Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Yettey a hulidi
BOLDRIK23
vítejte v yetté diskuzi nejen na théma Hulidi...yettey je občanské združení vyvádějící "blbůstky" yettey.cz
[http://yettey.cz/privat/nyx/y_logo.gif]
Program HuLiDi na nástěnce
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOLDRIK23 --- 15:48:12 25.6.2008
22. večer hudby, literatury a divadla - HuLiDi
1. 7. 008 od 20:30 ... do úsvitu v klubu Cross

Červnoví HuLiDi, ocejchovaní Hellerovou XXII., dorazí do holešovického klubu Cross až v úterý 1. července. V literární části budou vzpomínat na svou spřízněnou bytost, Alexandru Berkovou. Jako Sašini přátelé se s ní budeme loučit po svém. Po literární tryzně bude čas na divadelní okénko, které patří skupině Misionáři. Večer vyvrcholí koncertem "praggamuffinové" kapely Afrodisiak, po které zahraje Royal Hi-Fi Sound System.Literární část HuLiDí bude tentokrát věnována Alexandře Berkové. Jedna z předních českých prozaiček, odvěká patronka Yetteyho, která mu v únoru pomáhala křtít nejnovější sbírku jeho Edice, a osobní kamarádka řady členů v půlce tohoto měsíce zemřela v pouhých 59 letech. Lidé z okruhu sdružení i případní zájemci z řad návštěvníků jí budou vyjadřovat svou úctu čtením z jejích textů, případně i jiných prací, které by (snad) ráda slyšela.

Na veselejší notu pak průběh večera otočí Skupina scénického čtení Misionáři. Ta ostatně vůbec poprvé veřejně vystoupila právě pod Sašiným vedením - stejnojmenná povídka Misionáři poprvé zazněla v PEN klubu v létě 2002. Tentokrát budou Misionáři publikum lákat na premiéru svého nového kusu nazvaného 357: Kamarádi na orbitě. V pořadí již šestá povídka skupiny si odbyde světovou premiéru 19. července na letošním festivalu Mighty Sounds v Olší u Tábora.

Po přestavbě večer vstoupí do své hudební kapitoly. V ní vystoupí pražská skupina Afrodisiak, která kombinuje převážně reggae a raggamuffin s prvky hip-hopu. V živé produkci skupiny ovšem uslyšíte i ska, jungle, funk aj. "Praggamuffinové trio" je ovlivněné především současným jamajským dancehall reggae. Skupina v této podobě funguje od podzimu 2006 a tvoří ji zpěvák a kytarista MC Turner /USA/, jenž je hlavním skladatelem textů a většiny hudby, bubeník Daddy Mike /CZ/ a basák OnDrax /CZ/. Zejména na pražských vystoupeních bývá možné vidět a slyšet jednoho z alternistů na postu el. kytary /Daniel, Hakan, Miller, Steve/, případně část nebo celou dechovou sekci /trubka, sax, pozoun/ a další hosty.

Už tradičně budou HuLiDi zakončovat DJs, tentokrát Royal Hi-Fi. Jde o je pražský sound system, který se na scéně pohybuje od roku 2004, kdy se rozpadli předcházející Bashment Pirates. Od té doby se vydali cestou pravověrného reggae v celé škále jeho půlstoleté historie. Tvoří ho selektoři Mighty Lemon a Syncro. Prvně jmenovaný je citroníkem hluboce zakořeněným v české reggae scéně, už od devadesátých let organizuje festivaly, kam zve i taková jména jako Lone Ranger nebo King Shiloh. Syncro je zakladatelem labelu GunJah Records, na kterém začal vydávat první české reggae singly.

Cyklus HuLiDi pořádá o.s. Yettey ve spolupráci s klubem Cross, Mighty Sounds, Radiem Wave a hl. městem Praha.
MINERWA --- 13:15:16 21.6.2008
???: sem nechci lízt jenom kvůli tvýmu heh!
??? --- 13:11:59 21.6.2008
heh
BOLDRIK23 --- 18:37:40 20.6.2008


Vážení pedagogové, milí studenti,
je mou smutnou povinností Vám za vedení LA s hlubokým zármutkem
oznámit, že nás ve věku 59 let náhle opustila

PhDr. Alexandra Berková

vedoucí katedry tvůrčího psaní a dlouholetá akademická pracovnice, která
stála u vzniku Literární akademie.

Čest její památce.

Oficiální zprávu vydá LA během víkendu nebo začátkem týdne na svých
webových stránkách.

BOLDRIK23 --- 16:56:31 7.6.2008
tón saxofonu
rozvíří minisukni
tvé nahé nohy