby svymi milacky neobtezovali ostatni. Flejm v rozumne mire povolen ;)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DIVA --- 21:18:04 31.3.2008
DANKLAR: nemůžu si pomoct, není to gips? pouze ilustrační foto žeby? :)

zajímalo by mě co to bylo za rasu že to ani neuvedli.. pudlik nebo něco ;)
PATISLAV --- 18:05:37 28.3.2008
DANKLAR: Díky. Takže někde musí existovat onen seznam jatečních zvířat.
GIO --- 14:15:43 27.3.2008
DANKLAR: jsi osobne napsal Pepovi?:-)

ale dik, konecne mame vsichni jasno.
DANKLAR --- 13:27:19 27.3.2008
Psa si u nás v restauraci nedáte
26.03.2008
Na základě některých málo šťastných citací v médiích může mít někdo dojem, že není nic neobvyklého si poručit v restauraci maso z „Bobíka“. Není to možné, a to ani z Bobíka, ani z Alíka. Pes není jatečné zvíře a jeho maso slovy zákona „není určeno k výživě lidí“.

Nelze tedy v žádném případě uvádět psí maso nebo jiné živočišné produkty, například sádlo, tzv. do oběhu. To znamená, že ani není možný chov psů tzv. na maso. Podle zákona na ochranu zvířat lze porazit, tj. usmrtit pro potravinářské účely jen jatečné zvíře. Pes mezi „jatečnými zvířaty“ v našich předpisech ani v předpisech jiných států EU není uveden. Navíc v EU platí směrnice, která zakazuje ze psů a koček získávat kůže nebo jiné produkty pro výrobu spotřebního zboží, a takové zboží se nesmí ani vyrábět, ani dovážet.

Na druhou stranu je třeba konstatovat, že jsou i mezi Čechy, Moravany a Slezany tací, kteří nedají na kulinářské zvláštnosti dopustit. Pokud tak činí, činí tak ale tzv. „ve své domácnosti“, a tam státní veterinární dozor „nevidí“. Orgány státního veterinárního dozoru vykonávají dozor nad potravinami živočišného původu, které se uvádějí do tržní sítě, tudíž nekontrolují zdravotní nezávadnost ani domácí drůbeže, ani králíků, které lidé zkonzumují ve své domácnosti. Veterinární dozor může zasáhnout na základě podání, stížnosti či upozornění, že je podezření na týrání nebo nepovolený způsob usmrcení, a je jedno, zda jde o králíka, prase, drůbež, koně nebo zmíněného psa. Takový případ se pak řeší společně s obcí a policií. Veterinární správa pak obci podává návrh na řešení a přijetí opatření. Přičemž má obec místně příslušnou krajskou veterinární správu zpravit o tom, jak byl konkrétní případ řešen.

V současné době i v ČR žijící etnika, u nichž jsou obvyklé pro nás neznámé návyky, musejí počítat s tím, že musejí respektovat naši, tj. i evropskou legislativu, což znamená neuvádět zákonem nepovolené potraviny živočišného původu do oběhu, tj. do tržní sítě.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
GIO --- 20:51:12 26.3.2008
smolař
UCKO --- 20:36:08 26.3.2008
GIO: Toho bych se bál. Jak tu již proběhlo, bál bych se o zdraví. Každopádně jsem psa jedl v pěti letech a už se nálepky psožravce nezbavím ;).
A navíc jsem dítě vraha psa.
GIO --- 18:24:38 26.3.2008
taky sežrat, ne?
UCKO --- 16:29:28 26.3.2008
Ale žraní psů už je asi ot, teď se probírá co s tulákama?
UCKO --- 16:26:27 26.3.2008